Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

NYNA

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez NYNA

  1. NYNA odpowiedział(a) na jarko temat w Lifestyle i Hydepark
    Włosi taktycznie zagrali perfekcyjnie wyłączyli Niemiaszków w środku i skończyło się ich granie. Doskonała Włoska obrona zrobila jak zwykle swoje no i profesorska gra Pirlo do tego nieobliczalny i niesamowicie skuteczny napastnik Balotelli i po sprawie, wykonali plan w 100%. Jak ktoś pisze ze Włosi nic nie zagrali to naprawdę musi jeszcze raz obejrzeć ten mecz i wcześniejsze Niemców żeby zrozumieć jaką Włosi odwalili robotę, zatrzymali niemiecką maszynę kóra do tej pory była nie do zatrzymania, a to naprawdę nie jest takie proste jak by się mogło niektórym wydawać. Moim zdaniem i mówiłem to już po rozgrywkach grupowych Włosi byli jedyną drużyną która była wstanie powstrzymać Niemców od zdobycia tytułu i jeżeli jakimś cudem nie wygrają z Hiszpanią której finał się nie należy jak dla mnie bo Portugalia dużo lepiej grała, ale niestety muszą liczyć na dobry dzień swojego napastnika CR7 i od jego dyspozycji zależy czy zdobędą wogóle jakąś bramkę czy nie a z tym jak widzieliśmy bywa różnie. Finał Portugalia -Włochy był by ideialny bez względu na to kto by wygrał a tak trzymam mocno kciuki za Włochów żeby tak rozklepali Hiszpanię jak to zrobili z Niemcami wtedy nikt już nie powie że farta mieli albo że nic nie grali.
  2. To az tak bardzo chyba w niego nie wierzysz:decayed:
  3. No ale temu 5W40 co lałeś to ponoć daleko do tych full syntetyków na estrach. Millers to ponoć też wysoka półka więc ciekawy jestem jak u Ciebie wypadnie. Ja zalałem tego 0W30(głównie po dobrych recenzjach Endriuu) do jetty 1.9 na PD tyle że przesiadka była z serwisowego Castrola więc różnicę widzę sporą, bo na Castrolu dużo bardziej twardo silnik chodził pomimo że tylko 40 tys. km na nim zrobił i teraz olej nie znika póki co tak jak Castrol zobaczymy jak będzie zimą. Zmienić go mam zamiar po 15 tys.km a nie po 10 tys. lub roku czasu więc zobaczymy czy warty tej ceny.
  4. Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40 Liqui Moly LONGTIME HIGHT TECH 5W-30 Cyt " Szczególnie nadaje się do pojazdów spełniających normę EURO IV czyli pojazdów wyposażonych w filtr cząstek stałych DPF " Ale nigdzie nie jest napisane ze do silnikow bez DPF, nie mozna go stoswac. A po Mobilu mozna zrobic plukanke, napewno nie zaszkodzi. PS. Albo ten... Millers XFS 5W-40...! No tak, ale ten Millers nie spełnia chyba normy 505.01. Myślałem też o takim : XFE-PD 5w40 | Millers Oils Oleje silnikowe i samochodowe, ale okazuje się, że nie jest to full syntetyk, chociaż jak piszą jest dedykowany do pompowtrysków. Chyba wybiorę coś z LM. Jesli myslimy ortodoksyjnie (tzn tylko gr IV PAO lub V Estry), zaden olej 5W-40 z norma 505.01 nie jest Full Syntetykiem. Na mechanizmie, ktory popycha PD musi byc znacznie grubszy film olejowy - a to mozna uzyskac przez dodatki HC w oleju. Niektorzy producenci podaja Full Syntetyk na olejach HC lub z dodatkami HC - bo takie maja prawo. Inni pisza semi - to tez ich prawo. Endriuu i tu się z tobą nie zgodzę , a co powiesz na to : http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/196/Specific_506_01_506_00_503_00_0W-30_%28GB%29.pdf?1335340409 Full synthetic , niskie HTHS 3.1 i można go lać do PD.... Film olejowy nie ma być grubszy, tylko bardziej wytrzymały,odporny za zerwanie , ale w tym przypadku ma się to nijak do normy 505.01 i jak widzisz można zalewać olej z niskim HTHS. H4mm3R a może ten o kórym Carlos pisze będzie dobry, jest full syntetyk na estrach ponoć najlepsze co może być.
  5. Tak mixol śmiało możesz lać do każdego tankowania inne dodatki typu STP również tylko te według zaleceń na opakowaniu raz na ileś tam km.
  6. No przez chwię myślałem że mi złą lampkę sprzedali ale na obu ten sam numer był więc nie możliwe, a tak poza tym dobry patent jak się che mieć gdzieś czerwone lampki diodoowe, już zamowiłem następne:kox:
  7. To masz zły bo powinieneś mieć zielony, ori w aso kosztuje około 38 zła za litr ewentualnie febi zamiennik, ale jak dla mnie jest słabszy od tego ori.
  8. NYNA odpowiedział(a) na jarko temat w Lifestyle i Hydepark
    Mieć takich kibiców to rewelacja:thumbup1: " Inni" niestety tego nie rozumieją
  9. Grzechu taka ciekawostka lampki diodowe oświetlenia wnętrza czyli 8J0947409 w audi a6 c6 w klapie tylnej te od wewnątrz na dole klapy bagażnika po podłączeniu jedna świeciła na czerwono a duga na biało po podłączeniu tej czerwonej na odwrót zaświeciła na biało. Cuda jakieś czy tak jest poprostu???
  10. Też to przerabiałem tyle że w 2.7 TDI, dobrze jest ją co jakiś czas przeczyścić bo syf który się tam zbiera powoduje że się te zębatki wyrabiają i wtedy to już tylko druga przepustnica, całe szczęście że można nową dostać w normalnych pieniądzach bo w ASO trochę przeginają z ceną.
  11. No to od tego trzeba by zacząć. A że tak zapytam, kupiłeś auto i nawet go pod kompa przed kupnem nie podpinałeś?
  12. Pewnie jak składali to czegoś nie podłączyli albo nie wymienili wszystkiego co było uszkodzone bo jak nie widać to po co sobie koszty robić, tylko weź teraz dojdz do tego co gdzie i jak:facepalm:
  13. Ale podświetlenie zegarów i podsufitki standardowe to chyba powinno być, a skoro się zapala na chwilę przy otwieraniu to znaczy że jest tylko coś żle to działa, chyab że masz deskę ściemnioną na max i dlatego w czasie jazdy nic się nie pali ale raczej coś było kombinowane w aucie skoro takie cuda się dzieją, kupione pewnie od naszych cudownych handlarzy za okazyją cenę
  14. To samo co do wszystkich TDI, masz w podwieszonym poście na samej górze na czerwono albo przeczytaj chociaż z 5 ostatnich stron tego tematu i wszystko będzie dla Ciebie jasne.
  15. http://a4-klub.pl/showthread.php?292-Spoty-3M-każda-środa-godz-19-00-w-AZ-AutoSerwis-www-az-gda-pl/page470
  16. A ORI w ASO z cabrio kosztują 48 zł za sztukę bez rabatu i też nic nie trzeba docinać i kleić
  17. Dev to Ty nie wiesz że: I tu zacytuję kolegę wyżej Więc dziwisz się że po raz 1524 raz padło to pytanie jak pierwszego posta się nie chce przeczytać a już nie mówiąc o paru stronach wątku, a nóż coś się zmieniło przez ostatnie 24h więc lepiej zapytać
  18. No już się martwiłem bo dawno nie było tego pytania:decayed:P Przeczytaj chociaż pierwszy post na 1 stronie a ogólnie to cały temat jest o tym co zalać i żeby lać tylko syntetyka do TDI
  19. Zgadzam się różnic może i trochę jest jak ktoś je wymieni lub pokaże palcem na aucie ale całościowo jak się patrzy to tak jak by ich nie było i 90% ich nie zauważa. Ja jak szukałem swojej to też na początku przeglądałem tylko te z S-line wew i zew. ale że nie było za duzego wyboru, tzn był ale ceny kosmos to zacząłem szukać bez magicznego s-line i naprawdę można było kupić auto z lepszym wypasem ale bez tego pakietu a w środku też mam fotele i kiere trójramienną taką jak w S-line tylko napisu brak a to raczej komfortu nie pogarsza no chyba że psychiczny:wink:
  20. Niby jest coś takiego ale: - producent musi przewidzieć, że dany silnik może w tym trybie jeździć - musi być odpowiednie olej -NIKT TU TEGO NIE POLECA RAZEM ZE MNĄ!!! Ja uważam, że to spowodowane jest ekologią i ekonomią i wymuszają to na producentach nowe normy Euro i tyle. Że tak powiem "zdrowie" silnika tu jest na ostatnim miejscu. Taki przykład z życia. Ford Transit 2,2 TDCI 2011 rok - wymiany co 30 tys. olej o normie 913C. Ford Transit 2,2 TDCI 2012 rok i dorzucony DPF - wymiany co 50 tys. olej o normie 913C Wniosek: Ten sam olej, ten sam silnik i jeszcze DPF a wymiana co 50 tys. Dla mnie co najmniej dziwne ale jeden ma Euro 4 a drugi Euro 5;] Dla mnie porażka. No a później wypisują na forach jaki to beznadziejny ten silnik 2.2 TDCi.
  21. Całość się wysyła żeby to dobrze spasowali wszystko w środku. http://allegro.pl/regeneracja-kolektorow-ssacych-audi-2-7-3-0-tdi-i2293345611.html
  22. Jeżeli to klapy to tylko regeneracja no chyba że nowe chcesz ale cena powala a regeneracja robiona przez Olo_Gda wpełni rozwiązuje problem klapy działają i nie ma żadych błędów. Wysyłałem klapy z 2.7Tdi w zeszłym roku to cena była 360 zł za stronę. Robota zrobiona ekspresowo całość z wysyłką kurierem i powrotem do mnie trwała 3 dni.
  23. No właśnie skoro nie ma różnicy to po co przepłacać, lepiej te 200 zł na paliwo wydać
  24. Posłuchaj , pisalem zawsze ,że olej jaki obecnie zalewam nie spelnia żadnych norm VAGA a także 504/507 ,który to VAG wymaga do DPF-a a nie ,że nie spełnia norm dla DPF-a a to duża różnica. Moja krotka historia stosowanych olei . Od nowości wiadomo to co fabryka zaleje, później Mobil 1 ESP do przykrej historii, następnie Motul Specific 504/507, kolejny olej już nie spełniał normy 504/507 i był to Amsoil AFL 5W40 o taki: http://www.amsoil.com/storefront/afl.aspx rewelacyjny olej saps 0.8 spokojnie dawal radę z DPF-em, spelnia normy mercedesa i BMW z DPF-em to niby dlaczego w AUDI ma nie dawać rady. Z racji tego ,że lubię eksperymentować przyszła pora na jeszcze coś grubszego i było zalane AMSOIL DEO o taki : http://www.amsoil.com/storefront/deo.aspx i do teraz na nim jeżdżę i na nic innego bym już nie zmienił do czasu jak nie dojrzałem Millersa XFS 0W40, co prawda nie spełnia także normy 504/507 , ale myślę że będzie very good A i mam jeszcze w planie zalac w celach testu olej Mobil 1 delvac LE 5W30 ponoc ostatni z mobili na bazie PAO . Oba oleje juz oddane do analizy jako jeszcze nowe , bo producenci nie chwalą się za bardzo danymi , które mnie interesują.... NYNA śmiało mogę Ci polecić Amsoil AFL saps 0.8 i Millers XFS 0W40 są to oleje , ktore nie spełniają normy 504/507 , ale w 100 % nie zrobią krzywdy DPF-owi a i silnik na pewno będzie lepiej chroniony w porównaniu co prezentują sobą oleje z normą 504/507. Sprawdź przetestuj i jak na tych będzie Ok to możesz probować grubiej coś zalać ...... Oczywiście jeśli chcesz mogę Ci pomóc w przeprowadzeniu analizy oleju i będziesz widział gołym okiem co i w jakim stopniu w silniku się zużywa na jakim oleju i czy jest poprawa ,czy nie Podziękował Przy następnej wymianie może właśnie tego Millersa zleje.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.