Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Gregorski3

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Gregorski3

  1. Zaślep sobie na próbę EGR blaszką. U mnie też auto szarpało i dawało na czarno z wydechu. Okazało się,że EGR był tak padnięty,że spaliny podnosiły grzybek od EGR i dostawały się do silnika w czasie jazdy.
  2. Na PW masz link jak to zrobić.
  3. Świece wymienione na NGK Laser Platinum. Wygląda,że pomogło. Dwa razy sprawdzałem po kilka min i nie pojawiło się żadne wypadanie zapłonów na biegu jałowym.
  4. Czyli zaczynam od świec a potem okaże się co dalej.
  5. Czy przy takich sporadycznych wypadaniach zapłonu jest się czym martwić ? Wiadomo dobrze jakby ich nie było . Ale czy tak sporadycznie pojawiające się wypadanie może coś uszkodzić ?
  6. Ciężko powiedzieć . U mnie auto lekko drga na wolnych od kiedy mam zrobioną konwersję pompy oleju. Systematycznie podpinam kompa i sprawdzam błędy. Praktycznie w silniku zawsze czysto . Jakiś czas temu poszarpywało ( ok 4K temu ) mocniej . Zrobiłem logi i cofało zapłony . Sprawdziłem cewki i były od nowości auta . Od razu zostały wymienione. I cofki zmniejszyły się do max -3 pod koniec obrotów. Więc chyba na auto po programie to nie ma tak źle. I tak praktycznie do soboty było. Ktoś z forum potrzebował pomocy. Nagrałem mu filmik co i jak i tak z głupoty dałem na wypadanie zapłonów i się trochę zdziwiłem ,że sporadycznie coś tam wypada. Świece mają ok 20K . Jeden mechanik coś mi wspominał ,że w TFSI świece szybko mają dość. I to prawda ostatnio te części są strasznie słabej jakości.
  7. Pojawia się to i na zimnym i na ciepłym silniku. Cewki jak dobrze pamiętam Beru a świece Denso PK22PR8 według paragonu.
  8. Dzięki za info .Jest się czym martwić ? Może jakieś słabsze paliwo się trafiło ? Profilaktycznie wymienię może świece. Cewki mają 4K były niedawno wymieniane. Nagar z zaworów był w zeszłym roku czyszczony.
  9. Podepnę się do tematu. Pacjent 2.0 TFSI BPJ. Na wolnych obrotach czasem lekko szarpnie silnikiem. Podpiąłem vcds błędów brak. Lecz jak dam na zapłony to czasem na wolnych obrotach pojawia się wypadanie zapłonu na 1 i na 3. Na chwilę pojawi się 1 ( jedno wypadnięcie ) po chwili się zeruje. Przez 5 min wypadanie pojawiło się z 4 razy ale po chwili one się kasują i leci od zera. Cewki niedawno wymieniane świece maja ok 20K i chyba je wymienię. Tylko dla czego nie zapisuje sie żaden błąd i te zapłony się kasują po chwili i nalicza od nowa.
  10. Jak dobrze pamiętam to u mnie dało się podnieść obroty i zostało to zapamiętane bez tego kodu . U mnie obroty też nie stoją idealnie w miejscu. Jest tam jakaś odchyłka 20obr/min. Nie jestem pewnie ale ja to chyba na kanale 01 lub 02 robiłem.
  11. W sklepie zaproponowali mi pompę Meyle za 430 zł . Co o tym myślicie ? Ktoś korzystał może z tej firmy .
  12. Właśnie tych pomp za wiele nie ma używanych. A z polifta jak dobrze widziałem ma inne mocowanie jednego węża.
  13. Pada mi pompa wspomagania w mojej a6 c6. Czy ktoś może zna tą firmę, może brał ktoś od nich pompę po regeneracji ?? allegro.pl ALLEGRO.PL Lub możecie polecić jakiś serwis co regeneruje pompy. Chodzi mi po głowie jeszcze pompa firmy Vika ale jakoś mam obawy,że będzie kibel.
  14. U mnie jak dobrze pamiętam wychodził w lewym nadkolu. Jak otworzyłem drzwi kierowcy to było go tam widać .
  15. Podstawowy błąd to zakup używanej pompy. Nie wiem czy to Ty tez na a6 klubie poruszasz ten sam problem ale podałem tak numer nowej pompy Pierburg w dobrej cenie . Pracy z wymianą pompy jest sporo więc nie warto bawić się w używki. I pomiary nie z vcds tylko i wyłącznie manometr.
  16. Daj znać po wizycie rzeczoznawcy.
  17. Gregorski3 odpowiedział(a) na juzik84 temat w 2.0T
    W kolektorze wydechowym jest klapka od WG . Często dostaje luzu i wtedy pojawia się taki właśnie odgłos. U mnie tak było . Auto pojechało na naprawę tej klapki czyli wstawili nową i jest cisza . Przykładowy filmik. Co prawda 1.4 ale to to samo. Na YT jest tego pełno. Ten odgłos pojawia się także jak gasisz auto.
  18. Koledzy tak na szybko bo auto u mechanika stoi . 1.9 avf są wtryski z końcówką 038 BA czy można założyć 038 AQ jedna sztukę ?
  19. Pompa,która ma 23 zęby daje większe ciśnienie na biegu jałowym. Często można spotkać wpisy na necie ,że na pompie 31 zębów nadal pojawia się błąd na wolnych obrotach na bardzo rozgrzanym oleju. U mnie na pompie 23 zęby na jałowym jest ok 1.3-1.4 bara na rozgrzanym oleju.
  20. Właśnie zamówiłem nowy . Zawór wymieniony na nowy błąd dalej jest. Ma ktoś może jakiś schemat gdzie idą kable żeby je sprawdzić czy gdzieś nie są uszkodzone . I dla czego na samym zapłonie błąd da się skasować a na odpalonym aucie już nie ? Co może się stać gdy ten zawór nie działa elektrycznie . Bo szczelny jest auto hula . W jakich przypadkach powinien się otwierać . Przeładowania żadnego nie mam . Może mi ktoś powiedzieć w jakiej sytuacji ten zawór się otwiera ? Ogólnie jest on na sprężynie i pod pewnym naciskiem się rusza . A po podaniu 12V też się otwiera. Pomimo,że wiązkę już mechanik oglądał postanowiłem sam ją jeszcze sprawdzić. Powiem szczerze całkiem przypadkiem ale trafiłem na przerwany kabel. W miejscu gdzie wiązka rozgałęzia się i jest przypięta trytytką do silnika był uszkodzony przewód . Na szczęście już wszystko działa.
  21. Dziękuje za rzeczowa odpowiedz . Wszystkie opisane problemy z zaworem DV dotyczą dziurawej membrany. U mnie ona jest ok. Zawór na zapłonie reaguje przechodzi test . Zaraz po odpaleniu wywala błąd . Ale może upośledzone TFSI tak mają .
  22. Turbo oraz kolektor pojechały jakiś czas temu do regeneracji . Klapka WG została wymieniona na nową. Stara latała z każdej strony. I przez nią turbo wolniej wstawało.
  23. Czy na podstawie przepływu można określić ile jest mniej więcej koni . Auto było strojone na 230KM czy po przepływie było by tyle ? Może chociaż ktoś obeznany zerknie na logi czy jest ok po regeneracji turbo i klapki WG.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.