Treść opublikowana przez Gregorski3
-
Błąd zaworu obejściowego turbosprężarki w Audi A4 B7 2.0TFSI
Koledzy w środę sprawdzałem auto vcds. W silniku mam taki błąd P0033. Błąd da się skasować tylko na zapłonie. Po uruchomieniu auta od razu się pojawia i nie da się go skasować. Na zapłonie po skasowaniu błędu można zrobić test el. wy.k 03 i test pokazuje ON i OFF na zielono i zdany . Na uruchomionym silniku nie da się go wykonać. Co do samego auta nie zaobserwowałem żadnej zmiany , dobrze jeździ i przyspiesza. Kostka elektryczna sprawdzona przeczyszczona . Kable tez wydają się ok. Jakieś sugestie poza wymianą zaworu na nowy ? Jakie powinny być objawy jak zawór nie działa ? Znaleziono 1 błąd: 000051 - Zawór obejściowy turbosprężarki P0033 - 004 - usterka elektryczna Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100100 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 222325 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2021.10.17 Czas: 11:41:09 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 814 /min Obciążenie: 20.8 % Prędkość: 0.0 km/h Temperatura: 87.0*C Temperatura: 44.0*C Ciśnienie rzecz.: 990.0 mbar Napięcie: 13.716 V Log-Błąd DV.txt
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Jedyna słuszna opcja .
-
A6C6 3.0 TDI V6 Quattro S-line Sedan Lift.....
Ten przód auta wygląda zaje**ście
-
A4 b7 2.0TFSI BGB Problem z p0016
A czujnik i zawór jakiej firmy kupiłeś ?
-
A4 b7 2.0TFSI BGB Problem z p0016
Daj zdjęcie z grupy 093 na wolnych obrotach.
-
A4 b7 2.0TFSI BGB Problem z p0016
Tylko dla czego w 091 podczas wzrastania obrotów cały czas pokazuje 28 ? Ja mam 2.0 BPJ i u mnie to się zmienia .
-
Ceny paliwa marzec 2026
Dziś rano ON 5,79 a PB95 5,82
-
Błąd P0011 (nie osiągnięto wartość wymagana)
Jak masz możliwość zrób logi 091+093 statycznie i dynamicznie.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
U mnie co prawda TFSI i trochę oleju łyka. Jedno co zauważyłem to olej ma teraz ok 6K i zauważalnie więcej go bierze . Auto zalane ravenol vst . W październiku wymiana i chyba zaleje coś innego.
-
Kolektor wydechowy-strona gorąca turbo.
Koledzy w moim TFSI ( a6 c6 BPJ ) co raz głośniej słychać klapkę WG ( charakterystyczne bzyczenie przy schodzeniu z obrotów ). Na razie turbo ciśnienie trzyma ale kto wie jak długo. Może ktoś z Was wymieniał kolektor wraz ze stroną gorącą turbo i może polecić jakiegoś sprzedawcę . Czy może lepiej robić od razu całe tubo. Aktualnie 220K przebiegu . Lekko podkręcone na 230KM. Jakieś sugestie ?
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Możesz podać link gdzie kupiłeś ? Czy brałeś zamiennik z allegro ?
-
[ALL B6] Modernizacja reflektorów XENON na BILED
Ja mam bi-led Koito i nie ma żadnego problemu. Widoczność jest bardzo dobra.
-
1.8TFSI i 2.0TFSI problemy z klapami i dolotem
Koledzy ,w którym bloku pomiarowym w VCDS można sprawdzić działanie klap ?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Koledzy na czarnym uni Gąbka ADBL Clay Sponge nie narobi mi bałaganu . Chciałbym delikatnie lakier oczyścić .
-
2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon
Mój mechanik wyczyścił mi nagar za 400zł plus uszczelki. Przy 200K było tak ( u mnie starsza generacja EA113)
-
2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon
Aha. Jak zrobisz to pokaż jak wyszło.
-
2.0T stage 3 Competition Plus Python Green Carbon
Co dajesz na te dekory ? Jest to może folia ? Mam u siebie zrobione folią ale mega kiepsko się klei a wręcz odkleja . Jeśli to folia możesz podać jakiś link gdzie kupiłeś .
-
Felga pod zacisk A6 C6
Ja miałem felgi 16" 7J ET35 i pasowały idealnie pod tarcze 320.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Ja stary moduł otwierałem i był tam potencjometr. Może można nim ustawić napięcie uruchamiania. Na allegro ten sprzedawca jest spoko. Można zadzwonić pogadać może coś poradzi .
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Sprawdź napięcie ładowania . Może masz za niskie i poniżej 13,5 moduł się wyłącza . Może miałeś klimę włączona i był spadek napięcia na wolnych obrotach. Jeśli jest wszystko ok to trzeba dopytać sprzedawcę czy moduł ma jakąś regulację kiedy ma się włączać może jest źle skalibrowany .
-
Audi A4 ABT 2.0 TFSI
Cena taka bo robota typu kut...s. Każdy wie,że jak dawno nie rozbierane to lipa cokolwiek tam ruszyć. U taty w a4 b6 wymieniane były tylko sprężyny tył to sama robota po 100 zł za stronę ale tylko dla tego ,że wszystkie śruby dały się odkręcić bez problemu bo było zawieszenie (wahacze) jakiś czas temu wymieniane i wszędzie poszło grubo smaru na śruby.
-
Głośny, niepokojący dźwięk - brak błędów VCDS
Moje tfsi co prawda to starsza generacja ale od roku mam tak samo. I wygląda na to choć 100% pewności nie mam ,że to klapka z WG przy turbinie wpada w drgania przy schodzeniu z obrotów. Na razie u mnie nie traci ciśnienia więc to olewam. Łańcuch i napinacz mam wymieniony bo brzmi to podobnie jakby łańcuch był już wyciągnięty i stukał. Ale może ktoś jeszcze się wypowie.
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
Koledzy znacie jakiś dobry warsztat w okolicy Rotterdam ,w którym zrobią regulacje PD. Lub w razie potrzeby wymienia uszczelnienia.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Kolega musi doprecyzować o jaki silnik pyta.
-
Błąd po wymianie rozrządu
Nie wprowadzaj w błąd . W 2.0 ALT można wymienić wariator. Na forum Beny a4 ma wariatory polecam.