Treść opublikowana przez Gregorski3
-
A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K
Szkoda tylko ,że indeks nośności opon to 88 .
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Daj jakieś foto tej gumowej dokładki z bliska jak to leży . Jeśli możesz oczywiście
-
Adaptacja akumulatora w Audi A4 B8
U mnie w a6 c6 montowałem aku innej firmy a kodowałem na Vartę i od października jest ok.
-
Adaptacja akumulatora w Audi A4 B8
Może to się przyda 95Ah - 4F0915105C / 8K0915105E / 000915105AH / 000915105DK
-
A4 B8 caha 19' Czarny ryj S-line Biled Koito
Ładnie . Ja tez mam czarny przód w mojej c6 ale dodatkowo emblemat audi mam czarny ,chromy w zderzaku oklejone folia i oklejone halogeny na jasny czarny. W sumie jeszcze pozostaje mi końcówki wydechu pomalować na czarno i jedyną kolorową rzeczą w aucie będą żółte zaciski .
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Znaleziono 1 błąd: 000010 - Zespół 1; przestawianie wałka rozrządu strony ssącej P000A - 008 - za wolne Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101000 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 211150 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2020.03.20 Czas: 15:44:55 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 1571 /min Obciążenie: 47.8 % Prędkość: 13.0 km/h Temperatura: 90.0*C Temperatura: 32.0*C Ciśnienie rzecz.: 990.0 mbar Napięcie: 13.589 V Kody gotowości: 0000 0000
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Jednak nic się nie zmieniło. Po jeździe ok 20 km błąd się pojawił. Czyli jedna wielka
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Wymieniłem właśnie czujnik położenia wałka rozrządu. Stary czujnik miał trochę syfu na sobie i białego kleksa jak czasem pojawia się na korku jak mało się jeździ. Nowy czujnik z Boscha ale logo audi miał zeszlifowane. Na razie autem nie jechałem jeszcze ale zauważyłem ,że w grupie 093 w pozycji 3 zmieniło się z -6*KW na -7*KW. Ciekawe jak to wpłynie na pojawianie się błędu.
-
2.0 TFSI Czy można jakoś sprawdzić wtryski VAGiem ?
Te silniki mozna kochać lub nienawidzić Ale frajda jaką dają z jazdy dużo rekompensuje . Sam w ostatnim czasie zrobiłem serwis na ok 5K zł a po tym wszystkim borykam się z problemem położenia wałka rozrządu ...
-
2.0 TFSI Czy można jakoś sprawdzić wtryski VAGiem ?
U mnie będzie ciężko usunąć powód tych wibracji. U mnie nie ma pompy oleju z wałkami tylko zwykła z 1.9/2.0 tdi i dla tego mam takie wibracje drgania.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Mam u siebie bileda Koito i powiem Ci ,że będziesz zadowolony.
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Ale momentami widać,że potrzebuje chwilę by się wyrównało.Sporadycznie jest nawet 9 stopni różnicy chwilowo. Pytanie ile jest dopuszczalne ?? Kable wyglądają ok. Wtyczka profilaktycznie wyczyszczona. Olej na max. Próbowałem robić nastawy podstawowe ale jakoś inaczej u mnie pokazuje niż na filmie na youtube. Dałem na nastawy było test załączony dodawałem gazu i się zmieniało ale nic więcej . A jak dałem ON na górze to auto nie reagowało na gaz i nic się nie działo. Mam dylemat czy targać z auta ten wariator. A czujnik położenie wałka może nie łapać dobrze ?? I lekko mi obroty się zmieniają 760-800 widać to na vcds bo na liczniku ni widać ruchu wskazówki . TuneZilla Log Viewer LOG.TUNEZILLA.COM
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Dokładnie po tym logu błędu żadnego nie było. Specjalnie sprawdzałem.
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Na logu 091 widać ,że wolne obroty u mnie się wahają między 760 a 800. Może to być spowodowane czujnikiem położenia wałka rozrządu ??
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Nie robiłem tego testu. Muszę sprawdzić jak to zrobić. Log dynamiczny jest na koncu pierwszego posta. Pod koniec loga jest 3 bieg i gaz w podłogę ale nie do końca bo nie chcę coś zepsuć . 91+93+94 zrobię jutro jak dam radę bo zaraz do pracy jadę.
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Jeżeli potrzeba inne logi to proszę o info.
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Przed zrobieniem loga wykasowałem błędy . Po tym przejeździe autem błąd nie powrócił. Po wymianie zaworu n205 błędy rzadziej się pojawiają ale jednak są.
-
a6 c6 2.0 tfsi BPY P000A przestawienie wałka
Pacjent A6 C6 BPJ 170KM obecnie po programie na 230KM Auto miało robiony duży serwis. - nowy rozrząd ten na pasku ,pompa wody rolki itp -nowy łańcuch z napinaczem ten co spina wałki -wariator ( używany kupiony od osoby co je regeneruje ) w dobrym stanie -nowe pierścienie te co są na obudowie wariatora takie 3 metalowe -nowy zawór N205 dobrej jakości -jest zrobiony swap pompy oleju z małym kołem 23 zęby . Na rozgrzanym oleju na jałowym podaje 1.4 bara Auto jeździ idealnie . Ale co jakiś czas wywala błąd P000A-008 za wolne sporadyczny Po kilku takich błędach wywala check engine i błąd 000017 - Z1; przestawianie wałka rozrządu w kier. później P0011 - 004 - Nieosiągnięta wartość wymagana Auto oddałem do mechanika na reklamacje aby sprawdził czy rozrząd dobrze ustawiony. Mechanik powiedział ,że jest na znakach i robiony był na blokadach. Mechanik sugeruje,że używany wariator do bani. U mam kilka zdjeć z bloków pomiarowych oraz loga grupy 91 jak jadę i na koniec tego loga daję mu w palnik na 3 biegu. Olej motul 4w40 z dodatkiem archoil ar9100 lecz i bez archoila błąd też był. Wszelkie sugestie mile widziane bo jak nie to będę reklamował ten wariator. Zastanawiam się czy nie wymienić jeszcze czujnika położenia wałka rozrządu ?? LOG-01-091-xxx-xxx.CSV
-
2.0 TFSI Czy można jakoś sprawdzić wtryski VAGiem ?
No brakuje. Może trzeba sprawdzić stan poduszek silnika . Może nie koniecznie to wina mechaniki. Ale na tą chwilę mam inny problem więc olałem ten temat.
-
Co to jest? I dlaczego cieknie?
Pewnie z zaworu EGR lub uszczelki pokrywy zaworów. Choć w tym miejscu może też z rurki z odmy lecieć olej jak opaska słabo trzyma.
-
2.0 TFSI Czy można jakoś sprawdzić wtryski VAGiem ?
Mój tfsi też lekko drga na jałowy. Możesz sobie vcds podnieść lekko obroty biegu jałowego. Ja tak zrobiłem. Miałem 720 i podniosłem na 760 i jest lepiej.
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
U mnie w a6 ori było 170KM i 280Nm a po sofcie 230/320.
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
Ja leję 95 bo pod takie paliwo mam zrobioną mapę. Ale zastanawiam się czy nie dolewać tego archoila .
-
Składanie rozrządu 2.0 TFSI [BPJ] - luz na nowej rolce prowadzącej
Ja tez mam wibracje ale od momentu swapu pompy olejowej na taką z 1,9 tdi. U mnie trochę na te wibracje pomogło podniesienie obrotów biegu jałowego z 720 na 760. Robiłem to vcds. Nie jest idealnie ale jest lepiej.
-
2.0T BPJ Jakie powinien mieć wolne obroty?
U mnie było 720 ale podniosłem vcdsem do 760 ze względu na swap pompy oleju z 1.9 tdi. Jak miałem 720 to miałem duże drgania auta a teraz jest dużo lepiej.