Treść opublikowana przez HatefulEvil
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
No ja własnie na papierach robiłem.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Akurat tak się nałożyło, więc coś w tym chyba będzie :>
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Mi po wymianie zaczął pukać magiel - tak mi się wydaje.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
A z Tych naklejek z allegro ktoś korzystał?
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Miałby ktoś pożyczyć uchwyt rowerowy na hak w tym tygodniu? Zapłacę.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Czy 350 to nie za dużo za samo lakierowanie w kolor gotowego elementu? Kiedyś w pierwsyzm lepszym dostałem cene 350 za robienie od początku do końca, więc myślałem że u jakiegoś polecango mechanika za sam kolor się w 200 zmieszcze ?
-
Konserwacja podwozia
Kurde z tym rapid stripem na allegro zbyt łatwo widzę nie ma.
-
Wymiana wahaczy dolnych
Jak zmieniałem przednie dolne wahacze, to razem ze sworzniem wahacza wybiłem stalowe gniazdo... na szczęście ściągacz do łożysk i zeszło, a na miejsce wcisnąłęm go skręcając śrubą z pokładkami.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Mierz na równym. Zgaszony silnik i zimny
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Ja po odkręceniu amorka i stabilizatora byłem w stanie opuścić zawieszenie o może półtora cm więcej, wisząc pod autem. Szkoda że nie ma jak w starej Astrze że pod odpięciu Amorów sprężyny same wypadają
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Pytanie czy faktycznie wejdzie. Ostatnio byłem w hobby warsztacie i męczyłem się z kolegą 2 mniejszymi. Wniosek: za mało miejsca. I poleglismy mimo odpięcia amortyzatora i stabiizatora, a jak mi mają zaśpiewać po 100 zł za stronę, to wolałbym 100 dołożyć i mieć sprzęt - tylko nie mam pewności czy z nim mi się uda. Nie chcę też ruszać żadnych wahaczy, bo po kolei będę musiał wszystko wymieniać...
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Orietnuje się ktoś czy takim zestawem ściągnę tą holerną tylną sprężynę: ściągacz z alledrogo
-
Konserwacja podwozia
Raczej będę starał się za dużo nie zdzierać. Uwierzę w to że te środki wyżej wymienione "konwertują" rdzę, więc wolę jej trochę zostawić. Nie orientuję się jeszcze jaka szpachla - jakbym potrzebował coś wygładzić i jaki podkład potem na to.
-
Blacharstwo, Lakiernictwo Wiesław Błaszkiewicz
Czy to dalej aktualne? Myślałem, że będzie prościej znaleźć blacharza, a tu wychodzi, że "ze świecą trzeba szukać". Wszędzie w google streetview jakieś speluny pokazuje.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Dzwoniłem tam. Odbiera jakaś Pani, która nie orientuje się za bardzo w robocie i zachęca mnie do przyjechania i do porozmawiania z pracownikami (co odpada, bo jestem jeszcze w Niemczech). Sam nie wiem. Niby mam dziś dzwonić jeszcze raz, to mi poda numer komórkowy do pracownika, ale nie do końca profesjonalnie to wygląda.
-
Konserwacja podwozia
Pod koniec miesiąca będę zrzucać trochę karoserii i chcę zakonserwować wszelkie naloty rdzy. Nie jestem do końca pewien czym. Nad nadkolami z tyłu myślałem żeby walnąć brunoxem (rawie sama rdza tam została) i na to gumą. Pytanie czy powinienem na brunoxa położyć najpierw lakier albo jakiś cynk w sprayu czy od razu gumę. Na rogi progów też gumę czy raczej lakier? Psikać czymś do konserwacji progów do środka? Resztę elementów pod zderzakiem przednim i błotnikami rozumiem w czarny/srebrny lakier - czyli brunox -> podkład -> lakier -> klar? Czy czarny lakier elementów ukrytych nadwozia ma jakiś kod? Ratować będę też jeden przedni błotnik, planuje zamówić zestaw z alledrogo od e-lakiernik pod mój kolor Ly5k i mój ziomek wyskoczył mi z hasłem żebym się dowiedział czy na ten kolor się kładzie klar - wydaje mi się to logiczne, że tak - ale kto pyta nie błądzi. Może jeszcze ktoś chciałby mi coś doradzić jak się do tego zabrać, bo to będzie moja pierwsza taka impreza.
-
demontaż tylnej szyby i ponowny montaż
Jak wygląda ta uszczelka szyby? Bo ja w sumie mam z tyłu oryginalną szybę, ale pod spodem mam szparę, a winnym samochodzie widziałem tam właśnie jakieś wypełnienie.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Koledzy macie jakiegoś sprawdzonego lakiernika w okolicy? Mam do pomalowania błotnik z ASO.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
@Wylye No jeżeli zamiast mgły olejowej jest pod pokrywą zaworów suche ciepłe powietrze? To moja teoria. Mi znikało przez rozwalone kolanko odmy pół litra oleju na 1000. Wyobraź sobie patelnię na której masz pół centymetra oleju, a milimetr, przy tym samym gazie @jolley Dokładnie przy przebiegu 271200, sprawdzałem napinacz. Auto mam w Niemczech więc raczej słaba szansa na to, że kręcone. Tak jak pisałem - nie był wytarty, ale jak już go miałem na stole to chciałem wymienić ślizgi. Przy próbie zdjęcia po prostu łamały się w pół, gdzie nowych nie byłem w stanie złamać przy użyciu umiarkowanej siły.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Na moje osadzaniu się węgla na pokrywie zaworów sprzyjać może dziura w odmie, która sprawia, że pod pokrywą zaworów jest za "sucho" i syf się przez to bardziej niż powinien wytrąca na ściankach. A co do nastawnika to wymieniałem ślizgi, i po 20k się jeszcze no name'y z allegro nie rozsypały, ale przyznam że tam nie zaglądałem i nie wiem jak się trzymają względem oryginalnych, które wytarte nie były, ale popękały w rękach. Miałem to skontrolować w przyszłym roku przy rozrządzie, bo tak mi wypada i chciałem machnąć łańcuch od razu, ale zainteresowało mnie info z tym kanałem 93 - zloguje przed robieniem rozrządu i jak będzie spoko, to może se odpuszczę, grzebanie przy łańcuchu i napinaczu.
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Długa rurka. Pchnij trójnik zobaczysz co się rozlatuje.
-
Polerka Aku
Koledzy czy polerowanie auta polerka akumulatorowa ma szanse powodzenia? Jakiś czas temu do serii boscha wszedł ten wynalazek. Mam już narzędzia z serii więc oszczędzam na zakupie akumulatorów i ładowarki.
-
Oświetlenie wnętrza LED jakie żarówki?
A jakie T4W wsadzić na przód i do lampki nad kanapą tylną? Ja kupiłem takie: alledrogo ale się nie sprawdziły xD Specjalnie szukałem czegoś bez "kierunkowych" diod, ale się absolutnie nie sprawdziły - ledwo widać, że są zapalone.
-
Lakiernika Katowice,Mikołów.
W polecanych znalazłem DK auto z Zabrza, ktoś może coś o nich jeszcze powiedzieć, bo była tylko jedna opinia?
-
Wymiana wahaczy dolnych
A jak ta procedura wygląda na aluminiowych zwrotnicach? Czy nie ma jakichś większych kwiatków z wybijaniem sworzni?