Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tajfun211

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tajfun211

  1. Tak ma znaczenie, musi być pod linię K czyli pin 7. Pod pinem 15 jest linia L.
  2. Zgadza się jest frez który napędza pompę tandem więc aby zdemontować/zamontować wałek bez rozkręcania pompy trzeba cofnąć koło do tyłu od położenia GMP o 90 stopni i wówczas wychodzi do góry i tak też należy zamontować nowy, dlatego w tej metodzie blokady musisz wyjąć bo wałka nie cofniesz.
  3. Silnik pracuje ładnie ale przed wymianą też nie było źle, być może teraz jest delikatnie lepsza kultura pracy. Znikły drgania na jałowym ale nie jestem pewny co pomogło czy wałek czy uszczelniania wtrysków bo robiłem wszystko za jednym zamachem. Poniżej praca silnika przed i po zabiegu oraz kilka fotek z operacji. Praca silnika przed operacją: Praca silnika zaraz po operacji: Praca silnika po operacji i przejechaniu około 200 km: Zdjęcia gniazda pompek how do you print screen po delikatnym podszlifowaniu click image upload pompki image post pc screenshot nowe popychacze już na miejscu photos upload free image host img regulacja pompek upload pics photo share rozrząd image hosting over 5mb screen cap 20mb image hosting adult image sharing picture uploader free image host stare popychacze i panewki post img adult picture hosting upload image online stary wałek oprócz jednej krzywki był jak nowy zdjęcia wkleję później.
  4. Już po zabiegu, 2 dni się męczyłem ale uniosłem. Jak znajdę chwilę to wkleję kilka fotek i filmiki.
  5. Jutro zrobię logi tak jak sobie życzysz bo dzisiaj nie miałem czasu. Moment z dołu spory bo po części takie było zamierzenie gdyż poprzednio było tam bardzo słabo, kierujący uważa aby nie cisnąć do podłogi od 1500 RPM. Założenie było maksymalnie płasko i dość wysoko momentem od 1800 do 3200 a potem zjazd bo zakresy niemalże nieużywane i moc przy 4000 już tak nie istotna. Tak moment idzie tak jak smoke limiter, którymś limiterem trzeba było poprowadzić ograniczenie, może trochę trzeba by zbliżyć pozostałe limitery ale czy to ma aż takie znaczenie? Logi poniżej: DYNAMICZNE: Grupa 008, 011: http://vaglog.pl/log_281990.html Grupa 001, 003: http://vaglog.pl/log_281991.html Wykresy do powyższych logów: upload pic free upload
  6. Witam, Prośba o analizę logów po wymianie turbo z serii 1749V na 1749VA (miało być od BRD ale wyszło na razie VA). free image upload0 STATYCZNE: Grupa 029: http://vaglog.pl/log_280418.html Grupa 016: http://vaglog.pl/log_280419.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_280420.html Grupa 015: http://vaglog.pl/log_280421.html Grupa 012: http://vaglog.pl/log_280422.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_280423.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_280424.html Grupa 009: http://vaglog.pl/log_280425.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_280426.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log_280427.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log_280428.html Grupa 006: http://vaglog.pl/log_280429.html Grupa 005: http://vaglog.pl/log_280430.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_280431.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_280432.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_280433.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_280434.html BASIC SETTINGS: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_280437.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_280438.html DYNAMICZNE: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_280439.html Grupa 009, 001: http://vaglog.pl/log_280440.html Grupa 010, 001: http://vaglog.pl/log_280442.html Grupa 001, 011, 008: http://vaglog.pl/log_280443.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_280444.html Kilka wykresów z logów: upload pic picture uploading free image uploader Nikt nic nie napisze???
  7. Dziękuję za informację, jednak próbuję zrozumieć to bardziej, czy możesz napisać które parametry w logach o tym świadczą? Spanky możesz doprecyzować co masz na myśli? Chodzi Ci o nieruszane SOI i duration?
  8. logi dynamiczne robione na 4 biegu
  9. Auto nie było jeszcze hamowane po wymianie, na starym turbo było 150 PS i 330 Nm. Czemu twierdzisz że maks 145 PS... co o tym świadczy w logach? Co byś zmienił w wysterowaniu turbo?
  10. Witam, Jestem po wymianie turbo z seryjnego 1749V na to z AWX/AVF 1749VA plus korekta programu. Prośba o opinie czy to jest dobrze zestrojone i czy prawidłowo pompuje. Wykresy logów z wybranych grup oraz pełne logi poniżej: free image upload0 upload pic picture uploading free image uploader Link do pełnych logów: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/373133-b7-19-bke-prosba-o-analize-logow-po-wymianie-turbo-na-1749va/
  11. Ja dałem przejściówkę i tak to pompuje w moim B7 1.9 BKE, czy będzie coś lepiej jeśli dam wąż z AWX?: Grupa 011: http://vaglog.pl/log_280439.html upload pic pełne logi tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/373133-b7-19-bke-prosba-o-analize-logow-po-wymianie-turbo-na-1749va/
  12. Mam takie klucze na jaką wartość Nm potrzebujesz?
  13. Serwisówka sugeruje też wymianę śrub: image free hosting
  14. Momenty dokręcania i wskazanie które śruby należy wymienić: free screen capture
  15. Najtaniej wychodzi w getem no chyba że ma ktoś mega zniżki w ASO, trzy tygodnie temu płaciłem: VW/AUDI: 038103714A SCHRAUBE cena netto: 13.31 cena brutto: 16.37 PLN sztuk: 8 wartość: 130.96 PLN VW/AUDI: 038103385A SCHRAUBE cena netto: 6.05 cena brutto: 7.44 PLN sztuk: 4 wartość: 29.76 PLN
  16. Powyższy wałek kosztował z wysyłką 400 zł Kompletowanie pozostałych części trwa... wymiana wałka i szklanek: 1. Hydro-popychacze utwardzane INA 420020910 8 szt 2. Półpanewki Glyco N147/5 komplet 10 szt 3. 038103714G śruba wałka rozrządu M6x54 10 szt 4. 038103714A śruba dzwigienek M8x90 8 szt 5. 038103085C pierścień uszczelniający wałek 1 szt 6. Millers Oils Assembly Lubricant - olej do montażu wymiana uszczelnień pompowtrysków (mam nadzieję że warto to zrobić przy okazji): 7. 038103385A śruba mocująca pompowtryskiwacze 4 szt 8. 038198051C zestaw uszczelek, sworzeń oraz śruba regulacyjna pompowtryskiwaczy 4 szt wymiana rozrządu (pasek ma już ponad 6 lat (70 tyś km) a pompa wody, napinacz i rolka ponad 11 lat i 190 tyś km: 9. 038109119P pasek rozrządu 10. 038109245M rolka napinajaca 11. 038109244N rolka prowadząca 12. 038121011J pompa wody 13. 038103085E pierścień uszczelniający wał korbowy 14. płyn chłodniczy zdjęcia: Równolegle gromadzę narzędzia przydatne do operacji (oprócz standardowych kluczy), część już miałem kilka musiałem dokupić: 1. blokada wału korbowego (OE T10100/T10050). 2. trzpień blokujący rozrząd/koło zębate (OE T20102 / 3359). 3. ściągacz koła pasowego wałka rozrządu (OE T10052). 4. blokada koła pasowego/wałka rozrządu (OE T100510. 5. narzędzie blokujące koło zębate (OE T10172, OE T10172/4). 6. klucz do blokowania koła pasowego (OE 3415). 7. czujnik, statyw z podstawą magnetyczną plus kawałek blachy (blachę muszę jeszcze obrobić). 8. suwmiarki. 9. miernik kąta obrotu. 10. klucze dynamometryczne. 11. ??? zastanawiam się nad kupnem ściągacza do pompowtrysków T10055, ale można sobie poradzić bez tego podobno. zdjęcia:
  17. Dzięki za info nie wiedziałem o tym w czym się rożni konstrukcja przed 2004? Sądziłem że to przypadłość wszystkich silników 1.9 PD ...
  18. A to zmienia postać rzeczy, chętnie bym kupił jak byś przypadkiem dorobił trochę więcej
  19. Ok, a gdzie kupowałeś nowe broki? Sądziłem że nie występują osobno tylko z dźwigienkami.
  20. A popychacze i panewki w jakim były stanie masz jakieś zdjęcia?
  21. Montowałeś może u Siebie taki wałek z z silnika BXE? Dzięki za wskazówki wałek zareklamowałem i oto jaki przyszedł w zamian, co o nim sądzicie?:
  22. Ja też mam filc na masce, maty widoczne na zdjęciach zmieszczą się pod filcem.
  23. Pianka z filmiku to: Pianka wygłuszająca gumowa samoprzylepna - różne grubości 25,00 zł 1 szt. 25,00 zł SUMA Wybierz grubość: 32 mm https://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-wygluszajaca-gumowa-samoprzylepna-rozne-grubosci/288
  24. Tak tylko to pomiar telefonem ... Siłownikowi to nie przeszkadza, te maty nie są aż takie ciężkie, jeśli chodzi o samo oklejenie maski to nie mam porównania bo wszystko razem robiłem.
  25. Jest to odczuwalne, czy sporo trudno określić... nie miałem możliwości zmierzyć profesjonalnym sprzętem, decybelomierz na telefonie pokazuje 2-3 dB mniej ale to żaden pomiar iphonem... Odczucia rzeczywiste są jak by dźwięk silnika był stłumiony, trochę tak jak by dochodził z "sąsiedniego pokoju", wydaje mi się że jest bardziej basowy tak jak by wyższe częstotliwości były wycięte.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.