Treść opublikowana przez erchi
-
ciemny kolor płynu chłodniczego [1.8T]
Lekkie ślady wycieków w okolicy reduktora i podstawy filtra oleju. Dokręciłem opaski. Temperaturę 90st. osiąga, po czym schodzi poniżej 70 i tak już zostaje. Po zgaszeniu silnika na kilka minut i ponownym ruszeniu w trasę wskazuje już 90st i tak trzyma, rzadko kiedy ponownie spada w okolice 70. Termostat się najwyraźniej przycina, więc będzie do wymiany.
-
ciemny kolor płynu chłodniczego [1.8T]
Ubytki były, po wymianie króćca z tyłu trochę się uspokoiło. Poza tym termostat raczej do wymiany - podczas jazdy dobiło w normalnym tempie do 90st, po czym powoli spadało w okolice 60 i tak już zostało. Po zgaszeniu silnika na kilka minut i ponownym odpaleniu, na blacie widniało 90st i podczas dalszej jazdy tak zostało.
-
ciemny kolor płynu chłodniczego [1.8T]
Dziś w trakcie jazdy (przy wyprzedzaniu) spadła temperatura płynu chłodniczego w okolice 60stopni (wskazanie na blacie), po czym sterownik LPG przełączył zasilanie na benzynę i nie mogłem tego ponownie włączyć. Po zgaszeniu silnika zajrzałem pod maskę i okazało się, że płyn w zbiorniczku wyrównawczym ma ciemny, prawie czarny kolor. W sobotę gdy zaglądałem był różowy. Co się mogło stać? Bo potem temperatura wróciła do normy i z przełączeniem na LPG nie było już problemu. Edycja: wyciągnąłem trochę płynu strzykawką, nie wygląda źle. To bardziej nazbierało się ciemnego osadu w części zbiorniczka wyrównawczego. Ale nadal nie ma pomysłu na nagły spadek temperatury cieczy chł. podczas jazdy.
-
kupno kamerki samochodowej
A ja szukam rejestratora, który zajmie jak najmniej miejsca, najlepiej schowany za lusterkiem. Ktoś coś poleci?
-
Polecane opony letnie
cena netto?
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Bardzo polecę dwa filmy: Ciało i dusza Mężczyzna imieniem Ove. Dwa strzały w dziesiątkę z wczorajszej wyprawy do kina.
-
Polecane opony letnie
Dziś założyłem Dunlopy RT2 235/45/17. Znacznie cichsze niż moje obecne zimówki, a właśnie na tym mi zależało.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Jak się podepnie Densiona gateway 300 pod RNS-e, co wtedy z obsługą fabrycznej zmieniarki?
-
zgrzy przy zmianie z 2 na 3. bieg, 1.9TDI
Dzięki Przekażę znajomemu
-
zgrzy przy zmianie z 2 na 3. bieg, 1.9TDI
To jest w zasadzie pytanie od znajomego, który jechał dziś obejrzeć A4 B6 z takim właśnie problemem. Szczegółów jednak nie znam.
-
zgrzy przy zmianie z 2 na 3. bieg, 1.9TDI
Co może być przyczyną zgrzytów przy zmianie biegu z dwójki na trójkę?
-
Polecane opony letnie
1700kg robi swoje, ale u siebie nie będę się pchał we wzmacniane
-
Polecane opony letnie
Na wygląd nikt by tyle nie dał, ale za niecały miesiąc wjadą nowe 4 sztuki.
-
Polecane opony letnie
W moim aucie są Conti wersja 3 i pomimo wieku - opony z 2007 roku - nadal jest zadowalająca ilość bieżnika.
-
Butla 55 czy 67
Mnie spali między 14 a 15 jak będę gnał 180-200km/h.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Po co sprawdzać ładowanie na zgaszonym silniku
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Po zgaszeniu auta - silnika?
-
Polecane opony letnie
RT2 235/45/r17 to za 1600zł
-
Polskie tablice rejestracyjne vs. meldunek w Niemczech
Raz piszą, że miesiąc, raz że pół roku - od daty zameldowania bądź podjęcia zatrudnienia. Wolałbym nie przejestrowywać auta, a po prostu zapłacić należny podatek drogowy i mieć spokój.
-
Polskie tablice rejestracyjne vs. meldunek w Niemczech
Panowie, jak to jest, będąc zameldowanym w Niemczech i będąc właścicielem auta zarejestrowanego w Polsce, można nim tam jeździć przez pół roku, rok? Jak to wygląda w praktyce?
-
W co inwestować?
Teraz chyba bycie drwalem jest na topie.
-
Butla 55 czy 67
Kilka osób ma zamontowane, przypuszczam że każda z nich tę samą butlę Bormech 650/270 o pojemności 72l. Przy takiej butli, powtarzam, zostaje jeszcze odrobina luzu. Ktokolwiek twierdzi, że 72litry nie wejdą do avanta - a zwłaszcza gaziarze - niech się zastanowi dwa razy, sprawdzi, a potem dopiero mówi. Na szybko:
-
W co inwestować?
Też bym tak zrobił.
-
W co inwestować?
w leasingu czy franczyzie dałoby radę, ale kosztem zysków do podziału..
-
Polecane opony letnie
Skłaniam się ku Dunlop Sport Maxx RT2 235/45/R17, ale dopiero za miesiąc.