Treść opublikowana przez erchi
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Zmierzyć. około 10-11mm różnicy między wąskimi a szerokimi.
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Głowica ADR (APT raczej też) nie ma kanałów SAI, trzeba zdemontować część gratów. No i 1.8T nie ma jako takiego EGR-a, tylko zawór kombi. Trzeba też programowo wyłączyć pompę powietrza wtórnego (SAI).
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Do 1.8T pasuje głowica z wolnossącego ADR (wąskie kanały - p&p, szerokie - trzeba zmienić kolektor dolotowy). Pasuje z APT. Są jakieś ADR-owskie na allegro/OLX? Jak dobrze pójdzie kupisz poniżej 300zł. Remont w zależności do stanu ok. 800zł. Gwarancja 6-12 m-cy, zależy od zakładu.
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Ile gwarancji?
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Mówisz o kodzie silnika. Numer głowicy jest nabity z boku.
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
Ja Ci na to nie odpowiem. Szukaj głowicy z ADR-a lub APT, najlepiej z auta bez instalacji gazowej. I tak jak mówiłem, z opcją zwrotu. Może być nawet bez wałków, byle mostki były całe.
-
Uszczelka pod głowicą - co warto wymienić?
Uszczelka głowicy, pokrywy zaworów, napinacza, kolektora dolotowego i wydechowego. Króciec wodny z tyłu silnika na oryginalny, zaślepka bloku (przy termostacie). Zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej, reszta odmy do czyszczenia i sprawdzenia, do wymiany co się przy okazji rozsypie. ( Bagnet oleju i prowadnica. Do sprawdzenia stan napinacza łańcuszka rozrządu, łańcuszek, ślizgi. Rozrząd zależnie od przebiegu, wraz z nim pompa wody. Ceny mam gdzieś zapisane. Króciec, zaślepka bloku, zaworek odpowietrzania - ASO (do wyhaczenia na allegro). Uszczelki Elring, rozrząd, pompa wody - najtaniej w Motostacji.
-
Ubytek płynu
Na pewno taniej niż nowa głowica. Poza tym nie masz jeszcze diagnozy, czy tylko uszczelka, czy głowica. Rozrząd ja bym zostawił. A części taniej znajdziesz w Motostacji.
-
Głowica bex, pęknięta w 5 miejscach
ADR pasuje, szły na wąskim i szerokim kanale dolotowym, odpowiednio 44 i 55mm. Wąski pasuje p&p, ADR nie ma jednak przyłącza do układu SAI, więc trzeba go wyłączyć w kompie i zdemontować zbędne graty. APU jest ok, czy szła również na szerokim kanale - nie wiem. Szukaj głowicy z możliwością zwrotu/zamiany, jeśli okaże się nieszczelna. Sprzedający niech śle od razu na adres zakładu remontującego głowice, najlepiej z opcją ostrożnie, a w zakładzie niech otworzą przy kurierze (żeby nie było niespodzianek). Swoją drogą, jesteś z Lublina, masz Dziak pod nosem (dziak.pl), chyba innego zakładu nie potrzeba już szukać
- Ubytek płynu
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
The Florida Project nie jest ok, mimo roli Willema
-
Gaz w świeżo zakupionym aucie z Niemiec
Mam złe doświadczenia z hanami.
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
Potwierdzam, 72l.
-
Gaz w świeżo zakupionym aucie z Niemiec
Ciekawe ile te hanki wytrzymają
-
Wolno się nagrzewa-termostat? Audi BFB 1,8 t
U siebie sprawdzę dopiero za kilkanaście dni, niemniej dzięki za konkretną odpowiedź. Tyle razy przeglądałem forum odnośnie wymiany termostatu/niedogrzania silnika, nigdzie nie trafiłem na info jak można to sprawdzić przez interfejs.
-
Ubytek płynu
Dać głowicę do remontu/regeneracji w zakładzie który tym się zajmuje. Po teście szczelności - jeśli szczelna - wycenią ile wyniesie naprawa.
-
Wolno się nagrzewa-termostat? Audi BFB 1,8 t
Behr
-
Wolno się nagrzewa-termostat? Audi BFB 1,8 t
Masz na myśli odczyty w bloku zegarów i bloku silnika, tj porównanie odczytów z czteropinowego czujnika G62? Na starym miałem 8-10 stopni rozjazdu w całym mierzonym zakresie (od temp otoczenia po ok.100st.), przy czym niższa wartość przypadała na zegary. Nowego jeszcze tak nie sprawdzałem.
-
Wolno się nagrzewa-termostat? Audi BFB 1,8 t
Panowie, podzielcie się sugestiami, bo wymieniłem termostat i dalej mam ten sam problem: silnik wolno się nagrzewa, w trasie potrzeba z 8 km żeby wskazówka osiągnęła 90st. Jednak potem zaczyna schodzić powoli w dół i zatrzymuje zwykle w okolicy 70st. Można przejechać potem nawet i kilkaset km i do 90 nie dojdzie. Zgaszony na postoju, po odczekaniu kilku minut, a następnie odpalony silnik ma 90st i taka temperatura potrafi się trzymać podczas jazdy. Podejrzewając źle pracujący termostat, został on wymieniony na nowy, jednak na nowym ten sam efekt. Podejrzenie padło zatem na czujnik temperatury, jednak jego wymiana nic nie dała.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Co nie znaczy, że trzeba tyle zapłacić.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
Nie za drogo jak na te graty?
-
B7 wymiana głośników.
Mała moc wzmacniacza w relacji do mocy głośników.
-
Konserwacja uszczelek
Olej silikonowy z apteki. Nie śmierdzi.
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
No to całe szczęście
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
Te drgania masz tylko na LPG?