Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

spetsnaz

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez spetsnaz

  1. będzie problem pozostaje dobry szrot lub ASO. Szukaj na allegro. Jeżeli znajdziesz coś w granicach 200PLN, to się nie zastanawiaj. Podaję przykładową aukcę: http://moto.allegro.pl/item359510664_waz_turba_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b5_lift_turbo.html
  2. możliwe, że siadł czujnik poziomu płynu hamulcowego. Czy działa ABS? Sprawdź proszę, czy działa ABS po załączeniu się błędu. Czy podczas występowania powiadomienia o błędzie świeci również kontrolka od ABS`u? Daj znać dokładnie jakie kontrolki się świecą i ile sygnałów dźwiękowych podaje.
  3. Dokładnie, ewentualnie sprawdź czy jest wszystko ok z masą na rozruszniku.
  4. Właśnie wróciłem i nie dostałem.Do A4 B5 bym może dostał.Ogólnie mało ludzi z częściami.W Słomczynie to się dostanie, ale maskę,lampy lub błotnik do grupy VAG, ale tak do 2000r.Jest dobrze zaopatrzony szrot w Garwolinie który ma auta powyżej 2000r.Kiedyś brałem coś od nich i wiem że mają prawie wszystko :> Podaj nr części z ETKI, jeżeli jej nie masz to wejdź na vag-cat.com
  5. W przypadku kostki stacyjki cena za ten element nie musi iść w parze z jakością. W zamiennikach jest inaczej umieszczona sprężyna odbijająca co powoduje ich rzadsze pękanie' date=' ale niestety częściej ulegają one uszkodzeniom elektrycznym. W kwestii rozrusznika w tej cenie kupisz jedynie oryginale sprzęgło kierunkowe bosch, to najczęściej ta część ulega zniszczeniu kiedy nie odbije kostka. Z powodu dużego tarcia wytapiają się wtedy elementy plastikowe sprzęgła, bieżnia jest metalowa, więc z nią powinno być wszystko w porządku. Zdemontuj rozrusznik i daj znać co zostało uszkodzone. Stawiam na mechaniczne uszkodzenie rozrusznika (po demontażu podepnij go na krótko do akumulatora, bądź prostownika)
  6. problem ten sam.. koszty mniejsze
  7. Przerabiałem to w zeszłym roku. Sprawdź czy to wina akumulatora. Podłącz prostownik na noc i jeżeli rano przy odpaleniu nie zaświeci się błąd, to problem będzie rozwiązany. U mnie była to wina akumulatora. Czy wyświetla Ci się komunikat również podczas jazdy??
  8. jeżeli pomogły mu podkładki to raczej jedynie szpilka. :th: popatrzyłem trochę i moga być problemy z zakupem nowej śruby, pozostanie więc wkręcenie jej odwrotnie
  9. Przekręć kluczyk.. Poczytaj ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/oryginalny_termometr_w_liczniku-t8481.0.html
  10. Z tego co pisał STO_PROCENT wynika, że nie ma najmniejszej konieczności nagwintowywania jakiejkolwiek części. Moim zdaniem wystarczy jedynie wymienić śrubę podwójno-gwintową, lub wkręcić ją drugą stroną.
  11. Nie przesadzajmy z gwintownikiem, to jest ostateczność Pokrywę głowicy cylindrów trzymają 3 nakrętki. I śruby podwójno-gwintowe M6X12. nr części 028 103 531B Możesz po prostu wykręcić uszkodzoną śrubę i wymienić ją. Jeżeli będziesz miał problemy z jej dostępnością dostępnością, wkręć starą śrubę uszkodzoną stroną w głowicę nie przesadzając z siła. Nakrętkę pokrywy głowicy przykręcamy z siłą 10nm.
  12. Polecam ściereczkę SONAX do usuwania żywicy, odchodów ptasich i innych silnych, uporczywych zabrudzeń lakieru. Kosztuje około 4 PLN. Jest w małym czerwonym opakowaniu. http://www.allegro.pl/item360389270_sonax_sciereczka_do_usuwania_zywicy.html
  13. Bez ściągaczy do sprężyn się do tego nie zabieraj. Jeżeli będziesz już w ich posiadaniu, to jest to troszkę roboty. Najtańsze ściągacze kupisz już w granicach 30PLN, ściągacze kute 350mm lub 370mm to wydatek od 80PLN wzwyż.
  14. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    Do wyjęcia alternatora (a konkretnie dolnej długiej śruby) konieczne jest zluzowanie sprzęgła wiskotycznego. Inaczej możesz zapomnieć o wyjęciu alternatora. Jeżeli uważasz, że do tej operacji wystarczy Ci 10 minut.. to gratuluję. Mnie zajęło to dużo więcej czasu.
  15. jak dla mnie
  16. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    Spoko, na pierwszy rzut oka napinacz jeszcze w dobrym stanie, trzyma osiowość i nie skacze. Słychać już trochę łożyska alternatora, ale to radzę zrobić dopiero przy rozrządzie, bo wymontowanie alternatora zajmuje w 1Z i pochodnych sporo czasu i pracy. Zakładaj jeszcze pasek od klimy i jazda. Z załączaniem alternatora tak bywa, u siebie w 1Z mam to samo. Czasem trzeba lekko zwiększyć obroty żeby się załączył, ale to jedynie po odpaleniu auta. Co do końcówek to nie przychodzi mi na myśl, co może potrzebować 2,5V napięcia.
  17. ??? Nie sprawdzałeś na bagnecie?? Nadmiar oleju jest prawie tak samo zabójczy dla silnika, jak jego brak. Jeżeli chodzi o kopcenie o sprawdź szczelność układu dolotowego, zaczynając od króćcy gumowych prowadzących do kolektora dolotowego. Najczęściej to właśnie one puszczają.
  18. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    kolega ma racje. oczywiscie wymiana napinaczy, jest celowa, zatarte moga byc lozyska alternatora, pompy wspomagania lub sama pompa. ja bym sie pokusil o wymiane lozyska rolki odwracajacej, tej do ktorej ktora jest polaczona z wiskiem, lozysko po demontazu wiska pozostaje we wsporniku alternaroa i pompy wspomagania. Przyczyną awarii było wkręcenie się wiązki elektrycznej w paski, szukanie na siłę elementów do wymiany mija się z celem. Założenie pasków nie zajmuje aż tyle czasu, żeby nie można było sprawdzić po założeniu, czy wszystko jest ok i ewentualnie wtedy okazuje się, co kwalifikuje się do wymiany.
  19. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    Jest trochę więcej problemów, bo do wyjęcia napinacza paska PK konieczne jest również zdjęcie lub odkręcenie sprzęgła wiskotycznego wentylatora. Dużo wygodniej jest wtedy zdemontować przód lub samą chłodnicę. Więc jeżeli nie jest konieczna wymiana napinacza to lepiej dać sobie z tym spokój. Jeżeli MBK ma dostęp do kanału to powinno się dać założyć pasek bez zdejmowania przodu również w wersji z klimą :th:
  20. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    Do klimy jest oddzielny pasek i żeby założyć pasek zerwany, musisz go demontować. A to już komplikuje trochę sprawę zakładania paska bez zdejmowania przodu. Jeżeli chodzi o resztę pytań, to napinacze jeżeli się nie uszkodziły możesz zostawić te same. Do ich wymiany niestety konieczny jest już demontaż przodu.
  21. spetsnaz odpowiedział(a) na MBK temat w 1.9TDI
    Jeżeli nie masz klimy to nie powinno być problemu ze zmianą bez rozbierania przodu, trochę się trzeba powyginać (zdjąć rurę od IC z prawej strony podchodząc do auta z przodu). Napinacz jest na klucz 15-stkę, potrzebna prosta i długa.
  22. zmień docisk i sprzęgło. Dwumas zostaw w spokoju
  23. Możecie odpuścić sobie wymianę dwumasa, mam 1Z i u mnie jest to samo.
  24. http://www.allegro.pl/item350067781_audi_rs4_sedan_2_5_tdi_quattro.html kox RS4 diesel

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.