Treść opublikowana przez sssV
-
Czujniki cofania jakie wybrać
Widac, ze nie jezdziles nigdy autem z pdc. Te odleglosci sa ok. Wez te valeo.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Wiekszosc opinii o Castrolu jest czesciowo wyssana z palca. Dlaczego? Bo ludzie nie potrafia dobrac oleju do silnika i czesto wiedza lepiej niz jego konstruktorzy. Dawno, dawno temu ojciec mial bmw e36 320i m50. Auto mialo ok 300tkm w momencie kupna. Tatko zawsze zmienial olek co 10tkm i lal castrola magnateca 10w40. Samochod uzytkowany 80% po autostradach w europie, bez szalenstw w stylu upalanie ale tez wolno nim nie jezdzil. Olej podczas wymiany kazdorazowo byl czysty, do tego stopnia, ze mechanicy sie dziwili jak mozna tak czysty olej spuszczac. Podczas wymiany uszczelki dekla - widok jak w aucie z przebiegiem 50tkm. Czysto i ladnie, zero osadow. Auto dojezdzilo tak u nas do 460tkm, nie bralo grama oleju, silnik pracowal wzorowo.
-
prosba o ocene logow i pracy turbo
hmm Ja mam dolozonego dpfa wiec mozliwe, ze on tez cos miesza. W kazdym razie dzieki, jutro biore sie za krociec vacum i za szukanie nieszczelnosci dolotu.
-
prosba o ocene logow i pracy turbo
A ten dzwiek gdy schodzi z obrotow nie jest niepokojacy? Wyczytalem, ze to zaburzenie pracy turbiny.
-
skaczace cisnienie doladowania
nie mierzylem bo nie mam wakuometru. Tu wrzucilem logi, ale nikt nie chce sie wypowiedziec. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/343398-prosba-o-ocene-logow-i-pracy-turbo/
-
skaczace cisnienie doladowania
Witam. Co moze wplywac na skaczace cisnienie doladowania przy przyspieszaniu w AVF'ie? Na logach osiaga 2400mbar i spada by znowu wzrosnac i tak caly czas. Szukalem nieszczelnosci dolotu ale nie widze nic, podobnie jak podcisnienia wydaja sie byc ok. Jest sens zagladac do lopatek czy nie sa zabrudzone?
-
prosba o ocene logow i pracy turbo
Panowie zastanawia mnie dzwiek dochodzacy z turbo, prawdopodobnie turbo surge. Zrobilem logi grupie 11. Mozecie zerknac DYNAMICZNE: http://vaglog.pl/log_245037.html Statyczne Grupa 013: http://vaglog.pl/log_245048.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_245049.html Pierwszy raz sie tym bawie, wiec prosze o wyrozumialosc. I jeszcze film odnosnie dzwieku turbo (chodzi mi o ten powstajacy gdy schodzi z obrotow). https://www.youtube.com/watch?v=Ame9UIAriDE
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Nejlepiej zagruntuj to dwa razy gruntem glebokopenetrujacym, pozniej pomaluj farba silikatowa i po problemie brudzenia.
-
Sprzedawać Audi czy nie sprzedawać ? o to jest pytanie
nie ma czego. Trzeba dbac na biezaco, zeby pozniej wlasnie nie bylo niespodzianek i zebym nie musial plakac jakie to audi zle
-
Sprzedawać Audi czy nie sprzedawać ? o to jest pytanie
Tak. Ostatnio oddalem auto na serwis na przeglad. Po 4 godzinach telefon, ze gotowy. Zaplacilem 50zl bo nieznalezli nic co by wymagalo uwagi czy wymiany
-
Ciekawostka odnośnie oleju
Jak wiadomo te silniki zuzywaja olej bo tak. Od jego spalania powstaje nagar, ktory osadza sie min na pierscieniach przez co auto zuzywa jeszcze wiecej oleju. Oczywiscie zaleznie od stopnia "zastania" pierscieni mozna sprobowac go plukac. Co do plukanek to proponowalbym zastosowanie LM 5200 - ja sie wlewa i jezdzi 200km. Potem mozna zalac silnik jakims tanim olejem, np gm i wlac protec engine flush - pracuje 15min na biegu jalowym. Po tym zalewamy silnik swiezym olejem, Taki zabieg zastosowalem w aucie pijacym 1l oleju na 800km i zuzycie spadlo do wartosci akceptowalnych - 200ml na 1000km.
-
Opuszczanie prawego lusterka przy cofaniu A4 B6/B7
Dobra, nie bylo tematu. Dzieki Mam takie zboczenie, ze zawsze ustawiam kratki i np joya lusterek prosto.
-
Opuszczanie prawego lusterka przy cofaniu A4 B6/B7
Panowie mam taki problem. Otoz jak kupilem auto i je uzytkowalem podczas wrzucania wstecznego zawsze opuszczalo sie prawe lusterko. Co nie powiem bylo fajne. Pozniej zaczalem bawic vagiem, odpinalem kilka razy aku i juz mi lusterka nie opuszcza, Jak to przywrocic?
-
Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.
Kolego 30 dni to tylko termin wedle ktorego masz zarejestrowac samochod po kupnie. Napisalem Ci juz. Autem z niemiec mozna jezdzic tylko i wylacznie gdy ma wazne tablice zjazdowe. Czyli posiada rejestracje krotkoterminowa. W niemczech samochod zostal werejestrowany, w tym momencie nie jest nigdzie dopuszczony do ruchu. Badanie i OC to nie wszystko. To sa niezbedne rzeczy do zarejestrowania auta a dopiero ta czynnosc dopuszcza auto do poruszania sie po drogach publicznych.
-
Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.
Tak. Zrobia aneks do umowy ubezpieczenia i tyle. Nie.
-
Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.
Auto z niemiec tak? Czyli masz najprawdopodobniej niebieskie tablice tzw wyklejanki, dorabiane w pl na wzor niemieckich. Nie sa to ori tablice - nie wolno na nich jezdzic. Druga opcja masz ori tablice ze zdjetymi oznaczeniami landow - nie wolno jezdzic. Masz czasowe (czerwone lub zolte) - mozna jezdzic tylko do dnia ich waznosci, pozniej sa niewazne. Czyli reasumujac auto jest wyrejestrowane i niedopuszczone do ruchu w polsce. Nie wolno nim jezdzic. W razie kontroli drogowej 500pln i holowanie w bonusie. Jesli kogos pukniesz towarzystwo ubezpieczeniowe bedzie dochodzilo sie regresu odszkodowania.
-
Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.
Bo samochod jest niezarejestrowany, ma prawdopodobnie lewe tablice a jak zrobisz bum to TU zrobi na 100% regres.
-
Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.
Jezdzic nie mozesz tak w skrocie. Co do faktu pozniejszej rejestracji to nic sie nie stanie, mozesz kiedy chcesz w praktyce, w teorii masz 30 dni.
-
...:::::AUDI A4 B6 BY PYRA:::::...
poka foto z radiem. Regeneracje wizytownika i reszty jak robiles?
-
Dziwny szum na wolnych obrotach przy dodatniu gazu i na 1 i 2 biegu przy obrotach ok 1600
A nie jest to jakis rezonans? Pewny jestes, ze to dzwiek z turbo?
-
Turbo po regeneracji. Docieranie ?
Zle wywazona. Oddawaj na reklamacje.
-
Drobne rysy
Kolego ludzie zostawiaja gruba kase w roznych car spa. Gdyby to byla kwestia "do pierwszego deszczu" to raczej nikt by na tym nie zarabial. Wpisz sobie w google detailing lub car spa i poogladaj co mozna z lakierem wyprawiac.
-
Drobne rysy
Zalezy gdzie trafisz. Rysy (drobne) po korekcie znikaja na zawsze - warstwa lakieru zostaje spolerowana. Rysy glebsze tuszuje sie roznymi specyfikami. Dobra i prawidlowo nalozona warstwa ochronna (wosk) utrzymuje sie kilka miesiecy. Z tym, ze po tym czasie nie powtarza sie calego procesu. Po umyciu i przetarciu lakieru cleanerem nanosi sie sam wosk ponownie. Co mozna juz samemu robic. Chodzi o to aby polerowaniem lakieru zajeli sie specjalisci bo ktos kto nie ma pojecia zwyczajnie go zniszczy. No i trzeba miec zaplecze do tego. (miernik grubosci lakieru, polerka, pady, pasty)
-
Drobne rysy
Korekte robi sie w carspa. Lakiernik przejedzie lakier papierem 2000 i ewentualnie pasta tempo mowiac w skrocie - zle. Prawidlowa korekta to wpierw zmierzenie calej powloki, dobranie odpowiednich padow i past a nastepnie wlasciwa praca. Zaleznie od portfela mozesz sobie wybrac powloki ochronne (woski). Na taka w miare rozsadna przyjemnosc licz 800-1000zl - bez super ultra powlok, ale tez nie najtansze srodki.
-
Sprzedawać Audi czy nie sprzedawać ? o to jest pytanie
Oddalbys albanczykowi auto zarejestrowane na siebie i niech jedzie w sina dal a pozniej odesle Ci tablice?