Treść opublikowana przez sssV
-
a4 b5 szkoda całkowita - pomocy
Zawsze warto sie dochodzic o wiecej, problemem w Twoim przypadku jest to: Auto ma prawie dwie dekady. Jesli rzeczoznawca da rade podniesc cene auta i bedzie to realne to mozesz sie dochodzic tego w sadzie i prawdopodobnie wygrasz. Tylko pytanie ile podniesie i czy Ci sie chce?
-
Dywagacje nt rozmiaru opon...
Panowie sprawa wyglada tak: Felgi 17 7j Et35 Zawias Eibach prokit -30 (realnie siadlo -40) I teraz pytanie czy wejdzie opona 215/50 czy lepiej 205/50?
-
Wymiana sprężyn z 1BE na Eibach Sportline avant
Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.
-
Audi Concert i bluetooth (łączy się, ale nic nie słychać)
Bo nie pojdzie muzyka po bt i koniec i kropka Sparuj inny telefon, moze masz "niekompatybilny". A moze BT jest zepsuty, moze namieszane w instalacji. A moze to jest powodem.... Ogolnie to dziwnie zadajesz pytanie i oczekujesz dziwnych odpowiedzi...
-
Zablokowane zaciski po dłuższym postoju ..
Bo trzeba tam zajrzec aby sie czegos dowiedziec. Nikt Ci nie wywrózy z fusow. Zeszklone klocki wlasnie potrafia buczec, piszczec czy szurac dziwnie przy hamowaniu bo zrobily sie przez przegrzanie zbyt twarde.
-
Zablokowane zaciski po dłuższym postoju ..
Kolego widze, ze leniwy jestes. Rozbierz hamulce na kole, ktore sie blokowalo i obejrzyj klocki. Przy okazji wszystko przesmaruj smarem do hamulcow. Tylko smaruje sie elementy pracujace a nie tarcze czy klocek. Jesli powierzchnia klocka bedzie przypominala szklo to jest do wyrzucenia. Krzywa tarcze odczujesz w postaci bicia przy hamowaniu.
-
Pomoc: HTC 820 czy Huawei P8 Lite
Mialem HTC 820. Fajny telefon, duzy, parametry dosc ok, co prawda design dosc taki cukierkowy ale co kto lubi.
-
Zablokowane zaciski po dłuższym postoju ..
Ja pierdziu. Nie jezdzi sie gdy ma sie zapieczony hamulce. Teraz jak juz sobie pojezdziles masz dwie opcje: Rozebranie zaciskow, wyczyszczenie ich i zlozenie - klocki sie nie zeszklily a tarcze nie przegrzaly jest to opcja optymistyczna. Rozebranie zaciskow, wyczyszczenie ich oraz wymiana tarcz i klockow. Klocki sie zeszklily i juz nie beda prawidlowo hamowac a tarcze przegrzaly i pokrzywily - opcja pesymistyczn, bardzo mozliwa skoro zes jezdzil.
- turbo
-
Docieranie silnika po remoncie
W silnikach reno panewki nie maja zamkow i tam sie je wymienia co 200tkm, chocby dlatego, ze producent na tyle je przewidzial. A szlifu zrobic tam nie wolno bo wal jest powierzchownie utwardzany tylko, pod spodem jest plastelina Panweki wymienia sie w nich w ciagu 3h i calkowity koszt to 400zeta + robocizna. W dzisiejszych silnikach dzialaja ciut inne zasady niz te przyjete ogolnie taka ciekawstka, ale caly czas sie z Toba zgadzam.
-
Docieranie silnika po remoncie
Panewki sie ocenia po zdjeciu korb. Jesli nosza slady uszkodzenia to sie je wymienia i tyle. Jesli robimy kapitalke silnika wtedy dochodzi szlif walu, wymiana tlokow, honowanie cylidrow, nadwymiarowe pierscienie i cala reszta. W tym wypadku 1000km nalezy pojezdzic ostroznie, bez przeciagania obrotow ale tez bez jazdy na wysokich biegach - niskich obrotach. Pozniej zmienic olej i mozna hulac.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Jak podlaczysz kompa to sprawdzisz cisnienie gazu. Teoretycznie sprawna klima ma dmuchac z przedzialu 2-5C.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
Zajrzyj przy IC i przy turbinie.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
Zobacz ile wylecie, wyczysc i zloz. Za tysiac kilometrow czy dwa znowu mozesz zajrzec. Jak za pierwszym i drugim razem wyleci szklanka oleju to wtedy mysl o wymianie turbiny. Kazdy doladowany (i nie tylko) silnik ma slady oleju w dolocie.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
Tak. Ale ubywa Ci olej z silnika? Jak juz turbo puszcza tyle, ze trzeba je regenerowac to widac spadki stanu i trzeba dolewac.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
tak Z tym, ze jak wywali z wezy olej wilosci sporej to lepiej nie czekac az padnie turbo. Silnik moze go zaciagnac i bedziesz wymienial nie tylko turbo ale i caly silnik.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Oni za darmo nie pracuja. Przy zakupie takiego auta jakim jest a4 b6 moim zdaniem korzystanie z posrednikow mija sie z celem. Praktycznie od razu. Ale taka wada to nie wada. Silniczki regulacji za pare pln mozna kupic i czesto siadaja w b6. Bardziej ten zaswiecajacy sie check i inne moim zdaniem dyskwalifikuja to auto. Wyszukaj sobie w promieniu powiedzmy 50km kilka aut, wez jakiegos znajomego co by ktos mogl Cie ostudzic w razie potrzeby. Wezcie auto jak sie wam spodoba na stacje diagnostyczna, praktycznie kazdy mechanik sprawdzi bledy w tym aucie. Nie kombinuj z szukaniem niskiego nalotu bo i tak na 98% bedzie cofany. Podobnie radze ostroznie podchodzic do miernika lakieru. To, ze auto bylo malowane nie znaczy, ze bylo rozbite i to, ze ma fabryczne wartosci tego nie potwierdza w 100%.
-
weże brudne od oleju a4 b6 1.9 tdi
Zalezy ile go jest
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Kolego obejrzales 1 auto i juz sie paddajesz? Obejrzyj 10, jak znajdziesz jedno dobre to kup a jak nie to obejrzyj nastepne 10. Audi a4 to nie jest cud techniki czy rzadki samochod. Nie kombinuj z aso bo z drugiej strony to stary gruz, fakt czy ma 150 czy 350tkm wiele nie zmiania ze wzgledu na ich wiek. Mozna auto zajechac po 100tkm i cieszyc sie sprawnym przy 400. Wez kogos kumatego, zabierz auto na skp, podepnij vaga. Tych aut jest duzo na rynku i na pewno cos kupisz. A co do tego linku to smiesza mnie te ich filmy na yt
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Ja bym olal to auto.
-
Zużycie elemetnów plastikowych, wytarcia a przebieg samochodu
Przebieg mu zrobili jeszcze przed zaladunkiem na lore. Ladne b6 z malym nalotem kosztuje tyle w de, ze zaden handlarz go nie kupi. Ale nie patrz na nalot tylko na stan auta. Plastiki u niektorych sa styrane przy 100tkm a u innych przy 600 nadal ladne. Moje auto ma 310 i nic nie jest wytarte. sam sobie odpowiedziales. Ale teraz jest dosc cieplo. 2-3 minutki ma byc cieplo w dupke. Co do samego zakupu to jak z kazdym. Bierz na skp aby sprawdzic zawias i najwazniejsze aby zweryfikowac wypadkowosc. Tylko nie na zasadzie, ze malowany blotnik to dzwon bo to stare uzywane auto. Mam na mysli podluznice, podloge, wszystkie zgrzewy i laczenia fabryczne.
-
Płukanka silnika LIQUI MOLY 2640 ENGINE FLUSH
Stosuje regularnie plukanki. Plukanka ma zadanie usunac nagary i zlogi zalegajace w kanalach olejowych oraz na pierscieniach. I przyznam, ze efekty czasem potrafia zaskoczyc na duzy +. Smialo lej LM 2640 ewentualnie Protec Engine Flush zielony.
-
[AVF] Logi statyczne + BS
Sprawdzisz logujac dynamicznie jak pompuje. Mozesz jeszcze zdjac waz z dolotu idacy do turbo i objrzec wirnik- sprawdzic luzy. Luzu wzdluznego byc nie powinno w ogole, luz osiowy na boki jest dopuszczalny gdy nie ociera o scianki.
-
Dziwny dzwiek z Turbo PROSZĘ O POMOC AUDI A4 B6 1.9 TDI PB AVF
Na gruszcze -0.55bara to minimum.
-
stuki w skrzyni na biegu jalowym
A my to wrozbicie macieje? Trzeba zrzucic skrzynie i zobaczyc.