Treść opublikowana przez MRoger
-
[B5 AJM] Paląca się kontrolka oleju na FIS
U mnie też tak było - winowajcą okazał się przetarty kabelek idący do sensora ..proponuję sprawdzić przewody.
-
[B5 AJM] Pomiar kompresji
i wszystko jasne ...ale rozrzut niezły Tak czy inaczej pacjent poczeka do następnego razu ... czy ktoś to już sprawdzał na takim silniczku .... bo jak się przyjrzałem to wygląda na to że trzeba cały filtr paliwa wyciągnąć żeby się do ostatniej świecy dostać i czy fajki ze świec się po prostu ściąga (wiem że to głupie pytanie) ?? Tak a poropos usłyszałem fajną historyjkę. Domorosły mechanik prowadzący not bene warsztat mierzył raz kompresję w dieslu i jak już zmierzył nie wpadł na pomysł do czego i po co jest ten mały przycisk przy tarczy manometru..... ale coś mu szybkozłączka nie chciała zejść z końcówki wkręconej zamiast świecy .... pocił się podważał cudował .... w końcu jak to polak wpadł na wyśmienity pomysł .... kawałek przecinaka i młotek Udało mu się ........................... przeżyć, po tym jak dwadzieścia parę barów wystrzeliło manometr zrywając berety wszystkim w okolicy. :polew:
-
[B5 AJM] Pomiar kompresji
Jutro chciałem zmierzyć kompresję, jadę do brata, a on ma odpowiedni manometr do diesli. I mam w związku z tym kilka pytań. 1. Jaka powinna być prawidłowa kompresja w moim motorku. 2. Jaki jest dopuszczalny margines różnicy kompresji na poszczególnych cylindrach. 3. Na ciepłym - na zimnym jakie różnice. 4. Przewidywane problemy. Na co zwracać uwagę itp. Nasłuchałem się o przekręconych gwintach i tym podobnych problemach. Będę wdzięczny za wskazówki..... Szukałem i wszyscy piszą o tej kompresji żeby sprawdzić ale nie znalazłem o dieslach a bardzo zależy mi na czasie bo jutro uderzam.
-
[ALL] Ciśnienie i podciśnienie - teoria
thx
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
A mnie najbardziej podobają się te z pierwszych zdjęć stalowo szare po wyczyszczeniu ... zastanawiam się jak by to wyglądało gdyby je pomalować jakimś lakierem bezbarwnym. Gratki za wysiłek wygląda nawet całkiem ciekawie ale brembo to to nie jest .....
-
[ALL] Ciśnienie i podciśnienie - teoria
to jeszcze jedno pytanko - a czy blow-offy są seryjnie montowane w dieslach ... np słyszałem że w terenówkach chyba w starszych navarach montowane są blow-offy czy to znaczy że w starszych jednostach diesla też można znaleźć takie rozwiązania.
-
[ALL] Ciśnienie i podciśnienie - teoria
Skąd w takim razie teorie że hamowanie silnikiem ma zły wpływ na diesle ... A wracając do tematu rozumiem że w takim razie w uturbionych benzyniakach z przepustnicą konieczny jest dodatkowo zawór upuszczający powstałe w dolocie ciśnienie ??
-
[ALL] Ciśnienie i podciśnienie - teoria
Czyli na wskaźniku w dieselku nie będzie nigdy podciśnienia. Jak hamuję skrzynią to do wydechu dostaje się powietrze przepompowane przez tłoki. Paliwo nie dostaje się do tłoków a pompowtryski się zacierają
-
[ALL] Ciśnienie i podciśnienie - teoria
Rozgorzała ze znajomymi dyskusja teoretyczna laików na temat podciśnienia. Zaczęło się od miernika ciśnienia doładowania turbiny. Wskaźnik wyskalowany do 2 barów i -1 bara. W momencie kiedy jedziemy hamując skrzynią przepustnica jest zamknięta, ruch tłoka powoduje podciśnienie w kolektorze widoczne na wskaźniku. Co się wtedy dzieje z turbiną,? - turbina dalej się kręci ?? i co się dzieje z powietrzem przed przepustnicą i w wydechu, czy podczas takiej pracy silnika. W tłokach nie ma spalania więc wydechem teoretycznie nic wylatuje i turbina zwalnia i co ... zatrzymuje się ??. Prosiłbym jakiegoś speca o wyjaśnienie. W benzyniakach bez turbiny wszystko było dla mnie jasne ale tutaj to nie jestem pewien.
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
Przy okazji trzba jeszcze pamiętać że płyn może być gorący - uwaga na łapki . I na oring który jest pod czujnikiem.
-
[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?
Wygląda na dobry dodatek zimowy i profilaktyczny ... ale chyba raczej nic nie czyści
-
[ALL B5] Stuk przy skręcaniu
no tak troche tam tego jest .. myslałem że to może jakaś typowa przypadłość[br]Dopisany: 25 Lipiec 2008, 12:03_________________________________________________Oglądałem wahacze i końcówki ale nic nie wygląda na wybite, ruszałem kołem we wszystkie strony i nic, byłem u mechanika grzebał grzebał i powiedział że nie wie to jest taki dźwięk tylko przy skręcaniu w prawo z przyspieszeniem, tak jak by coś się przesuwało, takie pojedyńcze łupnięcie .... może to drążek kierowniczy albo magiel
-
[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.
Ja mam podobnie na klimatroniku cały czas 90 a wskazówka na zegarach skacze, byłe u Witka i stwierdził że to czujnik temperatury. Na dniach będę wymieniał więc napiszę czy coś się zmieniło.
-
mały samochód dla siostry
Corsa diesel z silnikiem isuzu 1.5 TDI - wyjątkowo udana konstrukcja, na trasie jest w stanie zejść poniżej 5l/100 bardzo dynamiczne i zwrotne autko. np coś takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6022193
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
To samo mówiłem. .... sprzedał Lenia i od razu inaczej gada
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Bo to zmienia a postac rzeczy,Wiec jadac od czasu do czasu 180-200 (bo AJM w seri wiecej nie idzie)To jest mozliwe 8,6 No u mnie serii nie było 220 jadę bez problemu.
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
Spoko spoko wiedziałem że nie oprzesz się, żeby nie skomentować ja też będę podążał w tym kierunku bo od pier..cia pana Newtona już mi świnia trzeszczy i kark boli A już tak zupełnie na poważnie, to bardzo udana konstrukcja i dzięki jeszcze raz Jaro4444 za pomoc (znowu) - może jednak się bardziej przekonasz do audiczek jak w swojej zasiądziesz.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Nie wiem jaką miałem średnią prędkość, nie jechałem przecież cały czas 200 ale gdzie się dało - poza zabudowanym deptałem do 180-200 więc średnia z całej trasy pewnie by wyszła ze 150 km/h grunt że nie oszczędzałem. Liczyłem właśnie na spalanie w granicach 7 -7,5 więc 8,6 to moim zdaniem trochę dużo. Dziś tankowałem - jazda po mieście 100km trasa. Wyszło mi 8,8 ale to może kwestia tego że zmieniłem turbinę na AWX i nie zrobiłem jeszcze moda .... [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 21:52_________________________________________________Nie pisałem że spala tak mało tylko że za dużo
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
1/2 FIS więc spalanie spod dystrybutora a Tobie ile wychodzi w takich warunkach?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Ciekawe 8,6 przy 200km/h Chyba chwilowo to 200 a tak to 160 A co Tukan tobie pali więcej .... bo ja i tak byłem załamany tym spalaniem a 200 jechałem gdzie się dało trasa Gdańsk Warszawa na pewno całą obwodnicę i sporą część jedynki.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Auto po chipie. Ja na trasie przy delikatnej jeździe w nocy, bez klimy max 120 zszedłem do 5l/100km. Delikatnie po mieście bez klimy 6.5 l/100km Zapakowany na maxa + klima, jazda z pedałem w podłodze 200 i więcej 8.6l/100km. Po mieście normalna jazda z klimą 7.6 l/100km
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
hyh .. wczoraj widziałem parcha .. i trzeba przyznać że przyspiesza wzorowo ciągnie równo od 2 do 4,5 bez zająknięcia programik i mody extra klasa.. ...chociaż na krótkim odcinku aż tak bardzo mi nie odchodził
-
[ALL B5] Kluczyki z immobilizerem - dorobienie
mam,a immo jest ze zmiennymi kodami
-
[ALL B5] Kluczyki z immobilizerem - dorobienie
A co z pilotem ... mam ori instalkę, kupię obudowę z grotem. Brakuje imo i pilota. Grot i imo mogą zrobić np. w Warszawie na Pańskiej 10 ale z pilotem gorzej. Nie mam pinu więc pozostaje chyba serwis ... można tam kupić płytkę do tej obudowy obsługującą drzwi szyby i bagażnik czy jest jakaś inna opcja ??
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ale napieracie ... a zdjęcie to rzeczywiście jak psychoanaliza .... najpierw: poleć znajomym parę lat później: wyślij na komórkę aż w końcu pozostaje zgłosić nadużycie