Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Trochę trudno to zrozumieć Kolego. Chodzi ci o to, żeby dmuchawa nawiewu nie chodziła a powietrze podczas jazdy wpadało do wnętrza siłą rozpędu? Wystarczy zmniejszyć siłę nadmuchu klawiszem na minimum i będzie tak jak chcesz. Załączenie/ wyłączenie klimy nie ma tu nic do rzeczy, decyduje o tym funkcja econ.
  2. Sprawdź Kolego jeszcze cenęw ASO. Co do klejenia to te plastiki nie bardzo się chcą kleić, niemniej spróbować można
  3. Sterownik ESP zgubił kalibrację. Zrób kolego test drogowy, jak na złość nie mogę teraz dokopać się w necie do poprawnej procedury Wyglądało to zdaje się tak: półtora obrotu kierą w lewo, potem w prawo, rozpędzasz auto do ok 20 kmh skręt w lewo, skręt w prawo i hamujesz. Kontrolka powinna wtedy zgasnąć.
  4. Na początek warto wymienić właśnie ten korek pod podłogą, wysuszyć dywany i obserwować co będzie dalej. Jeżeli w aucie dalej będzie mokro przyjrzałbym się jak została wklejona ta przednia szyba. A propos tej listwy ozdobnej pod drzwiami, to problem jedynie kosmetyczny
  5. Proszę Kolego Z tym biciem to nie ma reguły, dobry blacharz zrobi bude i popasuje drzwi tak, że śladu nie będzie. A z tego co wiem przecieki wody w autach pokolizyjnych biorą się często z winy źle wklejonych szyb.
  6. Automat jest fajny jak sie nie pier.... Jazda automatem to bajka, niestety w przypadku używanych aut trwałość skrzyni zależy prawie wyłącznie od tego, z jaką kulturą techniczną auto było eksploatowane i obsługiwane przez poprzedniego właściciela.
  7. Ja jednak także radziłbym wymienić dziurawy korek, to najbardziej prawdopodobna przyczyna.
  8. Kolego, sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego? Może być za niski i wtedy kontrolka od ręcznego także się zapali.
  9. Na to pytanie niestety nie umiem odpowiedzieć, nie słyszałem jak brzmi syk rozprężającego się gazu na przytkanej dyszy. Może nasilający się syk to tylko Twoje wrażenie Kolego, niemniej sugerowałbym udanie się do serwisu od klimy. Tam fachowcy wypompują czynnik z układu, wykręcą dyszę i zweryfikują jej stan i nabiją układ świeżym gazem i olejem.
  10. Kolego Barni, moja klima chodzi cały rok, pomijająć mrozy i przez 2 lata od ostatniego serwisu w dyszy znalazł sie 1 opiłek wielkości ok 2mm. Masz rację, sprężarka jeszcze polata, pytanie tylko jak długo Taka ilość opiłków nie wygląda okej, chyba że nie ruszano dławika od nowości do teraz. Autko ma w końcu już swoje lata i przebieg pewnie konketny. Do Kolegi mcm00, syczenie klimy w A4 po wyłączeniu i w trakcie pracy jest zupełnie normalne, rozpręża się wtedy czynnik na dyszy dławiącej i w parowniku. No stress
  11. Bardzo fajnie że Twoja klima znowu działa Martwi mnie tylko jedno, ten syf nie wziął się tam znikąd. Zanieczyszczenia, które tam się znajdują to m.in fragmenty gładzi cylindrowych tłoków sprężarki. Wiem to od fachowca od klimatyzacji, przy okazji przeglądu zajrzał do klimy i znalazl w dławiku jeden mały opiłek podobny do tych, którymi zawalona jest Twój stary dławik. Może to oznaczać, że sprężarka jest mechanicznie już w takim sobie stanie.
  12. Da się, jednak nie jest to takie proste. Było o tym na forum. Poszukaj
  13. Możliwe że jedna poduszka jest zerwana. Ma luz i stuka, stąd ten głuchy odgłos przy puszczaniu gazu. Chociaż przyjrzałbym się też zawieszeniu i przegubom.
  14. Wygląda na to, że wirnik pompy nie dał rady, zwłaszcza że jak mówisz od jakiegoś czasu w układzie była nieszczelność i pompa pracowała z większym wysiłkiem. Zamknięce samochodu ręcznie to moim zdaniem jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności.
  15. Kolego, czy czuć wibracje napędu na budzie?
  16. Spróbuj ściągnąć wężyk przy pompce i sprawdź czy kiedy chodzi to czuć podmuch. Jeśli nie to będzie rozsypany wirnik pompki i musisz szukać drugiej. Ewentualnie brat, wciskając przyciski ręcznie mógł uszkodzić któryś z siłowników pneumatycznych i masz na nim nieszczelność. Pompka pracuje inaczej, ale dłużej niż zwykle czy nie? Pamiętam, jak przy nieszczelnym siłowniku zamka tylnej klapy pompka chodziła znacznie dłużej i z większym wysiłkiem by wytworzyć ciśnienie w układzie.
  17. Tomaszust, wiem że przy LPG żywotność katalizatora spada, ale nie zgodzę się z Tobą, że jest on wtedy zbędny. Nieraz dane jest mi poczuć jaki smród wydziela z siebie auto jadące na LPG bez kata a za moim autem nie ciągnie się zapach rodem z poloneza. Zresztą, skoro kat spełnia swoją rolę nie chcę niczego ruszać na wydechu. Myślę, że starczy tej dyskusji bo robimy OT.
  18. Kolego, czy pompka centralnego pracuje?
  19. Tak, w moim aucie katalizator jest. Sprawny. Z uniwersalnym katalizatorem jest jak ze wszystkim, jakość adekwatna do ceny. Optymalnie byłoby oczywiście założyć nowy oryginalny, niestety jest drogi.
  20. Ja od siebie polecam wstawienie nowego kata, nawet uniwersalnego.
  21. Może trochę dziwnie to zabrzmi, ale obawiam się że nie da rady tego zrobić bez wymontowania nagrzewnicy z auta
  22. Może któryś z Kolegów poda konkretną cenę w ASO? Wyrwać za 50 to może na allegro, ale nawet jeśli sprężynka jest jeszcze cała to kto da gwarancję, że zaraz nie puści?
  23. Faktycznie, wygląda to trochę nietypowo patrząc na zdjęcie mam wrażenie, że wentylator jest skręcony śrubami od góry ale nie oglądając tego w realu głowy nie dam.
  24. Pewnie giną też wycieraczki i wentylator nawiewu, mam rację? Kostka stacyjki do wymiany, było już parę razy na forum.
  25. Chyba zaczyna nam się rozjeżdżać istota problemu.To jasne, że 2.6 nie będzie ciągnąć z równą siłą przy 1500 obr i prz 3000 gdzie zbliża się do maks. mom. obr, ale nie powinien mulić tylko ciągnąć do przodu, gdyż motor jest bardzo elastyczny. A z tego, jakie objawy podał Kolega habeta jest dla mnie jasne, że auto nienaturalnie muli do 3tys obr a później łapie oddech. I nie jest to związane z charakterystyką silnika, tylko z usterką jaka trapi ten egzemplarz. Kolega EUROCHIP mądrze radzi, sprawdź przepływomierz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.