Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Usterka Audi pre sense w A4 B9
Podobnie urządziłem się jakiś czas temu robiąc autoscan sterowników w Jaguarze przy pomocy interfejsu Delphi. Wyleciał cały ADAS (błąd w sterowniku kamer przednich, coś z magistralą can) oraz esp i asystent jazdy w korku. Przejechałem się kawałek, zamknąłem auto na pół godziny, sterowniki się pousypiały i po ponownym otwarciu i odpaleniu auta nie było już żadnych błędów. Ze swojej strony polecam cierpliwość, sprawdzić tą metodę, którą zastosowałem ja i na przyszłość nie skanować samochodu podejrzanymi interfejsami.
-
Nowe turbo do brd
Ciekawe rzeczy opowiadasz, np. mój Jumpy od nowości ma zmieniany co 20 tys. olej, castrol albo total zależy co leży, 5 rok i 311 tys. na liczniku w tym momencie i nadal fabryczne turbo w dobrym stanie. Turbo pada jak jest zajechane przez poprzednich właścicieli albo zostało już poddane regeneracji na chińskich podzespołach. Niestety to jest przeważnie przyczyna porażki podczas regeneracji, kiepskie części, co do których nie ma alternatywy bo producenci sprężarek konsekwentnie wycofywali z rynku zestawy do regeneracji żeby zapewnić sobie zbyt.
-
Nowe turbo do brd
Jeżeli chcesz tym autem jeździć, a nie tylko stać na spocie pod marketem to moim zdaniem bierz nową.
-
Problem po wymianie modułu pompy
Tych pomp nie naprawia się już cygańskimi metodami typu naprawy/ podmianki sterowników jak w latach 2000 tylko oddaje do regeneracji. Technologia naprawy jest opanowana, na dzień dzisiejszy tania i taka regeneracja daje spokój i bezawaryjną pracę pompy na następne 200-300 tys. km. Twoja pompa może być uszkodzona mechanicznie, a jeżeli był ściągany pasek napędu pompy to przede wszystkim powinien być sprawdzony kąt wtrysku bo tutaj też może leżeć problem.
-
Nagłośnienie
Osobiście mając do dyspozycji 3k na poprawę audio zamiast wymieniać głośniki wolałbym zająć się porządnym przygotowaniem drzwi i montażem dsp ze wzmacniaczem np. z helixa lub audisona żeby wycisnąć z tego setupu ile się da, ustawić odpowiednio częstotliwości, czasówki. Możesz się mega pozytywnie zdziwić jak to zagra po poprawnym strojeniu.
-
S-Tronic Brzęczenie/hałas skrzyni lub sprzęgła A6 c6 2017 r przebieg 148tys
Może być niestety dwumas, one potrafią przy tych skrzyniach być zużyte przy przebiegach w granicach 150-200 tys. km.
-
spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9
można dolewać w każdej chwili
-
Zapalniczka
Nie w a4.
-
Automat
Jeżeli trzyliterowy kod na tabliczce znamionowej skrzyni się zgadza to tak.
-
Wymiana rozrzadu
Można, to są części dobrej jakości.
-
Który olej?
O olejach jest już na forum bardzo długi wątek. Nic nie wycisza takie LM, a te niższe serie ich olejów są dramatycznie przepłacone. Co do Archoila 9100 w pełni zgadzam się z przedmówcą.
-
Czym przykleić osłonę fotela w Audi A3 8P??
Klej epoksydowy dwuskładnikowy, ale uważaj na ręce i elementy otoczenia bo z rąk trudno schodzi, a z tapicerek i plastików wcale.
-
Czasem zapala się kontrolka ładowania akumulatora
Jest się czym martwić bo masz niesprawny alternator. Na Twoim miejscu wróciłbym do tych, którzy go robili i zareklamował.
-
Wymiana sprzęgła 1.8T AEB
Nie sądzę żeby to była wina sprzęgła patrząc po objawach. Masz w ogóle pojęcie jak zachowuje się zużyte sprzęgło?
-
Opinie na temat zawieszenia pneumatycznego Audi A6 C6.
Przy tym przebiegu jaki podajesz to już może wysypać się w tym aucie wszystko. Jeżeli do pneumatyki nikt nie zaglądał to awaria miechów ze starości jest prędzej czy później pewna, a jazda z nieszczelnościami momentalnie ubije kompresor.
-
Dźwięk przy 6 biegu
Koszty spore, ponieważ wiąże się to z wyjęciem i rozebraniem skrzyni biegów. Łożyska też kosztują. Robota + części w najlepszym wariancie to przedział 1500-2000 zł.
-
Dźwięk przy 6 biegu
Właśnie tak. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić ile w tej skrzyni jest oleju.
-
Dźwięk przy 6 biegu
Łożyska skrzyni na 6 biegu potrafią właśnie tak świszczeć, później zaczynają huczeć.
-
Spalanie w mieście
Niedogrzany silnik, częste zatrzymania i ruszanie z miejsca, do tego tip + quattro. Na zauważalnie niższe zużycie w takich warunkach bym nie liczył.
-
Remont silnika
Wolałbym włożyć drugi słupek jeżeli ten jest w takim stanie jak opisujesz, a zapewniam że przy przekładce silnika urobisz się po łokcie i satysfakcja po pierwszym odpaleniu na pewno będzie. To też dobra okazja na swap na 2.8 AAH, który zrobiłbyś tanio bo podejdzie praktycznie 1 do 1, a będzie 24 konie więcej. Plus koszt całej zabawy jeżeli rzeczywiście zrobisz to sam wyniesie podobnie albo nawet mniej niż obróbka dwóch głowic i komplet uszczelnień do przegrzanego 2.6 ABC.
-
Remont silnika
10:00 - google: skup aut Opole i okolice
-
Szarpanie skrzyni biegów Tiptronic 8HP w Audi A4 B8
Zastanowiłbym się jeszcze nad elementami przeniesienia napędu, przebieg masz mały, ale może gdzieś są luzy albo naderwana poduszka dlatego szarpie.
-
Rdza wokół okna
Żeby było dobrze oczyszczone lepiej wyciąć szybę, to nie jest straszna operacja.
-
Rdza wokół okna
Odparzony ze starości ocynk albo faktycznie drobna korozja, jakby nie patrzeć auto ma 18 lat i miało prawo. Trzeba oczyścić, zrobić zaprawkę i się nie przejmować.
-
Szarpanie skrzyni biegów Tiptronic 8HP w Audi A4 B8
One potrafią się tak zachowywać, szczególnie na zimnym i/lub starym oleju. Ile km przejechane?