Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Wyciek z dolnej części zawieszenia
Warto wrzucić auto na podnośnik i obejrzeć tuleje dolnych wahaczy (bananów), one są hydrauliczne i jak się zerwą to mogą zgubić płyn skrzypieć. .
-
Wyciek z dolnej części zawieszenia
Na moje to po prostu woda z podszybia.
-
wymiana samej glowicy bex?
Jeżeli gładź cylindra jest porysowana, ma wżery i poobijane jest denko tłoka to ja takiej naprawy nie widzę. Wymiana samej głowicy to w tym wypadku naprawa na sztukę.
-
Zaślepienie EGR
Co chcesz osiągnąć zaślepiając egr?
-
Swap 1.9 tdi na 2.8 amx (quattro)
Jeżeli buda była quattro to wszystko da się przełożyć. Natomiast z praktyki wiem, że 3/4 takich dłubanin idzie na złom przed ukończeniem ze względu na brak wiedzy, zaplecza i świadomości ile czasu zajmuje rozebranie auta do gołej karoserii, poukładanie wszystkiego tak aby nie poginęło, a następnie uzbrojenie drugiej budy.
-
usuwanie zmatowienia po wycieraczkach
Polerowanie przedniej szyby, ciężki temat bo trzeba mieć cierpliwość i odpowiednią chemię, a efekt i tak nie będzie idealny. Pozostaje jeszcze wymiana szyby albo przyzwyczaić sie do tych rys.
-
Nagar w EGR
Raczej normalnie to wygląda, zakładając oczywiście że 200 tys. km stuknęło dość dawno.
-
Dołożenie xenonów
Przetwornice sieją i elektronika łapie błędy. Lepiej wywal ten szajs z samochodu zanim upalisz któryś sterownik albo stracisz dowód rejestracyjny.
-
audi a4 b7 2.5 tdi problem kontrolka esp, auto nie odpala
Powinien wyskoczyć co najmniej brak komunikacji z pompą w ecu. Spróbuj poluzować jeden z przewodów wysokiego ciśnienia między pompą, a wtryskiwaczem, paliwo powinno pójść pod dużym ciśnieniem. Jest jeszcze jedna ewentualność, że się po prostu zapowietrzył i paliwo nie dochodzi do pompy.
-
audi a4 b7 2.5 tdi problem kontrolka esp, auto nie odpala
Wygląda na to, że pompa wtryskowa, patrz pierwszy nr błędu. Pozostałe dotyczą czujników, które z tego co piszesz pewnie odpinałeś i są niegroźne. Ile masz przebiegu?
-
Zawiecha a4b5 1.9 Tdi 110km pilllllneeee
Może warto się upewnić czy górne wahacze nie są zamienione miejscami. Nie dam głowy czy to fizycznie możliwe, ale jak człowiek się uprze to wszystko się da. Ewentualnie może coś jest krzywe, nie było np. silnego kontaktu koła z krawężnikiem?
-
Ikonka akumulatora
Szczotki mogą być nowe, ale jeżeli pierścień ślizgowy alternatora, po którym jeżdżą szczotki jest wytarty to mogą być takie objawy.
-
[BFC] wymiana pompy VP44
Nie jestem pewien czy pożenisz tą pompę ze swoim ecu, ona jest z ostatnich wersji 2.5 pod normę euro 4. Jeżeli pasują wtyczki i odpali to może dziwnie jeździć.
-
Pompa wtryskowa 2.5 tdi czy podejdzie
Moja rada, oddaj swoją pompę do regeneracji do Boscha i będziesz wiedział co masz, na dzień dzisiejszy wszystkie używane pompy są już ze względu na wiek aut mocno zużyte i każda prędzej czy później padnie. Pompa z innym numerem nie podejdzie, na przestrzeni lat zmieniały się i ecu i sterowniki pomp, stąd różne numery. Immo da się dopisać po podaniu loginu sterownika (z tego co pamiętam, robiłem to dawno temu), warsztat montujący pompę na pewno sobie z tym poradzi.
-
Czy to problem z odmą?
Normalne jeżeli auto jeździ niedogrzane- głównie na krótkich dystansach.
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
Raczej marne szanse.
-
Założenie sprężyn z innej kategorii wagowej?
Podniesie się tył i może być twardo.
-
Bluetooth
Fabryczny moduł bluetooth nie obsługuje protokołu a2dp, nie odtworzy muzyki z telefonu.
-
2.5 aym
Na podstawie moich doświadczeń, tylko wymiana na silnik nowszego typu BAU/BDG/BDH. Przed montażem rozbiórka na stole i wymiana uszczelniaczy, rozrządu, osprzętu na pasku wielorowkowym i całej biżuterii. To jedyna operacja która na dłuższą metę ma sens.
-
Maksymalna moc 6hp19
Pod warunkiem, że jest nowa, a nie złachana po 200+ tys. km.
-
Nie pewne prowadzenie
Geometria tylnej osi sprawdzona?
-
Dmuchawa
Coś musi być nie tak z kanałem doprowadzenia powietrza z zewnątrz. W momencie gdy uruchamiasz spryskiwacze automatycznie uruchamiany jest obieg wewnętrzny i jeżeli wtedy dmucha normalnie to szukałbym tylko po drodze dopływu świeżego powietrza z zewnątrz.
-
Dmuchawa
Sprawdziłbym filtr kabinowy.
-
Trzeszczenie po zmianie biegu.
Możliwe, ale ono zazwyczaj hałasuje przy wciśniętym sprzęgle. Ktoś musiałby to osłuchać.
-
Lubryfikacja gniazd zaworowych
Lubryfikacja to kompletny bezsens, instalację trzeba dobrze wystroić, wtedy nie będzie ubogo.