Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Opinie 2.5TDI quattro
Obiektywnie rzecz biorąc nie ma powodu żeby bać się tej pompy wtryskowej. Nowsze diesle na CR też nie są święte, w razie usterki układu paliwowego auto też gaśnie i zostaje sznur lub laweta, a naprawa wychodzi w podobnych pieniądzach co VP44 albo droższa. Zresztą przy obecnych przebiegach 2.5 w zasadzie każde ma pompę po remoncie i szansa wystąpienia usterki jest raczej mała. O ukręconych wałkach najwięcej było powiedziane w jednym krótkim topicu sprzed 10 lat na AKP, w praktyce warsztatowej czy w eksploatacji to się nie zdarza. Wtryskiwacze i elektryczna klapa gasząca (a nie żadna przepustnica) silników BDG i BDH czasem dają w kość, tutaj to akurat kwestia konkrentego egzemplarza dotkniętego usterką i nie ma reguły czy ona wystąpi, czy nie. Żeby nie wtopić trzeba unikać aut z końcówki produkcji w 2004 roku, nie trafisz wtedy BDG czy BDH z wadliwymi wtryskiwaczami. Roczniki 2003 i początek 2004 mają zamontowany silnik o oznaczeniu BAU, a tam wtryskiwacze możesz popsuć najwyżej młotkiem, to są proste dwusprężynowce i trwałością nie odbiegają od montowanych w 1.9 tdi na pompie czy starym R5 2.5 tdi.
-
Opinie 2.5TDI quattro
Co Ty nie powiesz... pół roku temu takie sprzedałem i z tego co wiem nowy właściciel, a czasami się z nim widuję, jeździ zadowolony bezawaryjnie. W moim odczuciu, a zrobiłem autem z takim silnikiem 120 tys. km, nie ma sensu powielać komunałów. Bardziej skomplikowane odmiany a4, w tym 2.5 TDI, 3.0 TDI, 1.8T itp. nie są dla jednostrzałowców i nigdy nie kupuje się tego za ostatnie pieniądze. Jeżeli mogę dać od siebie jakąś radę to najlepiej szukać aut od 2003- silniki Bxx na nowych wałkach i trzymać w skarpecie 2 tys. złotych na ewentualną regenerację pompy wtryskowej. Ewentualnie kupić okazyjnie starczy rocznik i jeżeli góra silnika będzie w kiepskim stanie wymienić na słupek po modernizacji i jeździć. Reszta jak w każdym dieslu, turbo, EGR, aczkolwiek te silniki mają tą zaletę, że są relatywnie proste jeżeli chodzi o osprzęt i każdy rozgarnięty mechanik da sobie z tym radę. Na dobrą sprawę jakakolwiek naprawa w 2.5 na dzień dzisiejszy nie przekracza ceny kompletu wtryskiwaczy w dowolnym silniku common rail.
-
Skrzynia automatyczna
Uszkodzona skrzynia, przepuszcza kosz wstecznego, pewnie jest pęknięty. Za chwilę wytrą się tarczki sprzęgłowe, popalą przekładki i całkiem stracisz wsteczny.
-
Plastik w misce olejowej
Jeżeli złamane elementy nie zostały w rurce to osiądą na dnie misy, smok pompy oleju ma sitko właśnie po to, aby nie zaciągnąć stałych zanieczyszczeń.
-
Pompa wtryskowa 2.5 tdi czy podejdzie
Immobiliser dograny? Układ wtryskowy odpowietrzony?
-
brak klimy, blednę wskazania temperatury
czujnik temperatury albo jego okablowanie jest uszkodzone, podmień czujnik na sprawny, jeżeli wskazania będą ok to masz odpowiedź.
-
Wymiana łożyska tylnego koła w Audi A4 B6
Z tego co się orientuję wszystkie piasty są identyczne.
-
Wlałem diesla do benzyny
Nic się nie stanie, jeździj jak jeździłeś do tej pory i pilnuj stanu płynów oraz co wlewasz do baku.
-
Co lepsze? Słupek czy Kompletny silnik
Na twoim osprzęcie nic nie będzie falowało. Falowanie BDG/BDH jest to usterka układu paliwowego, nie mająca żadnego związku ze słupkiem silnika.
-
Pompa wtryskowa 2.5 tdi czy podejdzie
Pompa z literką M fabrycznie była montowana w BDG, powinno działać.
-
Co lepsze? Słupek czy Kompletny silnik
Polecam BDG, te słupki zazwyczaj osiągają najniższe ceny spośród poprawionych 2.5 bo każdy chce BAU
-
wymiana napinacza paska wielorowkowego.
Robiłem to kiedyś, zapłaciłem tyle co zainwestowałem swojego czasu bo robiłem sam, ale naprawa tego jest dość upierdliwa- trzeba rozebrać cały przód i do tego najlepiej zdemontować jeszcze chłodnicę oleju. Mimo to uważam, że 700 zł to dość słona cena, 500 zł brzmiało by bardziej adekwatnie.
-
A4 B6 Gdzie podłączyć kierunki od centralnego?
Sprawdzałeś tą rozpiskę:
-
Katalizator a4 b6 2.0 ALT
Wizualnie ok, natomiast czy nadal skutecznie oczyszcza spaliny to się okaże po zamontowaniu.
-
A4 b7 1.8t bfb olej total lhm plus.
Miałem wlany ten olej do układu wspomagania, wszystko było ok.
-
Wał Podpora A4 B6
Fajnie gdybyś mógł zrobić zdjęcie bo nie pamiętam co może tam blokować. Jaką literę ma wał nie jest istotne, ważna jest długość wału- np. automaty miały krótszy.
-
Wał Podpora A4 B6
ja kupiłem na allegro, do dyspozycji niestety same tureckie i chińskie zamienniki. Kupiłem Akusan Transpart, łożysko nawet ok, guma też, w każdym razie do sprzedania auta jeździło cicho i bez drgań. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś zaznaczyć połówek wału przed rozłożeniem. Jak złożysz je w innej pozycji to wyważenie wału pójdzie w kosmos i będą drgania.
-
Wał Podpora A4 B6
Kątówka twoim przyjacielem? ja pamiętam, że nacinałem bieżnię starego łożyska, która została na wale i jak już była mocno nacięta to po paru uderzeniach zestawem młotek + przecinak pękła.
-
Sonda Lambda FAE
Weź lepiej Boscha albo Denso, jeżeli chcesz załatwić to trochę taniej to kup sondę uniwersalną, a wtyczkę przełożysz swoją.
-
Sprężarka klimatyzacji
Jeżeli jest sprężarka ze sprzęgłem sztywnym, zrywalnym to lepiej nie jeździć albo chociaż zdjąć pasek napędzający sprężarkę.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Coś na pewno się skończyło, jak nie silnik to całe auto albo właściciel z nerwów?
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
I jak się skończyła ta przygoda?
-
demontaż tylnej szyby i ponowny montaż
Ok. 200 złotych.
-
2.5 w B5 a 2.5 w b6
Nie będzie, jest inaczej sterowana i tylko tak samo wygląda.
-
Odpowietrzanie pompy wtryskowej 2.5TDI BGD A4 2005
Odpowietrzając przewody wtryskiwaczy po 15-20 sekundach kręcenia robisz przerwę kilka minut jeżeli nadal nie chce odpalić. Jeżeli cała pompa jest opróżniona z ON to można zalać ją od góry po odkręceniu sterownika albo podać grawitacyjnie paliwo z bańki czy też odpowietrzyć gruszką do ręcznego pompowania. Pompie na pewno nic się nie stanie. Na te gusła z forum AKP sprzed ponad 10 lat szkoda czasu.