Treść opublikowana przez majkel_majki
-
A4 b7 poci się amorek
Jeszcze chwilę wytrzyma, ale jak długo to tego Ci nikt nie powie. Jeżeli jeździsz spokojnie to nie powinno się nic stać.
-
Tarcza sprzęgła z 3.0tdi/2.7tdi do 2.0tdi
Nie będzie pasował, 1.9 ma koło zamachowe na 6 śrub, a V6 na 8.
-
Reflektory przednie H7 or D1s
Nie możesz i na pewno nie żarnik D1S, do lamp wyładowczych w lampach z lustrem stosuje się żarniki D1R, nie stosowane w serii przez audi.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Każdy z tych po modernizacji się nada.
-
Osłona przegubu wypadła - powód do niepokoju?
Ten, kto to naprawiał pokpił sprawę i za słabo zacisnął opaski albo nie trafił kołnierzem osłony w rowek na przegubie, dlatego osłony spadły. Taki przegub trzeba wymontować, wymyć i jeżeli nie ma uszkodzeń nasmarować na nowo i założyć.
-
Nie pali na PB
Na listwie wtryskowej powinien być zaworek, podobny trochę do wentyla w kole, tam możesz podpiąć manometr.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Szczerze mówiąc przy dzisiejszych cenach zamiast wymieniać wałki wolałbym wstawić zmodernizowany słupek o oznaczeniu BAU, BDG albo BDH z końcówki produkcji b6 albo nawet z b7 na swoim osprzęcie i mieć święty spokój z mechaniką motoru. Te silniki mają inaczej skonstruowane klawiatury- nic się tam już nie wyciera, chodzą znacznie ciszej i palą odrobinę mniej, tak 05 do 0,7 litra/ 100 km. Rozrząd i tak do wymiany, uszczelnić silnik przy takiej robocie też wypadałoby. Robocizna przy wymianie silnika wychodzi trochę drożej, ale generalnie jest pewniej.
-
Audi A2 1.4 szarpie i gaśnie
Przepustnica do sprawdzenia, najlepiej podstawcie drugą.
-
Problem z zamykaniem syby
Zabezpieczenie przed przycięciem palców i innych wystających części. Zobaczy czy pod sam koniec zamykania szyba idzie prosto czy próbuje uciekać na boki. Może być źle złożona prowadnica szyby i kiedy ta jedzie do góry to przekasza się w ramie okna i jest duży opór co powoduje aktywację zabezpieczenia.
-
Nie pali na PB
Miałem takie objawy w a8, jak dla mnie to może być problem z pompa paliwa. Dobrze byłoby zmierzyć jakie ciśnienie jest na listwie wtryskiwaczy benzyny.
-
Wymiana sprzęgła AWX
Nie pamiętam takich rzeczy, podpytaj może kogoś z forumowiczów handlujących częściami żeby dobrali dla Ciebie zestaw.
-
Wymiana sprzęgła AWX
Sprzęgło w AWX co do zasady ma 228 mm, być może niektóre katalogi podają 230, ale to nie ma znaczenia- kluczowa jest ilość zębów na wielowypuście i wysokość tarczy.
-
Wymiana sprzęgła AWX
Zależy w jakim stanie jest ten dwumas, jeżeli już swoje przejeździł to warto zmienić bo majątku to nie kosztuje, a potencjalny problem masz z głowy.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Te na filmie są podtarte, ale nie widzę czy mają progi. Jeżeli masz wałki w podobnym stanie + krzywki były wytarte to koniki mogły pospadać niestety wystarczy, że na tylko jednym garze straciłeś oba zawory ssące albo wydechowe i już silnik będzie kulał, a na filmach widać że ewidentnie nim telepie na boki.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Nie widziałeś nic podejrzanego? Wytarte wałki, koniki leżące w głowicy, uszkodzone popychacze itp.?
-
Wymiana sprzęgła AWX
Nowa seria przy umiejętnej obsłudze powinna dać radę, kevlar lepiej klei ale ma swoje słabe strony- szkliwienie tarczy przy przedłużającej się pracy na półsprzęgle i w związku z tym szarpanie przy ruszaniu.
-
[A4 B6 2.5 tdi 180 km AKE quattro rok 2001] Brak mocy, drgania, nierówna praca, kopci na biało
Stuka jakby był rozwalony rozrząd, mogły pospadać dźwigienki zaworowe stąd kopcenie, brak mocy i stuki. Proponowałbym zacząć diagnozę od podniesienia pokryw zaworów i nie radzę go już odpalać.
-
Jaki płyn chłodniczy?
W takim wypadku najbezpieczniejsza będzie chyba woda destylowana.
-
Jaki płyn chłodniczy?
Ten drugi, G12, jest ok.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Nowy o parametrach takie jak miałeś będzie ok.
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Zupełnie zapomniałem Tobie powiedzieć o tej cholernej nakrętce przy śrubie, która mocuje wahacz do sanek, bez przyspawania jej do sanek nie faktycznie jest kłopot z odkręcaniem. Z jednej strony jest łatwo podejść migomatem, z drugiej pamiętam, że coś przeszkadzało- chyba to była rura wlewu paliwa, ale się da.
-
Luz flanszy mocowania przegubu wewnętrznego.
Robiłem sam. Wymiana jest prosta, sprowadza się do odkręcenia przegubu, flanszy a następnie dekla na skrzyni i usunięciu bieżni starego łożyska z dekla i wałka dyferencjału, a następnie nabiciu nowego i wymiany uszczelniacza półosi. Przygotuj sobie olej bo wyleci prawie cały. Numerów części już nie pamiętam, ale są w którymś temacie odnośnie drgań i przegubów wewnętrznych.
-
Luz flanszy mocowania przegubu wewnętrznego.
Ja naprawiałem, skończyło się na wymianie łożyska dyferencjału przy flanszy od strony kierowcy, 100 tys. km od naprawy przejechane i nadal jest ok.
-
2.0TFSI nagar - EGR out?
EGR w fsi i pochodnych nie wyłączamy bo tłoki spłyną do miski, wtłaczanie spalin obniża temperaturę spalania ubogiej mieszanki.
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Górna powinna pójśc bez większych problemów.