Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Po regeneracji vp44
Nie ma żadnej filozofii. Żeby zgrać sterownik silnika z pompą potrzebny jest interfejs diagnostyczny i pin immobilizera, cała operacja kilka minut. Pompa musi mieć tylko ten sam numer sterownika z końcową literką włącznie, a czy to będzie 2001 czy np. 2003 rok produkcji nie ma znaczenia..
-
Uszczelki przedniej szyby
Deszczówka nie wleci do kabiny bo szyba jest wklejana na klej poliuretanowy, który uszczelnia i tworzy spoinę między szybą a nadwoziem, ta listwa to tylko element dekoracyjny. Puchnie dlatego, że wzmocniona jest listwą metalową, która koroduje i rozsadza tworzywo. Bez wycięcia szyby raczej jej nie wyciągniesz, a już na pewno nie wsadzisz nowej.
-
Po regeneracji vp44
Podstawialiście inny sterownik?
-
Brak wspomagania po dłuższej jeździe.
Można spróbować o 1/8 obrotu.
-
Brak wspomagania po dłuższej jeździe.
Jak śruba jest za mocno skręcona to kierownica nie chce wracać do położenia środkowego i przypala się płyn wspomagania, temperatura rośnie bo pompa ma ciężko.
-
Ikona aku przy przyspieszaniu
Alternator na stół, szczotki w regulatorze albo pierścień ślizgowy na wirniku się kończą. Szczotki i pierścień można tanio wymienić.
-
Stalowy oplot czy elastyczny przewód hamulcowy?
Jeżeli nie jeździsz wyczynowo i nie mam tu na myśli odstawiania debilizmów na ekspresówce czy autostradzie to oploty są zbędnym wydatkiem. Hamulec trochę ostrzej i bardziej precyzyjnie bierze, ale bez szału, w sumie nigdy nie brakowało mi oplotu ani na torze, ani tym bardziej na ulicy.
-
Olej do mostu w 2.4q i do skrzyni
Do tej skrzyni żaden z powyższych bo będą jaja na zimnym, do tych skrzyń przychodzi olej spełniający normę VW TL 501.50, np. Shell Spirax S4 75w90. Do mostu minerał 80w90 Gl5.
-
Brak wspomagania po dłuższej jeździe.
Przy sprawnej pompie i maglu układ wspomagania chodzi elegancko na oryginalnym płynie, na lhm, na dexron i febi nawet na boxolu. Przerabiałem każdą kombinację i jeżeli wszystko jest sprawne to będzie chodzić.
-
Olej Motul 5w30 czy 5w40, doradźcie.
Każda gubi olej, ale nie każda bierze, zrobiłem 300 tys. km benzynowym V6 w audi i wiem co mówię.
-
Olej Motul 5w30 czy 5w40, doradźcie.
Jeżeli już uparłeś się na Motula to 8100 x-cess będzie lepszym wyborem.
-
Olej Motul 5w30 czy 5w40, doradźcie.
Żaden z powyższych, w Motula ogółem bym nie szedł bo na dzień dzisiejszy popularne serie są znacznie przepłacone względem tego co oferują. Jeżeli silnik nie bierze oleju to wlałbym Total 9000 Energy 0w30, bardzo dobry olej na bazie syntetycznej.
-
Jak wydobyć dźwięk z V6 w A4 B5?
W trasie hałas nie do wytrzymania. Pamiętaj poza tym, że to jest silnik wolnossący i każda bezmyślna ingerencja w wydech może rozjechać charakterystykę rozwijania mocy i momentu obrotowego.
-
Brak wspomagania po dłuższej jeździe.
Maglownica źle zregenerowana.
-
Bluetooth + RNS-D
Podpowiem może, szukajci modułów z młodszych roczników od H w górę i nie powinno być problemów. U mnie jest moduł H, z iphonami se i 6s nie miał problemu, z andkiem 6.0 w lenovo k6 i windowsami phone 8 i 10 też działa ok.
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Jeżeli skrzynia już wyje to wymiana oleju z reguły pomoże jak umarłemu kadzidło. Można ewentualnie ratować się olejem 75w140 do szper, on trochę wycisza pracę skrzyni biegów, ale z doświadczenia wiem że nie warto- skrzynia na ciepło pracuje strasznie topornie.
-
Wydech dwa kominy do 1.9FWD
To sobie kawałek przerobi, co za problem dospawać kawałek brakującej prostej rury?
-
Wydech dwa kominy do 1.9FWD
2.5 tdi ośka.
-
Nokiany V made in Russia
Kupiłem wiosną komplet nokianów line i w sumie reklamowałem 3 sztuki- 2 od razu robiły ósemki na boki jak koło w składaku wigry 3, a jedna po kilkuset kilometrach przypominała jajo. Reklamacje trwały długo, w końcu opony wymienili i dostałem proste, ale to pierwszy i ostatni komplet od nokiana. Co ciekawe były made in Finland, z 2016 roku.
-
Spryskiwacze reflektorów - co to daje?
Przydatna sprawa żeby zimą jadąc po zasyfiałej drodze nie mieć dylematu- przecierać lampy co 100 km czy jechać na świeczkach bo reflektory są kompletnie zarzucone brudem. Jeżeli spryski są na pokładzie to warto się przyjrzeć czemu nie działają, ale dokładać przy tych cenach części raczej bym się nie zdecydował.
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
Na 99% zablokowany sterownik.
-
Wymiana paska rozrządu 2.0 FSI AWA
Pierwszy pasek w ALT był przewidziany na 180 tysięcy i 6 lub 8 lat, nie pamiętam. Natomiast na żadnym zamienniku nie radziłbym próbować czy też tyle wytrzyma- 90-120 tysięcy i wymiana.
-
Bluetooth + RNS-D
https://a4-klub.pl/topic/20275-instalacja-fabrycznego-modułu-bluetooth/
-
Bluetooth + RNS-D
Próbowałeś łączyć z innym telefonem?
-
Po regeneracji vp44
Sterownik nowy czy rzeźbiony? Jeżeli było robione jak Bozia przykazała to powinieneś to zareklamować.