Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Nierównomierne podświetlenie FIS
FIS jest podświetlany takimi żarówkami jak reszta licznika. Jeżeli piksele nie są wypalone, a jedynie brak podświetlenia zacząłbym od tego.
-
[ALL B7] Holowanie automatem drugiego auta
Podejrzewam, że w większości sprzedali auta, po awarii wleciał manual albo trzymają pod kocem
-
Zamek centralny
Trudno powiedzieć, najpierw musi to obejrzeć elektryk żeby ocenić koszty, ale sądzę że kilkaset złotych to max.
-
Pompa wody - Oryginał vs Podróba
Czasem można dorwać ori części tanio z jednego powodu- są chyłkiem wynoszone z serwisu i spieniężane przez zaradnego pracownika.
-
Zamek centralny
Naprawa jest możliwa, jakaś usterka elektryczna, bez sprawdzenia instalacji i najlepiej zaczytania błędów modułu komfortu i zamka sie nie obejdzie.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
RNS-d powinien normalnie współpracować z modułem high i low.
-
Klekot audi a4 b6 2.5
Nie ma co gdybać, trzeba podnieść pokrywy zaworów, dźwięk nie jest fajny i raczej to nie wtryskiwacz stuka.
-
Jaki FMIC do 1.9 TDI
Przy coolerze szer/wys 70/18 cm nie trzeba ciąć belki, na moc o której wspomniałeś powinno to dać radę.
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
2mm, na tych 5-6 jeszcze zrobisz przynajmniej kilkanaście tysięcy kilometrów.
-
Jaki FMIC do 1.9 TDI
Na 220 km wystarczy spokojnie o połowę niższy rdzeń, FMIC.eu nie wyśle paczki do UK?
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
Nic bym nie ruszał z tyłu, chyba że masz za dużo pieniędzy.
-
Jaki FMIC do 1.9 TDI
Cały środek belki jest do wycięcia, będzie też kłopot z wypuszczeniem wlotu i wylotu tak aby zachować kratki zderzaka i halogeny, konieczne dospawanie wyjść pod kątem. Na jaką to ma być moc, 400 km?
-
Mruczenie silnika
Nie da się, za grosze to zawsze wyjdzie wioskowe buczenie albo pierdzenie. Układ wydechowy w silniku wolnossącym to dość skomplikowany podzespół.
-
Szarpanie podczas ruszania
Dobrze, że na razie się ucywilizowało, ale na Twoim miejscu oswajałbym już siebie i portfel z wymianą w przeciągu jakichś kilkunastu- 30 tys. km.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
To nie jest prosta i przyjemna robota, więc lepiej się nastawić na najgorsze, najwyżej się miło rozczarujesz do wymiany uszczelniacza nie spuszczasz oleju z silnika, nic tam nie powinno poważnie pociec po odkręceniu, raptem parę kropel.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
Mój błąd, chodziło oczywiście o 17. Co do uszczelniacza 17a to silniki v6 z dużym przebiegiem w audi są tak sympatyczne, że jeżeli uszczelniacz ma już swoje lata i nie leci z niego olej to wkrótce zacznie ja bym to zmienił mając wszystko na wierzchu, ale to Twoja decyzja. A propos skrzyni, masz cały komplet z drugiego auta do przekładki? Jeżeli nie to pamiętaj, że wał napędowy jest inny i przełożenia dyferencjału tylnego muszą się zgadzać z dyfrem w skrzyni.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
15 też do zmiany. 21 to jest papierowa uszczelka, to bardzo ważne żeby była nowa, a miejsce montażu dokładnie oczyszczone.
-
Wymiana tarcz czy toczenie?
Tu nie ma co toczyć, gruz. Załóż nowe + klocki i będzie ok. Ewentualnie dojechać na tych tarczach jedne tanie klocki jeżeli nie biją, ale to tylko jeżeli latasz nisko i powoli.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
Na pewno uszczelniacz nr 9, oba uszczelniacze oznaczone numerem 10. Nie widzę uszczelniacza flanszy wału napędowego i nie będzie na tym zdjęciu uszczelniacza wału korbowego, a te oba także warto dać nowe.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
Chodziło mi o wał napędowy, aczkolwiek simmering na wale korbowym od strony skrzyni również warto wymienić jeżeli masz na wierzchu. Łożysko igiełkowe z nowym dwumasem będziesz miał w komplecie, jeżeli zakładasz używany to polecam to łożysko wymienić.
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
Poza uszczelniaczami półosi, wyjścia na wał i wałka sprzęgłowego lepiej nic nie ruszać.
-
Dziwny dzwiek kompresora
Być może tylko sprzęgło kompresora jest wybite, a może kompresor się rozpada, ktoś musi to obejrzeć.
-
Zmiana oleju
Od zawsze fascynuje mnie kult Motula na różnych forach, zupełnie przeciętny produkt, bezmyślnie lansowany od lat. Ja nie mam z nim dobrych doświadczeń, lałem kiedyś do różnych aut, żadnego szału nie było, ostrą eksploatację auta znosił średnio, za to portfel uszczuplał ponadprzeciętnie. Zdecydowanie wolę i polecam oleje Totala, ale z najwyższych serii.
-
Czujnik położenia wału , proszę o pomoc.
Czujnik jest ulokowany na dzwonie skrzyni biegów zaraz przy łączeniu z silnikiem, mniej- więcej na godzinie 2 stojąc przodem do auta. Od spodu raczej go nie zobaczysz, ale powinieneś dać radę dostać się kluczem i go wyciągnąć. Klucz z tego co pamiętam 10, jedna śruba i na wcisk.
-
Wybór zawieszenia, POMOCY!
Moje zdanie jest takie, że dopóki widełki amortyzatora wchodzą w tuleję bez luzu czy rozginania to jest ok.