Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Wybór zawieszenia, POMOCY!
Aż specjalnie poszedłem sprawdzić, u mnie te tulejki też nie wystają. Wahacze mam Delphi, wcześniej był oryginalny Lemfoerder i było identycznie. Czy te wahacze z wystającymi tulejkami nie są czasem od b5? Tam były inne sworznie, być może tuleje też. Jeżeli średnica sworznia jest ok dla b6, a różnica w cenie jest duża to zawsze tą tuleje można wycisnąć na prasie i wprasować właściwą.
-
Wybór zawieszenia, POMOCY!
Fajnie gdybyś mógł zrobić zdjęcie bo to jest jakieś ciekawe zjawisko. Może ktoś z ETKĄ podpowie o co chodzi.
-
Wybór zawieszenia, POMOCY!
Nie widziałem czegoś takiego, ale tulejki można wymienić na standardowe.
-
Zamiana sprężarki z passata pomocy
Jak dla mnie drut, ale co kto lubi.
-
Zamiana sprężarki z passata pomocy
A sterowanie zaworem wydajnościowym kompresora?
-
Zmiana skrzyni biegów.
P&P, na ostatnim biegu przy tych samych obrotach masz 5 kmh więcej Wał i resztę rzeczy do przekładki można znaleźć, ale to nie kosztuje 200 zł, moim zdaniem efekt niewspółmierny do wydatków.
-
Zmiana skrzyni biegów.
Z 6 tką miałbyś trochę zabawy, jest parę części do wymiany, a najtrudniej znaleźć wał w sensownej cenie i stanie (wymiarowo 6'tka jest dłuższa, więc wał jest inny, krótszy). Na pewno z piątek pasują: FTZ, FNU, FPT, FJV, GDU (te dwie mają delikatnie dłuższy 5 bieg).
-
Zamiana sprężarki z passata pomocy
Jak chcecie sensownie sterować sprężarką z passata, która ma sprzęgło elektromagnetyczne w a4 b6?
-
Sprzęgło po wymianie szarpie, pomocy...
Nowe sprzęgło to nie jest duży fiat, że musi się ułożyć, a palenie to debilizm. Przypalonego sprzęgła nie zareklamujesz, stwierdzą ślady przypalenia i pozamiatane. Jeżeli montował to mechanik i on kupował części to jedź z reklamacją, niech zamontuje nowe, a to zareklamuje.
-
Sprzęgło po wymianie szarpie, pomocy...
Nie powinno, jest wadliwe albo źle założone (uszkodzone przy montażu).
-
1.8T - kwota
Nie ma używanych aut, w które nie trzeba inwestować pieniędzy, zwłaszcza nastoletnich. Za 18 tys owszem i kupisz, ale na pewno coś będzie do roboty. Kupisz nawet za 15 tysięcy, kwestia stanu wyjściowego i kosztów uzdatnienia do bezpiecznej eksploatacji.
-
Automat
Przy takiej robocie chociaż sprzęgło i dwumas wypada założyć nowe, plus uszczelniacz wału od strony skrzyni. Przekalkuluj jeszcze raz bo 1500 to jest fantastyka za komplet do przekładki, chyba że za śmieci rdzewiejące pod płotem albo wyjęte z jakiegoś trupa.
-
Automat
Sporo roboty i bez kanału nie podchodź, moim zdaniem sprawnej skrzyni nie ma co wyciągać, a przy zepsutej tej poważnie zastanowiłbym się nad naprawą.
-
Zniszczony silnik?
Jeżeli to był rzeczywiście kawałek plastiku to nie wierzę, że porysowałby gładź.
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
Jeżeli chodzi o te 3 otwory to jest ok, niczego nie brakuje- to są otwory kalibracyjne sanek i jeżeli auto jest proste to powinny być zgrane na przelot jak na zdjęciu.
-
Sprzęgło
Można wyjąć silnik, ale będzie drożej
-
Szarpanie podczas ruszania
Jeżeli auto dostaje drgawek przy ruszaniu to na 100% sprzęgło.
-
Jazda bez sprężarki
Osuszacz jest do wymiany jak postoi 10 minut na powietrzu otwarty, także do wymiany.
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Zapalenie ESP nie musi być związane z pompą, szukaj błędów w module abs i sprawdź włącznik świateł stopu czy zawsze odbija. Przyspieszasz kąt kręcąc w prawo.
-
Audi A4 B6 3.0 ASN
Sporo bierze, silnik albo zakatowany, albo nieszczelny i nieźle z niego cieknie.
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
W takim razie można spróbować trochę przyspieszyć kąt wtrysku. Co do kiepskiego odpalania na mrozie to raczej winiłbym świece żarowe.
-
Ustawienie górnych wahaczy Audi A4
Jeżeli lubisz się gimnastykować to być może i nie, ja tam nie mam cierpliwości sięgnąć. Zresztą po co utrudniać sobie życie skoro procedura serwisowa traktuje inaczej?
-
Ustawienie górnych wahaczy Audi A4
Jak chcesz luzować śruby i dokręcać na wsadzonej do auta kolumnie? Jeżeli są włożone stronami jak fabryka kazała to nie złapiesz nakrętki kluczem. Zalecana pozycja wahaczy z instrukcji wystarczy, nie ma co się zabijać.
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Szczerze? Jeżeli dobrze pali to ja bym niczego nie ruszał, fabryka zaleca kąt pomiędzy 0- 4 ATDC.
-
Cena naprawy zatartej sprężarki klimatyzacji
Zapewne rozkręca układ na kawałki i płucze rurka po rurce. Dobra metoda tylko pracochłonna.