Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Nie było problemów z przespawaniem mocowań do podpory z omegi?
  2. 3 lata, przejechane 80 tys. km, ale półtora roku w zasadzie głównie stał, 7 wymian. Valvo 5w40- dobry jak każdy inny, jeżeli ma normę 505.00 to można śmiało nalać.
  3. Z tyłu w ośce nie wymienisz samego łożyska, ono jest sprzedawane z obudową.
  4. Dla tego silnika 5W30 to nie jest najlepszy pomysł, 5W40 zdecydowanie lepiej mu pasuje, zwłaszcza jeżeli dużo pracuje pod dużym obciążeniem. Ja osobiście wlewam Totala Quartz 9000 z normą 505.00, którego 6 litrów kosztuje mnie niecałe 150 złotych. Wymiana co 10 tysięcy jest bez sensu, serwisowe 15 tysięcy pomiędzy wymianami jeżeli auto jeździ w trasy i zmieniasz ten olej często jest jak najbardziej poprawne.
  5. majkel_majki odpowiedział(a) na Grabek 1208 temat w 2.5TDI
    Na dzień dzisiejszy wymiana wałków i reszty badziewa także jest bez sensu, najlepiej wychodzi wstawienie drugiego słupka z serii Bxx. Inna sprawa, że to niestety nie są auta dla klienta, który ma 10 tys. na samochód. Starczy OT bo nas admin pogoni
  6. majkel_majki odpowiedział(a) na Grabek 1208 temat w 2.5TDI
    Powiedzmy sobie wprost, że swap z 2.5 na 1.9 to jest dziadostwo nie pasja
  7. majkel_majki odpowiedział(a) na Grabek 1208 temat w 2.5TDI
    Pamiętaj żeby zabrać także sprężyny zawieszenia bo auto po swapie będzie stało jak koza. Swap generalnie bez uzasadnienia ekonomicznego.
  8. Odkopuję, jak się skończyła cała impreza?
  9. Szczotki w silniku wentylatora się skończyły, przerabiałem to kiedyś w b5. Dobry elektryk poradzi sobie z wymianą, ewentualnie zamiennik wentylatora ok. 200 zł. Do wyjęcia nie trzeba szczególnie grzebać, przy silniku rzędowym powinien dać się wyciągnąć nawet bez odsuwania pasa przedniego.
  10. Jeżeli nie jeździsz w trasy i ma być szpan przed kolegami na osiedlu to super pomysł.
  11. Jeżeli zestaw był nowy to reklamuj u sprzedawcy. Koło zamachowe z diesla niekoniecznie musi pasować nawet jeżeli ma te same wymiary, prawdopodobnie jest inna ilość zębów na wieńcu koła.
  12. majkel_majki odpowiedział(a) na wojziom8 temat w 2.5TDI
    Poluzuj przewody ciśnieniowe przy wtryskach i zakręć rozrusznikiem aż siknie paliwo (uwaga na oczy i ubrania!), ja zazwyczaj luzuję po 2 na głowicę w trzech turach.
  13. Przejrzyj najpierw przewody podciśnienia. Zdradliwe są te w oplocie, lubią pękać przy króćcach zaworów, czego nie widać spod oplotu na pierwszy rzut oka. N75 zostaw na koniec bo jest drogi, ewentualnie podmień z kimś na próbę.
  14. Do czasu, znajomy transportowiec mówił mi ostatnio, że Niemcy zaostrzyli kontrole.
  15. Szwagier ma zamiennik firmy JMJ w volvo 1.6d, działa, spełnia swoje zadanie i nie ma z filtrem problemów- od zmiany najechane jakieś 40 tys. km.
  16. Fabryczne coolery są bez sensu, za pieniądze, które musisz zapłacić za prawy z przyległościami spokojnie kupi się fmic.
  17. V6 diesel z tego co wiem nie mają takiego sprzęgła w serii, szóstka nie szarpie podczas pracy paskiem tak jak rzędowa czwórka.
  18. Ja wymieniałem podporę sposobem z tego tematu jakieś 70 tys. km temu i zarówno podpora, jak i krzyżak wału mają się dobrze. Wału nie wyważałem, został oznaczony przed rozpołowieniem i złożony w tej samej pozycji- wibracji brak, sprawdzane dodatkowo na słynnym Commodore na Miszewskiego w Gdańsku
  19. Skraplacz wymienia się, ponieważ przy jego konstrukcji nie ma szans na dokładne wypłukanie wnętrza z opiłków.
  20. To jest pianka pochłaniająca energię w przypadku zderzenia bocznego, osobiście chyba wolałbym ją mieć na miejscu.
  21. Jak padł mi przegub wewnętrzny to kupiłem w miejscowym intercarsie zamiennik pascala i na razie jest ok, ale przejechane dopiero ok. 3 tys. kilometrów więc żaden wynik. Dostępny był jeszcze spidan, znaleziony po numerze z alhambry/ sharana, ale na zamówienie a jak nie mogłem czekać. Ogólnie jedyne objawy jakie zaobserwowałem po zużyciu przegubów wewnętrznych były wibracje przenoszone podczas jazdy z napędu.
  22. Żadnej różnicy.
  23. Używane turbo w dobrym stanie do 2.5 można wyciągnąć w granicach 300 zł, najlepiej szukać takiego z końcówką numeru S, z młodszych silników. Powinna być w lepszym stanie i podobno lepiej wstaje z niskich obrotów.
  24. U mnie w b5 też odstawał schowek, zawiasy się luzują ze starości o dopiero wymiana na inny z młodszego egzemplarza pomogła.
  25. W moim b5 z 97 był podświetlony żarówkami, być może późniejsze roczniki dostały diody. Jeżeli autor nie sprawdzi co ma, to się nie przekona.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.