Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Stan amortyzatorów a ich wiek
Ja bym je zwrócił, takiej jakości części jak z fabryki nie ma w żadnym zamienniku. W bananach tuleje są wymienne, nie kosztują dużo i ja osobiście nie widzę sensu wymiany całego wahacza jeżeli sworzeń jest dobry, a tylko tuleja się poddała.
-
Stan amortyzatorów a ich wiek
To nie amortyzatory, prędzej tuleje tylnej belki i wahaczy przednich dolnych (banan) się poddają.
-
wyciszenie
Różnica jest zauważalna, ale kolosalną bym jej nie nazwał. W każdym razie wara tych pieniędzy jak dla mnie.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Lepiej wstawić katalizator uniwersalny bosala czy walkera za 200-300 zł bez cudowania z jakimiś atrapami, nie jest to może jakość oryginału, ale działa i nie kosztuje majątku. Dla mnie żeby wyciąć katalizator to trzeba być samolubnym kretynem, jeżdżą później takie śmietniki w mieście i wszyscy wdychamy te nieoczyszczone spaliny, w korkach czasem dosłownie nie da się oddychać.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Regulacja barwy dźwięki dostępna z poziomu radia powinna wpływać na dźwięk z bt, przynajmniej tak jest w przypadku rns-d.
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
Otwarty, fabrycznie nowy osuszacz masz po 15 minutach na powietrzu do wyrzucenia, jeżeli go założysz na układ, który został wcześniej rozszczelniony i nie zrobisz niezwłocznie próżni to robota na marne bo granulat w osuszaczu spuchnie od wilgoci.
-
Panowie Pomocy ! AFN Stracił moc , mocne drgania , raz zgaszony juz nie odpalił
Przekładałem raz 1.9 tdi 1Z z a4 b5 do transportera t4, w bloku były nadlewy na łapy do poprzecznego i wystarczyło nawiercić i nagwintować otwory. Praca marzeń to to nie była, człowiek, który to robił narzucał się zaklęć, ale ogólnie się da. W drugą stronę poprzeczny-wzdłużny powinno być podobnie.
-
Czy nie za bardzo dymi ?
Jak dla mnie wygląda ok, na dworze jest zimno, więc ta para będzie- zwłaszcza jeżeli silnik pracuje na lpg.
-
Podnoszenie Mocy w AFN
Żeby tak nas**ć na kogoś, kto podrzuca naprawdę fajny materiał, który odpowiada na większość twoich pytań to trzeba być po prostu dupkiem.
-
wyciszenie
Źle o ująłem w sensie całe, podłoga nie była ruszana. Tylko drzwi, cały bagażnik z wnęką koła zapasowego i drzwi.
-
ESP/Brak Temperatury/Dziwna praca Silnika
Z tego co pamiętam zaświecenie się kontrolki ESP może być związane z niemożliwością fizycznego ustawienia kąta wtrysku, który aktualnie zadaje ecu- patrz problemy z pompą wtryskową, twarda praca silnika w tym momencie zdaje się to potwierdzać. W tych silnikach wtryskiwacze mogą lać jak z kranu, a nie wywali błędu dopóki sterujący jest elektrycznie sprawny.
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
Na sterowniku jest napisane, że program jest zabezpieczony przed kopiowaniem i modyfikacją, ale napisać można wszystko. Nie mam pojęcia jak się taki wsad zachowa po skopiowaniu do innego eepromu, może odpali i będzie to chodziło jak należy, ale bardziej prawdopodobnie ecu poleci w kosmos i auto nie odpali ze względu na błędne sumy kontrolne.
-
Śruby antykradzieżowe i adapter do klucza
Tyle ile ważą w skupie złomu tyle są warte, niestety.
-
wyciszenie
Co do strony to nie pomogę, kupowałem u siebie w mieście. Jeden wałek kosztował mnie 250 zł, zeszły mi dwa.
-
wyciszenie
Na całe auto poszły 2 rolki maty 0,5m/3,5m, na każde drzwi wyjdzie jakieś 0,6- 0,7 m2.
-
Czujniki parkowania zwariowały:P proszę o pomoc
Uszkodzony jeden czujnik, po wymianie będzie ok.
-
Problem z odpaleniem po regeneracji
Ano można, tylko trzeba mieć o tym pojęcie bo można naszkodnikować.
-
Od czego to część?
Ta żółta jest od airbagu w fotelu, do podgrzewania miałbyś zieloną prostokątną.
-
Problem z odpaleniem po regeneracji
Pin immo jest do wyciągnięcia z zegarów, dobry spec sobie poradzi, wyciągnie, skasuje co trzeba i zapisze Ci pin na karteczce na przyszłość.
-
Uszczelka pod głowicą ? 2.5 tdi ake
Jeżeli się nie przegrzewa i ogrzewanie jest ok to nic bym nie czyścił tylko wymienił jeszcze raz płyn chłodniczy i zapomniał o temacie.
-
wyciszenie
Ja wytłumiałem drzwi, nadkola i bagażnik matą butylową jakąś no-name z lokalnego sklepu z akcesoriami audi itp. Wygłuszanie bagażnika i nadkoli matą butylową dużo daje, bardzo osłabia to odgłosy toczenia opon dochodzące do kabiny. Wyklejenie drzwi nie poprawia zbytnio wyciszenia, ale zauważalnie lepiej grają wtedy głośniki drzwiowe, zwłaszcza słyszalne to jest podczas jazdy. Ogólnie b6 nie jest źle wyciszone, na pewno lepiej niż beemka e46 czy vectra, mazda 6 albo mondeo. Oczywiście pod warunkiem, że auto jest proste i niekombinowane, a uszczelki drzwiowe są w dobrym stanie. Jeżeli wiszą drzwi na zawiasach, spasowanie blach na odp...dol, powyrywane są pianki w drzwiach to nie ma siły, musi gwizdać. Każda markowa mata będzie ok, pamiętaj tylko żeby byłą butylowa, a nie bitumiczna.
-
Wymiana gumy sworznia wahacza "banana"
Nieraz zdarzało mi się, że sworzeń w wahaczu (oryginalnym) przetrzymał dwie tuleje, aczkolwiek jego się nie wymienia. Tuleja bez problemu wychodzi na prasie, nowa do dostania wszędzie- internet i sklepy motoryzacyjne. Oby tylko nie brać najtańszych zmienników.
-
SWAP 2.2T
Jak sobie wyobrażasz sterowanie tym 2.2? Przepustnica 2.2 jest na linkę, w 1.8 t elektroniczna, do tego sterowanie ASR, ESP, tempomatem i klimatyzacją. Jeżeli silnik wejdzie pod maskę na mocowania to pewnie i go odpalisz mając sterownik i wiązkę, ale to będzie wydumka, w której poza tym silnikiem nic nie będzie działało.
-
wymiana podpory wału quattro
Ja miałem, wszystko tureckie albo dalekowschodnie zamienniki. Guma raczej jest ok, ale łożysko jakościowo bez szału, lepiej je wymienić przed montażem na markowe.
-
Swap 3.0 na 1.8t
Koło zamachowe od V6 nie pasuje do R4- rzędówki mają przykręcane koło na 6 śrub, widlaki na 8. Zmieni się też waga silnika, więc wypadałoby zmienić sprężyny na odpowiednią klasę wagową.