Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Jakie głośniki do mojego AUDI ?
Z głośników to poleciłbym Hertz
-
Pompa powietrza wtórnego
Ja mam graty ale od B6 A b5 były w zależności 06A959253B i 078906601M Tobie chodzi albo o tą rure 058133817D albo tą 058133607D
-
gotuje sie płyn chłodniczy
Najpierw powiedz jaki motor czy coś. Raczej wątpie że wymienisz sam termostat, jeśli masz 1.8T to występuje tam termostat z grzałką, służy to temu że nasz silnik ma tzw mapę cieplną silnika, i w zależności od warunków silnik posiada rózne temp cieczy. Więc jeśli padła ci własnie ta grzałka to wymiana samego wkładu o ile sie da nic nie da. Sam kupiłem w zeszłym roku Behr i śmiga dobrze, dałem 180 chyba.
-
1.9 AHU od czego zacząć
Jakby nieszczelność dolotu ?
-
Uciekająca kierownica podczas hamowania
Ja tam proponuje, rozebrać zaciski i wyczyścić prowadnice, sprawdzić też tłoczki czy nie przyrdzewiałe
-
Diagnoza usterki pomocy !
Nowy termostat może być zdupcowany, miałem taki przypadek z wahlerem, że mimo wymiany auto sie gotowało. wymień jeszcze raz na inny
-
1.8 ADR - problem z odpaleniem.
Mogło tak być, lecz stawiam na elektrowłącznik, jeśli słychać takie psryknięcie w chwili próby odpalania to cewka sie usmażyła. wykręcić, i podłączyć na krótko sam silnik rozrusznika i wtedy bedzie wiadomo, dodam jeszcze że przy wyjętym rozruszniku i próbie włączenia go przez ten elektrowłącznik, może być tak że bedzie chodził normalnie, lecz w samochodzie bedą dziać sie takie cyrki jak teraz.. Cewka to koszt ok 50 zł Warto zobaczyć również na szczotki, i w razie potrzeby wymienić, dobrze byłoby również przetoczyć komutator bo zakładam że bd w złym stanie, no i ogólnie wyczyścić wszystko ( polecam benzynę ekstrakcyjną ) oczywiście pozostawić do odparowania.
-
MONTAŻ używanego haka a przegląd.
Polska to jest kraj złodziei i bandytów...
-
Wymiana rozrządu
Sam wymieniam co 80 - 90 tys lub co 5 lat. Tak też polecam
-
BLB wtyczki osprzetu silnika
Raczej nie, też kiedyś miałem wyjętą całą wiązke i nie miałem problemu zeby podłączyć, wszystko do siebie pasoje
-
Gdzie sie podpiąć
Ja to widzę tak żeby zrobić układ podtrzymujący na stałe 12V które będzie wyzwalane impulsem z zamka. Czyli gdy otworzysz auto napięcie z zamka będzie wyzwalało czasówkę na określony czas, ona sama będzie mieć własne stałe zasilanie. Inaczej tego nie widzę.
-
Pomysł na nowy temat - wycena robocizny
Tak, myślałem o tym, ogólnie chce zrobić zeby uśrednić stawkę bądz zrobić przedział że cena powinna oscylować np między - 100 a 150zł Temat ma tylko przybliżyć możliwe ceny, wiadomo że robota robocie nie równa. Wiem sam po sobie bo sie tym też zajmuje ale sądzę że np cena trzykrotnie wyższa którą poda mechanik "bo tak" od stawki przeciętnej nie jest na miejscu, a osoba która o aucie wie tylko tyle że jeżdzi i trzeba lać paliwo moze nie wiedzieć co ile kosztuje. Sam jako mechanik mam problem czasem z wyceną tego co robie Stworzyłem taką ankietę, myślę że łatwiej będzie to ogarnąć wszystko https://www.interankiety.pl/i/yGeNv3aE
-
Przelot, tlumik srodkowy
Spoko
-
Pomysł na nowy temat - wycena robocizny
Witam, jako że jestem już na tym forum jakiś czas i nie chciałbym biernie w nim uczestniczyć chce wyjść z propozycją tematu który jak myślę pomógłby mechanikom, których jest wielu na forum ale i użytkownikom audi. Otóż sam jako zaczynający mechanik mam czasem problem z wyceną wykonanej usługi, i często zastanawiam sie ile faktycznie warta jest moja praca i czas, stąd też pomysł na utworzenie takiego tematu który by w tym pomógł. Polegałoby to mniej więcej na tym że moglibyście pisać w nim że takim i takim samochodzie zostało zrobione to i to kosztowało mnie to tyle i tyle itd, a jeśli chodzi o mechaników to fajnie jakby również podzielili sie ile ich to czasu kosztowało i co np trzeba było zdemontować żeby wykonać daną usługę. Dajmy na to: Marka/Model : Audi A4 Silnik : 1.8T BFB Wymiana : Termostatu Zakres pracy : Wymiana płynu chłodniczego, demontaż kolektora ssącego, wymiana termostatu Czas : 2h Stawka : 100 zł Jestem ciekawy waszych opinii, czy przydałoby sie takie coś na forum ?
-
Jaki zestaw kluczy?
Ja od siebie polecam NeoTool dość fajne są
-
Przelot, tlumik srodkowy
Aktualnie jest DP z wyciętym środkowym i z seryjnymi końcowymi, i jak narazie mi wystarcza, ogólnie bałem sie i dalej to robie montażu całego przelotu bo jednak jeżdżę troche w trasy i cenie sobie komfort, ale z drugiej strony fajnie byłoby sie też cieszyć z brzmienia serducha mojego bolidu stąd też ten pomysł na wycięcie samego środkowego. I jak dotychczas a jeżdżę tak już ze 2 może 3 msc nie żałuje. Choć brakuje czasem takiego soczystego basu, nie jak w golfie 1.9 czy hondzie 1.3 z rynną z tyłu ale takiego pomruku, ale fakt że jeżdżę w trasy sprawił że nie mogę sie do tego przekonać. Najbardziej zaciekawił mnie projekt kolegi "Shaty" tu podsyłam link https://www.youtube.com/watch?v=fqyaDxq-SNc Tłumiki nie drogie a podobno dość trwałe, rzekomo wykonane z chromoniklu, w co niedokońca wierzę, ale to tylko moje zdanie. U ciebie będzie napewno inaczej brzmieć, na pewno głośniej. Ogólnie wydech silnika wolnossącego jest zdecydowanie głośniejszy niż turbodoładowanego. Ogólnie proponuje ci najpierw wyciąć środkowy, i zobaczyć, jeśli ci sie nie spodoba to wtedy zrobić przelot.
-
1.8 ADR - problem z odpaleniem.
10810 prawdopodobnie to od braku energii, padł ci akumulator ? - nie ma sie co przejmować 00515 Błąd czujnika halla, czujnik G40, położenia wału, to jest przyczyna złego palenia. - musisz wynmieniuć 00561 ten jest od złej mieszanki paliwa 16518 ten jest od pierwszej sondy lambda, najprawdopodobniej powoduje błąd co powyżej, trzeba wymienić pewnie sonde 01247 ten nie mam pewności ale jest od EVAPu ?, 16486 ten znów od przepływomierza 17916 ten to błąd adaptacji biegu jałowego, do sprawdzenia dolot pod kątem szczelności oraz przepustnica do czyszczenia i adaptacji.
-
Przelot, tlumik srodkowy
Witaj, Ja ostatnio w 1.8T całkiem wywaliłem środkowy tłumik i polecam, brzmi znacznie lepiej, nie jest to szczyt marzeń bo docelowo będzie kwas od początku do końca na przelotach. Ale w stosunku do serii jest głośniej ale i komfortowo. Ja wstawiełem 3 kawałki rurek, wyspawałem takie Y i jest okej. Dobrym sposobem jest też zrobić tak że jak wyjmiesz cały układ to zanim wytniesz tłumik, przyspawaj do okoła taką jakby ramkę która bedzie utrzymywać rure wchodzącą do tłumika i dwie które z niego wychodzą, ułatwi ci to prace bo nie rozjadą ci sie kąty, i wszystko bedzie ładnie pasować.
-
bledy silnika, check engine,
Poduszka silnika wysrana, zobacz czy sie z niej olej nie leje, to ta z kabelkiem i wtyczką. Drugi błąd dotyczy świecy żarowej na drugim i czwartym cylindrze, również do wymiany. Co do poduchy to najlepiej byłoby ori, wszystkie inne szybko padają. A co do świecy to jaką już tam chcesz, osobiście kupiłbym jakąś lepszą np NGK czy coś.
-
A4 B6 vs Volvo S60
Kolegaz tym 2.0T nawiązywał do Volvo, nie mniej 1.8T faktycznie bardzo rozwojowe w przeciwieństwie do wolnossaka
-
Problem przy przyspieszaniu
Akurat odpowiadałem koledze który temat rozpoczął, może lepiej byłoby gdybyś założył nowy temat niż zaśmiecać koledze aktualny.
-
Branie oleju
15w40 jezu, to już lepiej mógł 10w50 10w60 zalać, no nieważne. Jeśli nie ma gdzieś wycieków i jesteś pewny że nie wylewa sie na zewnątrz, to przyczyn brania jest mnóstwo. Najpierw warto byłoby wyczyścić całą tą odmę i zweryfikować co nadaje sie do wymiany.
-
A4 B6 vs Volvo S60
Pierwszy plus to taki że to Audi a tak na poważnie, jeśli liczysz na przesadnie dużo miejsca w bagażniku avanta to troche sie mylisz, w porównaniu np do passata jest mniejszy. Komfort i prowadzenie, hmm, auto można by rzec płynie po drodze, dodatkowo z zawieszeniem 1BE które jest niższe i twardsze od serii sprawia że jedziesz tam gdzie chcesz, jest sztywne a zarazem komfortowe, wiem bo mam. Wykonanie też na świetnym poziomie, nic nie skrzypi, hałasuje itd, wszystko super spasowane. Co do silników to praktycznie niezawodne. Z kosztami to tak, zawieszenie jest dośc drogie, ale nie wysiada jakoś często wbrew opinii niektórych. często psuje sie termostat, i króciec wodny, w modelach z wyższym przebiegiem zdarza sie hałasujący napinacz łańcucha. A poza tym to tam sie nie ma co zepsuć, bo to silnik prosty jak cep.
-
[BLB] Brak ciśnienia na 3 cylindrze pomocy
Też tak myśle że taniej wyszłoby ci kupić słupek.
-
Problem przy przyspieszaniu
Hmm, ja bym pierwsze zrobił logi czy nie cofa i czy nie wypadają zapłony, wtedy można kminić dalej. Dobrze byłoby też sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie, oraz wymienić filtr paliwa.