Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Czyszczenie dolotu zaworów fsi
To da sie tak bez zdjęcia czapki ?
-
ile daje SAM downpipe zamiast kata
A co ma dawać ? Nic nie daje. Lepszym określeniem jest nie zabiera.
-
Jakie graty pod maske?
Hmm no ja od siebie mogę polecić takie cuda Reduktor R01 250km Wtryski Barraccuda Sterownik Stag Q serii i wszystko poprowadzone rurką 8mm
-
Ponowna kradzież RNS-E
A to skurwiele, powinni obcinać takim ręce przy samej d*pie. Współczuje
-
Pomiar kompresji ASN
No przepustnica obowiązkowo musi być otwarta to rzecz podstawowa
-
Pomiar kompresji ASN
Też tak uważam.
-
Pomiar kompresji ASN
Prawidłowe powinno wynosić miedzy 1.0 a 1.4 MPa a minimalne 0.90 MPa.
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
startową na jak największą, ona nie zaszkodzi a tuner ew skoryguje. A roboczą to musisz nastawnikiem, są na necie tutki do tego co i jak
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
Tzn, niee, dawke startową ustawiasz vagiem. Dawkę roboczą ustawiasz na pompie, dokładnie nastawnikiem. I to jego trzeba przestawić w strone ściany grodziowej.
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
w serii tak, spróbuj troche zwiększyć
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
wpisz jak największą, i zobacz na jaką vag pozwoli zmienić, i wpisz tą którą sie da
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
Jak sie nagrzeje powinien mieć ok 3.6mg, to jest takie wyjsciowe, warto dać na ok 3mg. Dodam że czym mniejsza wartość w vagu, tym w rzeczywistości większa. A dawkę startową ustawiasz w adaptacjach na kanale 05 po uprzednio wpisanym loginie :12233
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
A świece sprawne ? Dawka na pompie na ile ustawiona ? Może wystarczy zwiększyć dawkę startową ?
-
Dziwna sprawa
Hmm powiem tak, nie ma co wróżyć, jak jeździ to obserwuj czy nic złego sie nie dzieje, czy nie bierze oleju i czy nie dymi itd.
-
Dziwna sprawa
Mnie to wygląda na pęknięty pierścień
-
Centralny zamek nie zamyka
A gdy otworzysz inne drzwi to światło świeci ? Jeśli tak to problemem jest mikrostyk w zamku.
-
1.9 TDI AHF problem z brakiem mocy
http://vaglog.pl/log_281610.html Mnie sie po prostu wydaje jakby n75 za wolo korygował
-
1.9 TDI AHF problem z brakiem mocy
Mam na tą chwile jeden dotyczący 011 ale jest troche kijowo zrobiony http://vaglog.pl/log_281528.html, reszta została w warsztacie na kompie. Jutro postaram sie wkleić coś normalnego
-
1.9 TDI AHF problem z brakiem mocy
Przepływka również sprawdzona i z logów wychodzi okej, i dodatkowo podmieniona za inną.
-
Wymiana łancuszka 1.8T problem powrócił...
Dokładnie, terkotanie przez krótką chwile nie jest niczym złym.
-
1.9 TDI AHF problem z brakiem mocy
Witam kolegów, opisze po krótce problem z którym nie moge sobie poradzić. Otóż próbuje dojść przyczyny braku mocy w AHFie, cała historia zaczęła sie zaraz po kupnie, od samego początku auto nie miało takiej mocy jak mieć powinno, po jakimś czasie zaczął pojawiać sie błąd przeładowania ciśnienia, do sprawdzenia poszło turbo, okazało sie że gruszka jest nieszczelna (przerdzewiała na wylot) - co jak sądzę było powodem zapieczenia sie VTG. Następnie turbo rozłożyłem, naprawiłem geometrie i zamontowałem nową gruszke ori garretta. Po zmontowaniu tego i ustawieniu sztangi tak jak była stara auto dalej nie jechało. Choć nie przeładowywało już. Stwierdziłem że być może sztanga jest źle wyregulowana wiec dzień zabawy z różnymi ustawieniami i jest lekka poprawa, lecz dalej to nie to. W dalszej kolejności sprawdziłem dawkę, była ustawiona na ponad 4,5mg, przestawiłem ją na 2.8 - 3.0mg. - I tu też raczej bez poprawy. Zrobiłem sobie logi turbiny z których wynika że n75 kompletnie nie radzi sobie z wysterowaniem gruszki.(Na biegu jałowym wysterowany jest na 24.7%, zawór próbuje korygować aż to 2500 tys gdzie wtedy osiąga 100 % wysterowania i przy zadanym 1948mbar osiąga ponad 2500mbar) Dodam że wszelakie wężyki zostały wymienione, naprawiony również został felerny króciec przy pompie vacuum. Gdzie szukać przyczyny problemu? Czy winna może w dalszym ciągu jest turbosprężarka ?. Napisze w skrócie co zostało zrobione: - Pakiet startowy (filtry, oleje itd) - Pojawienie sie błędu o zbyt dużym ciśnieniu doładowania ( przyczyna: zapieczona geometria) - Naprawa geometrii, nowa gruszka podciśnienia. - Nowe wężyki podciśnienia - Regulacja sztangi w szelakich konfiguracjach, w końcu ostawiona na ciśnienie ok niecały bar na biegu jałowym - Podmiana n75 z n118 - Podwyższenie dawki paliwa na ok 3mg . Dlatego sądzę że problem leży w tym że n75 nie potrafi sobie dać rady z wysterowaniem geometrii, tylko gdzie szukać winnego ?
-
Sprawdzenie numeru komputera po Vin
Daj vin to zobaczymy
-
Czy quattro da rade ?
Najlepiej to sprawdziła by sie jakaś audi allroad, ale zwykła a4 też da rade.
-
licznik jaeger
Najlepiej bedzie wymienić, tych liczników jest dużo wiec z dostępem nie ma problemu. Osobiście mogę polecić elektronika z okolic Krosna.
-
Jaki koszt turbiny
Do tego czyszczenie układu dolotowego (całego) i profilaktyczna kontrola układu smarowania