Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Fis i manetka
Trzeba zakodować VAGiem, zarówno manetkę jak i licznik.
-
Podatek od "starych" aut
Ja tam jestem za tym żeby niektóre auta poszły na złom, ale nie dlatego że są stare, ale dlatego że są np zgnite lub zrobione z dwóch, przez co zagrażają bezpieczeństwie. Sam jestem zwolennikiem klasyków i fajnie jest widzieć na ulicach samochody z historią ale utrzymane w dobrym stanie. Po drugie to jaki procent Polaków ma auta młodsze niż 10 lat ? Z 70% ludzi w tym kraju ma starsze auta bo ich nie stać na inne, owszem mogli by nałożyć taki podatek ale dając jednocześnie ludziom możliwośc finansową na kupno młodszych aut. Tak samo jak ta podwyzszka z LPG którą chcą wprowadzić. Żeby płacić za odpad z rafinowania benzyny 3 zł ? Niektórzy dojeżdżają do pracy po 50km, mają rodzine i jedne źródło utrzymania, dlatego moją stary samochód w gazie żeby jakoś zaoszczędzić na transporcie a nasz rząd chce ostatnie pieniądze ukraść. Jak dla mnie to zwykli złodzieje i oszuści
-
gotuje sie płyn chłodniczy
hmmm, a nie wlewałeś żadnych uszczelniaczy do chłodnic przypadkiem?. Zdemontuj chłodnice i wlej do niej wrzącą wodę z octem bądz kwasem cytynowym
-
Wybór sprzęgła
Ja bym wywalił to w piz*u, kup jednomas od audi 80 2.0. ( musi być od silnika wzdłużnego) i bedzie śmigać aż miło. Zamach kupisz za 40-80 zł
-
Oświetlenie ambiente - czy elektryk ma rację?
Yyy znaczy dalej nie wiem o co chodzi. Tzn chodzi ci o to że oświetlenie wnętrza nie gaśnie po zamknięciu auta czy co ?
-
jaki płyn do wspomagania kier
Ja tam w dwóch VAGach leje swag i wszystko działa jak należy i to od 6 lat
-
jaki płyn do wspomagania kier
Kup lepszego coś, ja leje swaga i jest git
-
Wybór sprzęgła
A to do ośki nie potrzeba aż takiego sprzęgła jak do Q, uważam że od diesla spokojnie starczy.
-
Wybór sprzęgła
zależy co tam chcesz robić pod maską, jak seria i jeździsz normalnie, to ładuj serie. Jak lubisz dać ogień to weź od diesla a jak mocno upalasz i chcesz zrobić 300+ to zamach z audi 80, tarcza z 2.5 TDI obita kevlarem i docisk z transportera 2.8
-
Pompa powietrza wtórnego
Tzn ? Że SAI ?
-
Obrotomierz 1.8 TURBO AVJ
Jasna sprawa że pomyłka z mojej strony halla mierzy impulsy magnetyczne.
-
Pompa powietrza wtórnego
Jedna to taka 058133817H a druga 058133817D Ja mam inne bo od B6 jadna 06B133817S a druga 8E0133889E
-
Kontrolki A4B5
Pewnie licznik pada.
-
[B6][AWX] Problem z tarczami
A na podniesionym aucie i zakręconym kole jest luz góra dół ?
-
Problem, kopci na bialo
Świece zapłonowe na sto procent do wymiany Nie no, świece żarowe bo o takich tu mowa mają zadanie ułatwić rozruch zimnego motoru, przez rozgrzanie komór spalania, kompletnie nie działają w chwili pracy silnika. branie oleju ok 1l na 15kkm według mnie normalne dla silnika. Ubytki płynu w gorące dni też są czymś normalnym, jednak nie w takich ilościach, wiec najprawdopodobniej problem leży w uszczelce. Może być również pęknięcie bloku bądź głowicy, ale nie przesadzajmy. Najpierw trzeba zdjąć czapke i wymienić uszczelkę
-
Przelot w TDI. Sprawdzone opinie
O takich bajkach z tą turbiną pierwsze słyszę, ogólnie według mnie w silniku doładowanym wydech może kończyć sie za turbiną. Katalizator jak i tłumiki odgrywają tu negatywną role, kat strasznie blokuje spaliny znaczy to tyle że silnik nie może sie należycie wypierdzieć. Faktycznie w silnikach wolnossący układ wydechowy jest specjalnie policzony do konkretnego silnika i ingerencja w niego nie przynosi korzyści a same wady ( nie mówie tu o budowie układów przez specjalistów). Ja tam jestem za wycinaniem, lub za wstawieniem katów typowo sportowych, eliminuje to smród z rury. Niemniej pełen przelot w TDI to trochę średnio widzę
-
[B6][AWX] Problem z tarczami
Tego niestety nie wiem, pytaj użytkownika Dev, on jest dobry w tym temacie
-
instalacja stag opinia
W sumie git, oprócz wtrysków i faro. Faro to moim zdaniem kiepska sprawa a raczej zdaniem znajomego gazownika, uważa on że po kilku latach węże te sie rozwarstwiają. co do wtrysków to według mnie lepiej byłoby mieć barracudy, ale te też spoko
-
[B6][AWX] Problem z tarczami
nie chodzi o prowadnice, tylko że zacisk może być równolegle do tarczy bądz jest niesymetryczny że tak powiem
-
Problem z pasem bezpieczeństwa lewy tył
Trzeba rozebrać i zobaczyć co jest przyczyną zablokowania mechanizmu.
-
[B6][AWX] Problem z tarczami
Stawiałbym na zacisk.
-
Pompa powietrza wtórnego
Hmm, raczej wątpię, jeden wąż jest podłączony do puszki z filtrem i jest on przed przepływomierzem, drugi natomiast jest do kombi zaworu który wdmuc**jee powietrze do głowicy za zaworami wydechowymi. Nieszczelności doszukuj sie miedzy przepływomierzem a głowicą (kolektorem ssącym). Nie mniej jeśli byś potrzebował SAI to mam taką.
-
Obrotomierz 1.8 TURBO AVJ
Stojąc przed autem po prawej stronie, nad filtrem oleju, jest przykręcony imbusem m6, dochodzi do niego wtyczka z 3 pinami
-
Obrotomierz 1.8 TURBO AVJ
Czujnik halla jest magneto-indukcyjny wiec powinno sie udać
-
Co to za kod na wyświetlaczu?
Inspekcja, albo komputerem albo https://www.youtube.com/watch?v=ZNf8JiZg95w