Treść opublikowana przez fabi_wgw
-
[ALL] Rozkodować radio bez kodu?
Jak nie ma w książce to do ASO lub elektronika. Wiem, że w Toruniu w serwisie RTV na Piekary 14 odczytują kody z radia. Pozdrawiam Piotrek
-
[ALL B5] Audi concert
Czy to jest concert z gałką na środku?
-
[ALL B5] Audi concert
Czy oprócz SAFE palą się małe dwie kreseczki? Jeśli tak, to musisz poczekać godzinę na włączonym radiu aż znikną i wtedy będzie można wpisać kod.
-
[ALL] zablokowany chorus
Po dwóch błędnych kodach radio się blokuje na godzinę. Jeśli je odłączyłeś od prądu, nie może wtedy odliczyć "kary" za złe kody. Radio musi być włączone i dodatkowo musi być włączony zapłon. Po godzinie minie kara i wtedy będzie można wprowadzić kod. Ale jeśli nie masz prawidłowego kodu do radia, to musisz gdzieś się udać. Do serwisu ASO, tam poszukają kodu w bazie danych, bądź do elektronika, gdzie uzyska kod odczytując pamięć z radia.
-
[ALL] Problem z wyświetalczem w radiu Concert
Jeśli to radio pierwszej generacji blaupunkta to w podświetleniu radia jest kilkanaście diód, sterowane one są przez procesor na podstawie danych z czujnika oświetlenia znajdującego się pomiędzy klawiszami. Elementy odpowiedzialne za dostarczenie sygnału i sterowanie diodami znajdują się na płytce radia w okolicach prawego otworu do wyciągania radia. Miałem kilka przypadków, że po wyjęciu radia "zastępczymi" wyjmakami-pilnikami do paznokci, elementy były pourywane i brak było podświetlenia. Właściciele mówili, że przed wyjęciem radia wszystko było ok. Jeśli jest to te radio, o którym piszę, to mogę się nim zająć. Pozdrawiam Piotrek
-
[B5 AVV] Odkodowanie radia
Jak potrzebujesz kogoś do odkodowania to mogę dać ci namiary na osobę w Garwolinie. Piotrek
-
[ALL] Audi menu pl
Kolega pytał się o polskie manu do navi a nie o mapy polski. Niestety nie powiem do jakiej nawigacji pasuje, najlepiej zapytać autora postu na peb.
-
[B5 AFN] Concert nowy procesor - jak rozpoznać różnice ?
Witajcie. Nie ma czegoś takiego jak z nowym i starym typem procesora. Concert I był produkowany dla audi przez blaupunkta i matsushitę. Blaupunkt dał ciała i źle napisał soft do procka tak, że wszystkie ustawienia przechowuje w pamięci nieulotnej eeprom, która ma określoną liczbę cykli zapisu. Matsushita napisała soft poprawnie i nie występuje w tych radiach problem regulacji głośności. Po kilku latach blaupunkt wypuścił radio Concert Plus, gdzie poprawnie został napisany soft, ale środek ma całkiem inny.
-
[ALL B5] Zmiana chorusa na jakiś CD
Niestety z tym radiem co masz taki emulator nie zadziała, musiał byś mieć concerta na kasety, wtedy tak.
-
[ALL] Chorus I - jak przejśc w tryb manualny, instrukcja oraz kilka pytan
Witaj, trzeba dłużej przytrzymać strzałkę w bok (tą samą co od wyszukiwania automatycznego). Te radia w oryginalne współpracują ze wzmacniaczem i subem, podłączonym za pomocą kostki ISO C.
-
[B5 AFN] Dzwiny efekt kasety oraz problem z oddźwiękiem
Co do balansu to możliwe, że masz zabrudzoną głowicę i jeden kanał ciszej odtwarza z kasety. Zobacz jak przełączysz przyciskiem na drugą stronę kasety, wtedy odtwarzać będzie inna część głowicy i czy też ten balans będzie źle ustawiony, czy się coś zmieni.
-
[ALL B5] Problem z rozkodowaniem radia
Na 100% masz zły kod do radia. Jeśli kod masz na oryginalnej kartce, to zobacz czy numer seryjny jest taki sam na radiu co i na kartce.
-
[ALL B5] Problem z rozkodowaniem radia
Wywołanie i akceptacja poprawne. Czy kiedykolwiek używałeś tego kodu? Bo ja właśnie stawiam na kod. Napisz jeszcze jakie to radio.
-
[ALL B5] Problem z rozkodowaniem radia
Dwie małe kreseczki informują o tym, że wprowadziłeś 2 razy zły kod, dodatkowo dostałeś karę, godzinę czasu na przypomnienie kodu, po godzinie (radio musi być włączone) odblokuje się i znów będziesz miał 2 próby wprowadzenia kodu.
-
[B5 AHL] Problem z konfiguracją radyjka Audi Chorus pod transmiter
Aby szukać manualnie, trzeba dłużej przytrzymać klawisz lewy bądź prawy. Wtedy po puszczeniu zatrzyma się szukanie, potem każde kolejne naciśnięcie klawisza "seek" spowoduje przeskoczenie częstotliwości o jeden krok.
-
[ALL] Problem z rozkodowaniem
II informuje o tym, że był 2 razy źle wprowadzony kod i dostałeś karę i czas na poszukanie kodu. Musisz włączyć zapłon i radio, poczekać godzinę a kreseczki znikną. Wtedy będzie możliwość wprowadzenia kodu przez kombinację TP i RDS.
-
[ALL B6] Audi Navigation Plus - Zablokowane
Wykonaj punkt 2, ale przy włączonym zapłonie. Czas co najmniej 1 godzina, a może być dłużej.
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
W radiu Concert na płyty nie siada procesor, tylko w tych na kasetę. Natomiast podłączając to radio, nie będzie się samo włączać po włożeniu kluczyka, nie będzie wyświetlania informacji z RDS na FISie, podświetlanie radia można kabelkiem podłączyć. Jak zastosuje się adapter CAN to będzie działać lepiej, ale dalej nie będzie wyświetlać na FISie. PF
-
[ALL] Jak ustawić concert I żeby podgłaśniało się samo wraz ze wzrostem prędkości ?
Jak nie zadziała z klawiszem 2 to spróbuj z TP, tam też są opcje do zmiany.
-
zamiast emulatora?
To zależy kto co lubi. Do tego co podałeś potrzebny jest jeszcze jakiś player mp3, którego się podłącza pod ten adapter. Sam adapter tylko uaktywnia ci wejście AUX IN przełączając radio na zmieniarkę. Chcąc zmienić utwór zmieniasz na tym odtwarzaczu MP3. Montując emulator, wszystko obsługuje ci fabryczne radio. Przełączanie pomiędzy utworami oraz katalogami wykonujesz przyciskami z konsoli radia. Taki adapter co podałeś można wykonać samemu, wszystko było opisane na elektrodzie, a mając już odtwarzacz MP3 można go tak zmodyfikować, że będzie sterowany z radia. link do tematu na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1105165 Piotrek
-
[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"
Na dzień dzisiejszy 135 to cena na aukcji, poza to 130 zł. Jeśli by było kilku chętnych to można by pomyśleć o upuście. Na naprawę udzielona jest gwarancja na 12 miesięcy na poprawną regulację głośności poprzez procesor radia (podgrzewane tyle nie wytrzymują) oraz możliwość wystawienia rachunku.
-
[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"
Ja też wymieniam te procesory w radiach. Mogę ustalić dowolny kod na życzenie lub wyłączyć go całkowicie, ale jestem za tym, że jak ma się dokumenty do radia, to aby zostawić oryginalny kod.
-
[ALL] Jaką moc RMS ma radio concert ?
Przednimi głośnikami steruje układ TDA7376B (2x35W)
-
[B5 AFN] Kablomania - RADIO GAMMA i BOSE???
Wydaje mi się, że Gamma CC i Gamma CC BOSE to dwa różne radia. Zauważ, że radio nie ma wyprowadzonej szyny K-BUS do diagnostyki, więc nie da się nic przestawić VAGiem.
-
[ALL] czy po nr. seryjnym mozna stwierdzic ze radio to BOSE?
Nie można stwierdzić po numerze seryjnym, a to dlatego, że radio można ustawić aby pracowało w systemie BOSE (napis BOSE wyświetli się podczas włączania radia) lub do pracy ze standardowym zestawem głośników. Przełącza się to za pomocą VAGa ustawiając odpowiednie kodowanie radia. Każde radio może więc pracować w systemie BOSE potrzeba tylko to uaktywnić. Pisałem to na podstawie doświadczeń z radiami I generacji Concert Chorus.