Treść opublikowana przez mariuszbyd
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
wg. ETKI w AJM występowały poduszki gumowo olejowe bez czujnika: Lewa: 8D0199379AE -> 8D0199379AR Prawa: 8D0199382AE -> 8D0199382AR Pytanie jak cenowo wychodzą po zniżkach itp ok. 120 zł można zaoszczędzić stosując te poduszki pytanie czy jest sens przy takich kwotach i ryzyko że będą kiepsko działać. http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4Q/2006/454/R/3/399/399020
-
Luźna klamka
Czy sprężynki od b5 będą pasowały? Są może dostępne w aso? Jakiś numer OE?
-
Luźna klamka
Mam luźne troche odstajace klamki wewnętrzne, czy wymiana wygląda podobnie jak w B5 Czy ktoś działał w temacie? będę wdzięczny za więcej info!
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
stosował ktoś jako zamiennik dla: Olej przekładniowy G 052911 posiada takie parametry: • Gęstość: 0,866 g/cm3 w 20ºC • Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC • Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC Liqui Moly Hochleistungs-Getriebeöl (GL-4+) SAE 75W-90 posiada takie parametry: • Gęstość: 0,865-0,87 g/cm3 w 20ºC • Lepkość kinematyczna: 82 mm2/s w 40ºC • Lepkość kinematyczna: 14,5 mm2/s w 100ºC Posiada normę VW 501.50 (G50) Co myślicie? Cena ok. 60 zł litr
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
chodzi i to że jak się trzęsie poduszką to słychać chlupanie/przelewanie oleju. 0 wycieków itp
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
jak dokładnie jest z tym przelewaniem oleju w poduszce? z czasem chyba w każdej zaczyna się przelewać? ale czy świadczy to o uszkodzeniu?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a jeździ ktoś na oryginalnym oleju? Jaki jest prawidłowy numer OE - G052167? Czy potwierdzone na 100% jest że to Castrol? Jeżdżę na Motulu ale korci mnie przejść na ORI
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
wielkie dzięki!
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
przeleciałem cały wątek i większość o skrzyni 6B. Jest ktoś w stanie czarne na białym powiedzieć co zrobić z luzem w skrzyni 5B?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Ja niestety nie rozwiązałem tematu. Muszę w końcu umówić się do fachowca. Z tego co wiem w moim roczniku nie ma sprzęgła zrywalnego tylko na elektromagnes?.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Dołączę się do tematu, w zeszłym sezonie klima chodziła bez problemów, teraz pod wpływem coraz cieplejszych dni sprawdziłem jak działa po zmianie temp na klimatroniku na low. Okazało się ze nie chłodzi. Podpiąłem VAGa żadnych błędów związanych z klimą, sprawdziłem log 01 w grupie klimy i taki wynik jak go poprawnie interpretować. Jest to screen na odpalonym silniku 5 bar stoi i nic sie nie dzieje. 3 kratka skacze miedzy 20-20.5. Dwie pierwsze w zależności od obrotów.
-
rurka w tylnym nadkolu
Podpowie ktoś co to za rurka w tylnym prawym nadkolu? odpowietrznik od paliwa? czy spryskiwacz tylnej szyby?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
a o regeneracji ktoś myślał? np. http://dk-bydgoszcz.pl/galeria/
-
Dziwny dzwięk w silniku
odwiedź temat dziwne odbijanie w filtrze powietrza, wałek rozrządu.
-
Wymiana łożyska tylnego koła w Audi A4 B6
a czy można z tyłu wymienić same łożysko? występują takie na allegro, szura mi coś z tyłu nie nazwałbym tego buczeniem tylko tarciem czy to tez obaw łożyska?
-
Głośniki bose pod seryjny system
było już sporo w tym temacie zwykłe głośniki mają 4 omy, bose ma 2 omy, możesz spalić końcówkę mocy, niby można niby nie, na własne ryzyko - ale jak to gra to nie wiem, musiałby ktoś napisać kto tak czarował wg mnie, lepiej do ori wzmacniacza dokupić jakieś głośniki powerbass, helix, etc i zamontować przejściówkę na wtyczki audi, zagra to podobnie do bose wiadomo sub nie będzie tak dawać ale zależy kto czego oczekuje
-
problem z drzwiami kierowcy
mikrostyki zamka do wymiany nie załapuje, lub przerwa na wiązce z drzwi do samochodu która idzie w gumowej osłonie - bardzo częsta przypadłość tego modelu
-
Odpalanie - problem
na pewno nie masz pompki w zbiorniku? sprawdź pompę vacum, paliwo nigdzie nie ucieka? kąt synchronizacji na rozrządzie masz prawidłowy?
-
Regeneracja wahaczy
i tu sie mylisz, istnieje coś takiego jak zmęczenie materiału, osobiście byłem świadkiem na drodze pęknięcia wahacza TRW, także podejść z dystansem do regeneracji, nikt chyba nie chciałbym żeby wahacz mu pekł jak bedzie leciał pake osiem na autostradzie.. na zawieszeniu bym nie oszczędzał Wybacz ale robię w metalurgi, i fakt że zmęczenie występuje - ok, ale opisz w jakim czasie i co masz na myśli. Wiadomo jak ktoś uderzy wahaczem albo zahaczy ma prawo się wygiąć, odkształcić lub nawet pęknąć, ale w prawidłowej eksploatacji napisałbym że alu użyte do wahaczy jest wręcz wieczyste, pomijam fakt stosunku ceny do wagi i wytrzymałości materiału, łatwości w obróbce. pęknąć i stal pęka robimy takie testy na stali (to osobny temat bo wu z czasem występuje korodowanie) i alu (tu natomiast utlenianie), ale najczęściej to albo wina niewłaściwego użytkowania, wady materiału, lub bardzo rzadko wady wykonania - gdzie dany detal przechodzi masę testów, musi mieć dopuszczenia, oraz odpowiednią kontrolę jakości
-
Regeneracja wahaczy
wiele razy
-
Wina poduszki silnika ? Gdzie kupić nową ?
dołączam się do pytania gdzie jest do dostania NAJTANIEJ jak się da
-
Wymiana osłon i odboi amortyzatorów tylnych avant
ciężko się wciskac i powoli wychodzić
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Tą która widać pod grzybem, z drugiej strony to samo
-
Rozłącza turbinę
napisz co za silnik ale na 99%: wystarczy poszukać o zawieszaniu się VTG, turbo wchodzi w tryb awaryjny bo przeładowuje, pewnie zawalone nagarem jest i blokuje kierowniczki zmiennej geometrii, turbo do czyszczenia i pomoże
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
pytanie czy po zaślepieniu egr'u zaślepia się wężyk który do niego idzie? i czy dwa otwory na egr też są do zaspawania/zaślepienia? mam zaślepiony egr od dłuższego czasu - polecam - ale różne opinie w necie co z wężykiem