Treść opublikowana przez golfagn
-
Jak połączyć się z Audi Connect w Audi Q7?
No właśnie nie mam. Powinien być z tego co kojarzę na stronie głównej jeszcze i na ostatniej zakładce na dole z logo ludzika->połączenie z samochodem->myAudi PIN. Wszędzie pusto.
-
Jak połączyć się z Audi Connect w Audi Q7?
Zgłosiłem sprawę na infolinii AUDI, działają z tym od jakiegoś tygodnia. Nadali numer sprawy i z każdym mailem sprawa idzie do innego człowieka bo chyba nie wiedzą co się dzieje. Aktualnie sprawą zajmuje się dział w DE. Jakby ktoś z Was miał jakieś rozwiązanie dajcie znać.
-
Jak połączyć się z Audi Connect w Audi Q7?
Coś daliście radę z tym kodem? Podepnę się z identycznym problemem: mam zainstalowaną aplikację a w niej uwierzytelnione auto w salonie. Mogę przeglądać wyposażenie, wyświetla się grafika mojego auta itp. Dokupiłem w salonie kartę ze zdrapką a pod nią 10 (literowo-cyfrowe) hasło. W aucie mam SIM-a z działającym netem. Pogoda itp działają, ale nie mogę się zalogować w aucie do myAudi, każe podać 8 cyfrowy kod (zaznaczam same cyfry) a w aplikacji nic się nie wyświetla w miejscu gdzie podobno ten kod powinien się pokazywać. W salonie powiedzieli mi, że muszę dokupić jakąś aktywację czy coś w necie przez myAudi (z pamięci pracownik powiedział ok 170zł). Ale nigdzie nie widzę na stronie nic takiego.
-
Drżenie w kokpicie w Audi A6 C7 3.0 TDI
Ciąg dalszy sprawy: rozebrałem jeszcze raz doloty, wyjąłem radio, osłony słupków. Wyjąłem listwę deski rozdzielczej tą spod szyby przedniej i nic. Generalnie wybebeszyłem całą deskę rozdzielczą do zera i nic to nie dało. Pozostało mi chyba tylko wyjęcie samej skorupy deski rozdzielczej. Ktoś zasugerował mi, żebym spojrzał czy jakaś nakrętka nie leży w podszybiu/mechanizmie wycieraczek. Brzęczenie wydaje się być zdecydowanie we wnętrzu ale i tak sprawdzę. Czy myślicie, że mogło coś wpaść do kanałów nawiewu na przednią szybę? (tych szczelin niewidocznych przy końcu deski rozdzielczej). Generalnie po wyjęciu całego osprzętu z deski jest tam dostęp do wszystkiego, widać całą deskę od spodu i nie widzę za bardzo miejsca, gdzie coś by mogło tam utknąć. Brzęczenie jakbym miał strzelać jest z okolic środka deski/podszybia. Ma ktoś jakieś podpowiedzi?
-
Akcja serwisowa Audi 3.0 TDI 23EV.
Szukam informacji na temat akcji serwisowej "23EV". Dotyczy silników 3.0 TDI do roku 2019. Jedyne co wiem, że dotyczy Adblue i skutkuje jego większym zużyciem. Ale czy oprócz większego zużycia adblue robi ten soft coś robi? (tzn wydłuży życie osprzętu lub poprawi pracę skrzyni/silnika?) Przy moich niskich przebiegach akurat zużycie mnie nie interesuje, ale boję się że wgrają mi jakiś syf skutkujący utratą mocy lub większym spalaniem. Dorzucają z tego co zrozumiałem 3 bezpłatne tankowania mocznika (zadośćuczynienie za zwiększone zużycie). Miła Pani z centrali co do mnie dzwoniła też więcej nic nie wie. Net poza tym co napisałem też milczy.
-
Nowa pompa wspomagania w Audi A4 B6 1.9 TDI wyje
Sitko w zbiorniczku na miejscu?
-
Ustawienie na stałe konkretnego widoku z kamer 360 w Audi A6 C7
Cześć, wiecie jak ustawić na stałe obraz "znad auta", żeby pokazywał się przy włączeniu kamer lub wstecznego? Aktualnie muszę za każdym razem zmieniać obraz przy parkowaniu.
-
Drżenie w kokpicie w Audi A6 C7 3.0 TDI
Cześć. Nie mogę namierzyć źródła dźwięku we wnętrzu auta. Pochodzi jakby z okolic licznika (ale ciężko stwierdzić gdzie dokładnie, możliwe że to ślepy strzał). Przypomina drżenie małej monety/śrubki położonej na plastikowej płaskiej powierzchni. Jest on delikatny i nie słychać go przy np włączonej muzyce. Występuje tylko podczas przyśpieszania/obciążenia silnika w okolicach 50-70km/h. Jeśli podczas przyśpieszania skręcam kierownicą łatwiej usłyszeć to drżenie. Mam dobrze wyciszone auto i takie delikatne brzęczenie doprowadza do szału. Przy niższych i wyższych prędkościach nie występuje. Bez różnicy czy klima/nawiew działa czy nie, na wybojach nic nie podskakuje, bez różnicy czy ekran jest zamknięty czy otwarty, bez różnicy jaki tryb jazdy wybieram. Co dotąd sprawdziłem: rozebrałem do zera tunel środkowy, wyjąłem panel klimy, popielniczkę, cały mechanizm ekranu, plastiki listew w poprzek deski rozdzielczej, wszystkie nawiewy, licznik wraz z ramkami, wyjąłem obie ramki wyświetlacza head-up, wyjąłem schowek pasażera i pokrywę nad kolanami kierowcy, zajrzałem pod maskownicę głośnika na szczycie deski rozdzielczej. Macie pomysł jeszcze gdzie szukać? Chciałem wyjąć cały head-up bo czasami jakby stamtąd dobiegał dźwięk, ale nie wiem czy do tego nie trzeba wyjąć całej deski rozdzielczej. Jeszcze tylko napęd płyt mi został do wyjęcia i kończą mi się pomysły. Wyposażenie auta pełne, deska wcześniej nie demontowana. Jedyne co robiłem to zmieniłem kolumnę z ręcznej na elektryczną zaraz po zakupie (nie pamiętam czy przed zmianą było to drżenie). Auto w pełni sprawne. Była kiedyś zmieniana szyba przednia. Możliwe, że coś mogło wpaść do kanału nawiewu?
-
Audi A6 C7 Brak podgrzewania fotela kierowcy.
Ok, naprawa zakończona. Dla potomnych: ten błąd wskazuje na konkretną matę, w tym wypadku na boczne maty z siedziska, które są połączone. Jak ktoś nie ma VCDS itp to odkręcamy fotel i mierzymy oporność wszystkich 3 mat (nawet nie trzeba zdejmować pokrywy plecków). Czarna wtyczka zaraz obok wiatraczka z chłodzeniem tyłka od maty pleców (chyba 4 przewody i mierzymy 2 grubsze). Od mat siedziska grubsza kremowa wtyczka mniej więcej na środku fotela z 6 przewodami. 2 skrajne pary to zasilanie siedziska i bocznych mat. Jak przepaliły się boczki to mamy 2 wyjścia: naprawa lub wymiana. Na szczęście operacja jest dość łatwa. Zdejmujemy plastiki fotela z siedziska, zdejmujemy chyba 4 zapinki (3 małe i 1 długa), podwijamy pokrycie siedziska i mata jest przed nami. Kabel łączący maty biegnie pod długą zapinką siedziska z tyłu. A czy wymiana czy naprawa to już Wasza decyzja. Ja naprawiałem, bo przepalenie miałem w miejscu łączenia kabli z matą i w dodatku z samego brzegu. Jeśli jeszcze raz się przepali to ją wymienię. Numer przykładowy maty bocznej: 4g0963555E lub końcówka D w zależności która strona (wydaje mi się, że to komplet bo są zlutowane razem.
-
Audi A4 B5 1.8T ANB gaśnie na biegu jałowym i czasami szarpie podczas jazdy
Błędy mamy zgadywać czy ze szklanej kuli czytać?
-
Nie działają spryskiwacze szyby w Audi A4 B7 po teście w vcds
Kiedyś robiłem test czegoś w VCDS. Po teście ta rzecz nie działała. Okazało się, że to był test sekwencyjny i nie doszedłem do końca/wisiał jako przerwany w systemie. Musiałem go powtórzyć i było ok.
-
A4 B7 1.8T
Grzane stołki to teraz standard, BOSE gra do doopy. A półskóra z alkantarą no to przyznam fajna sprawa. Ale to chyba jedyny plus. Nawet korbotronika ma z tyłu xD Przypominam, to auto za 25,5k co za kilka lat zarejestrujesz na żółte blachy W dodatku z dość mizernymi osiągami.
-
A4 B7 1.8T
Ponad 25 tysięcy za 20 letnie auto praktycznie bez wyposażenia... Swoją B6 ponad 4 lata temu z LPG, silnikiem 2.4 w świetnym stanie i ze zdecydowanie lepszym wyposażeniem puściłem chyba za ok 15k. Miesiąc temu A6 C6 w prawie pełnym wyposażeniu poniżej 29k sprzedałem ( wszystko ok z nią było i 2010r).
-
Audi A6 C7 Brak podgrzewania fotela kierowcy.
Dzięki! Boczki są oddzielne z tego co widać. Ciekawe, czy są diagnozowane oddzielnie czy jako całość. Tak czy siak pomierzę wtyczki jak się do nich dostanę i wykluczę przynajmniej siedzisko, oparcie lub boczki siedziska.
-
Audi A6 C7 Brak podgrzewania fotela kierowcy.
Problem jak zawsze- przerwa/zwarcie z plusem w macie grzewczej. Błąd jaki pokazuje VCDS: 03328 - Ogrzewanie boków siedzeń 010 - Przerwa / zwarcie z plusem Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101010 Priorytet błędu: 4 Częstość błędu: 4 Wew.licznik błędów: 184 Wskaźnik czasu: 0 I tutaj jest moje pytanie: nie znalazłem znaczenia tego błędu a dokładniej co oznacza "ogrzewanie boków siedzeń". Zazwyczaj mata jest na plecy i siedzisko. Ja mam fotele w pełnej wersji (grzanie, elektryka, pamięć, masaż, wentylacja) i wydaje mi się, że maty grzejne mogą być oddzielne na boczki (mam pompowane boczki i gąbki zdaje się, że są oddzielne). Rozebranie fotela to koszmar bo już raz przez to przechodziłem. Ma ktoś pomysł gdzie zacząć szukać przerwy w grzaniu? Czy te "boki siedzeń" to podpowiedź, że mam szukać najpierw na boczkach czy po prostu tak ktoś to przetłumaczył? Nie działa tylko grzanie, reszta funkcji jest ok. Wersja moich siedzeń to Q2J- siedzenia komfortowe. Czy ma ktoś fotkę/numer mat pasujących do tych foteli?
-
Usunięcie zapylenia po lakierowaniu
Ale teraz jak spolerować spryskiwacze i ramiona wycieraczki.... Nie wiem czemu, ale zniknął mój post, w którym pytałem się czy warto spróbować delikatnie z acetonem. Spryskiwacze są w sumie z plastiku, a ramiona wycieraczek zawsze można wymienić.
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Po wymianie czujnika pokazuje ciśnienie 200 na wolnych obrotach. Zero błędów. Koszt czujnika w ASO ok 320zł. Dzięki za pomoc.
-
Usunięcie zapylenia po lakierowaniu
Cześć, ktoś prawdopodobnie lakierował coś na masce i niedokładnie zabezpieczył szczeliny. Pył i maluteńkie kropki przykryły ramiona wycieraczek, spryskiwacze szyby i kawałek wielkości paczki zapałek słupka pod drzwiami. Na oko jest to podkład. Chciałem to usunąć, ale nie mam pomysłu czym. Zacząłem od pasty tempo- nic nie zeszło. IPA też nic. Czym teraz? Nitro? Czymś mocniejszym? Polerka to ostateczność, bo dostępność praktycznie zerowa.
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Wracając do sprawy czujnika: okazało się, że jest posklejany poxipolem. Wymieniam na pierwszy ogień. Ale mam problem ze znalezieniem go. Wg etki siedzi tu 06E906054C, potem zmieniony na 06E906054F. Ale oba są niedostępne w ASO i na necie. Wie ktoś może co tam powinno siedzieć? Z końcówką J?
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Wartość rzeczywista ciśnienia oleju 2158 hPa na rozgrzanym silniku i przy obrotach jałowych. Ujdzie? Błąd ustąpił, wczoraj chyba ze zmęczenia na wyłączonym silniku go chciałem skasować.
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Błąd powraca. Czyli na pierwszy ogień czujnik do wymiany. Potem zawór. Teraz jeszcze mnie tak naszło: często w tych silnikach podnoszą ciśnienie oleju. Może to mieć związek?
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Dzięki! Jutro spojrzę na ten czujnik i zobaczę jaki ma numer. Może przeczyszczę go izopropanolem? Ja nie. Ale auto mam od tygodnia i co się działo wcześniej to nie wiem. Sprawdzić jakieś połączenia z panelem? Coś sugerujesz? Rok temu była zmieniana sprężarka klimy. Klima działa.
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Błędy kamerki i fotela wiem co oznaczają- będą zrobione. Pozostaje tajemnica błędu o którym piszę- 13123 - Czujnik / przełącznik 1 ciśnienia oleju silnikowego P0521 00 [01100101] - niewiarygodny sygnał Oraz błąd w klimie- 0276 - Sygnał czasu wyłączenia zapłonu P150A 00 [00001000] - niewiarygodny Obu błędów nie da się skasować- powracają. Log-1234-WAUZZZ4G6GN186002-273308km.txt
-
Czujnik ciśnienia oleju w Audi A6 C7 3.0TDI CRTD
Witam, poszukuję położenia czujnika ciśnienia oleju nr 1 w tym silniku. Wyskoczył mi błąd w VCDS "131234" - czujnik / przełącznik 1 ciśnienia oleju silnikowego i nie mogę nic o tym błędzie znaleźć. Chciałem wiedzieć co oznacza. Innych błędów brak. Wszystko pracuje poprawnie.
-
Jaki akumulator do Audi A6 C7 3.0 TDI 272 KM CRTD?
Dzięki!