Treść opublikowana przez golfagn
-
Jaki akumulator do Audi A6 C7 3.0 TDI 272 KM CRTD?
WAUZZZ4G6GN186002
-
Jaki akumulator do Audi A6 C7 3.0 TDI 272 KM CRTD?
Witam, chciałem zmienić akku ale wg internetu powinien być 95Ah, wg VIN 105Ah. Znalazłem jeszcze info, że 100Ah... Auto z wyłączonym start stop, robi raczej małe odcinki czasem wyskoczy na trasę, garażowane w cieple, na pokładzie webasto. Musi być AGN czy wystarczy kwasiak? 95Ah AGM np VARTY będzie pasował? Bo przypadkowo mam taki na stanie nowy.
-
Audi A4 B6 3.0 ASN nie odpala na benzynie
Jest coś w baku? Pierwsze moje podejrzenie- pompa paliwa.
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
golfagn skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G0JN059723 WAUZZZ4G6GN186002
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
golfagn skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G1HN036638
-
Audi A6 C7 2.0TFSI
Cześć, co sądzicie o tym aucie? Link Auto spełnia moje wymagania: po lifcie, powyżej 220 koni; 4x4; automat; radar+lane assist+side assist; lepsze fotele. Inne silniki w zasadzie odpadają (albo nieudane albo drogie w remontach). Bez tych rzeczy auto mnie nie interesuje. Co mnie martwi/zniechęca: instalacja lpg (nie potrzebuję, wolę koło zapasowe, silnik średnio znosi gaz); trochę cena; wg rejestru auto kupione za granicą i po 7 miesiącach zarejestrowane w PL. To ten sam silnik co w A4 B9? Ponoć nie bierze już tak mocno oleju, ale lubi pokazać błędy na kompie. Oczywiście przed zakupem bym prześwietlił dokładnie auto na podnośniku i w historii wypadkowości. Ale interesuje mnie Wasza opinia, może na coś nie zwróciłem uwagi.
-
Schemat instalacji alarmu fabrycznego Audi A6 C6
Znalazłem info odnośnie okablowania w drzwiach kierowcy, ale prawdopodobnie niepełne (wygląda na wersję uproszczoną alarmu z USA?). Kostka przełącznika alarmu- kostka 32pin w drzwiach kierowcy: 3-21 1-9 10-4 5-5. Z tego co widzę muszę puścić 2 przewody z pinów 10 i 20 kostki 32pin w drzwiach do przełącznika alarmu, ale nie widzę do których pinów w przełączniku alarmu je podłączyć.
-
Schemat instalacji alarmu fabrycznego Audi A6 C6
Tutaj mam jej szukać? A masz może dostęp do ELSA? Bo potrzebuję jeszcze info jak podłączyć przełącznik alarmu w drzwiach.
-
Schemat instalacji alarmu fabrycznego Audi A6 C6
Witam, poszukuję schematu elektrycznego alarmu fabrycznego A6 C6 2010r. Od przełącznika alarmu w drzwiach do kostki 32pinowej w tapicerce drzwi powinno iść 6 przewodów, niestety nie wiem który pin do którego. Ma ktoś screena z ELSA do wiązki drzwi? Znalazłem taki schemat do syreny i czujników: Niestety, nie do końca rozumiem oznaczenia. H12 to syrena: pin 2 masa; pin 3 plus; pin 1 do modułu komfortu 18/32. Ale wg schematu piny 3 i 1 idą do kostki T17. Gdzie powinna ona jest? G273 to czujniki w podsufitce. 3 pin masa, 1 pin łączy się z 1 pinem od syreny i idzie do modułu komfortu a 2 pin plus . Moje pytania: gdzie podłączyć plusy? Znalazłem info, że do bezpieczników w bagażniku złącza ST1 pozycja 8. To prawda? Nie wiem czy ma to być stały plus czy po stacyjce.
-
Brak satelit w nawigacji Audi A4 B8
Podłącz oryginalną na próbę. Antena w płetwie jest ok? Tzn nie zalana itp?
-
Kodowanie akumulatora po wymianie w Audi A6 C6
Kodowałem go na wszystkie możliwe sposoby (dosłownie, z racji czasu jaki go posiadałem po kolei nawet opcje z nudów wybierałem. Kodowałem go jako kwasiaka, AGM, i pojemności od ok 90 do 110). Ładowanie i pobór prądu miałem ok. Wiadomo, mogłem zrezygnować z kamerki i odłączyć zmieniarkę (zmieniarka w każdym A6 C6 żyje po swojemu i zdarza się jej pociągnąć kilka amperów ot tak z nudów ). Ale nie oszczędzam na aucie i postanowiłem wrócić do właściwego akumulatora- AGM. Po rozmowie z gościem od akumulatorów dowiedziałem się, że to normalna sprawa jak auto jest max wyposażone, alarmy, webasto bo radiowe odbiorniki są w ciągłym czuwaniu.
-
Kodowanie akumulatora po wymianie w Audi A6 C6
Tester prądu rozruchowego, nie zabawką a pro sprzętem. Akku to jak dobrze pamiętam Viking Silver 100Ah, spojrzę dokładnie jak będę w garażu bo zostawiłem go.
-
Kodowanie akumulatora po wymianie w Audi A6 C6
Oryginał był 92/850, kwasiak 100/900 a nowy AGM 95/850.
-
Kodowanie akumulatora po wymianie w Audi A6 C6
Jako ciekawostkę/ostrzeżenie dodam tylko, że po wymianie akku AGM na ołowiowy autko średnio się sprawowało. Bez względu na rodzaj kodowania (przetestowałem wszystkie możliwości) akku rozładowywał się podczas postoju. Szukałem długo powodu- czy coś czerpało prąd itp. Częściowo za pobór prądu odpowiedzialna była kamera, ale w rzeczywistości autko ma po prostu przez wszystkie odbiorniki na pokładzie spory pobór prądu (ale mieszczący się w granicach). Dodatkowo przez moje krótkie trasy (zazwyczaj jazda po mieście, 5km do pracy) dostawał po tyłku. Po weekendzie jak auto stało w garażu na wskaźniku MMI pokazywał często 40%. Prąd ładowania i pobór po zamknięciu auta był ok. Po 3,5 roku wymieniłem akku z powrotem na AGM i wszystko wróciło do normy. Wniosek- akku AGM zdecydowanie lepiej przyjmuje prąd ładowania, lepiej trzyma. Wyjęty ołowiowy akumulator o dziwo był w świetnym stanie (włożyliśmy go do testera).
-
Bluetooth w Audi A4 B8 przestał działać
Zobacz czy inny telefon da się podpiąć.
-
Zawór do nabijania klimatyzacji w Audi A4 B7 1.8T
Zaworek wymieniałem jak wspomniał przem8 u magika od klimy. Sztuka z wymianą jakoś 20-30zł. Przy okazji dopompujesz czynnika i zmienisz olej w układzie.
-
Zwrot kosztów wypożyczenia auta od osoby prywatnej
Cennik ustalił ubezpieczyciel, ale chyba można było go delikatnie nagiąć. Auto można wypożyczyć dowolne, byle nie klasę wyżej (tzn można, ale wtedy oddadzą i tak z max pułapu klasy jakiej posiada się). Okres wypożyczenia u mnie to jakoś 1,5 miesiąca, z czego zdecydowana większość czasu to było po prostu oczekiwanie na odpowiedzi ubezpieczyciela na moje żądanie podwyższenia kasy za szkodę. Powiedziałem ubezpieczycielowi, że będę ciągnął wynajem tak długo aż nie wypłacą mi kwoty, którą uznam za wystarczającą. A sama naprawa zajęła 1 dzień
-
Zestaw wahaczy do A4 B6. Nowy czy regeneracja?
A ile wynosi kaucja w Regumie?
-
Jak się nazywa ten kołek?
Który, od strony błotnika czy od silnika? Zewnętrzny jest inny (dłuższy chyba o 2mm).
-
Kupujący żąda pokrycia kosztów naprawy wysprzęglika sprzęgła
Nie dzwonić, iść osobiście i to zgłosić. Papier czyni cuda. Wezwą go na przesłuchanie, pokażą smsy jakie pisał to zrobi pod siebie.
-
Kupujący żąda pokrycia kosztów naprawy wysprzęglika sprzęgła
Dogaduj się tylko sms lub nagrywaj rozmowy. Zgłoś to na komisariacie, policja nie gryzie. To już są poważne groźby, nie mogą tego zostawić samego sobie. Powiedz, że boisz się wrócić do domu itp, żeby porządnie zajęli się sprawą. Jeśli niczego nie zataiłaś nie ma prawa oddać auta. Sam stwierdził, że coś w nim grzebał nawet. Może sam to uszkodził. Główny temat teraz to groźby karalne i tym się zajmij, zanim on przyjedzie i wybije Ci okna lub coś innego.
-
Kupujący żąda pokrycia kosztów naprawy wysprzęglika sprzęgła
Odpisz mu, że nie życzysz sobie nękania bo to też podchodzi pod paragraf. Ma prawo oddać auto na zasadach rękojmi, ale tylko wtedy gdy sprzedający ukrył wadę podczas sprzedaży (np wada olejowa) albo przekręcony przebieg. Elementy zużywające się nie podlegają rękojmi w takim przypadku (łożyska, sprzęgło itp).
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Co do tej sprężarki tak przekazał mi serwisant. Powiedział, że np w A4 B6/7 jest inaczej a a A6 C6 odłącza się. Sprawdzę jutro z ciekawości bo powiedział mi jak.
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Ja już po. Co się okazało: wymiana dyszy rozprężnej bezproblemowa. Gorzej z osuszaczem, ponieważ jedyny dostęp jest pod reflektorem, od przodu mam chłodnicę powietrza i nie chciałem jej ruszać. Najgorzej z wyciągnięciem już odkręconych przewodów z osuszacza- jeden da się podważyć ale drugi ruszyło dopiero cienkie dłutko. Oczywiście wymiana wszystkich uszczelek, badanie szczelności, dobicie i wszystko śmiga. Koszt całkowity wszystkiego ok 600zł (wyciągnięcie gazu 70+sprawdzanie szczelności gazem i detektorem 150+150 nabicie+30zł oba zaworki nowe+70 dobicie 200gram brakującego wcześniej gazu+ 150 części: osuszacz;dławik, 3 oryginalne uszczelki). Dowiedziałem się jeszcze, że bez gazu w układzie można spokojnie jeździć, ponieważ przy za niskim ciśnieniu nie załączy się sprężarka a jak coś zawsze będzie w niej trochę oleju (tylko przy wyjęciu sprężarki cały olej zlatuje).
-
Podniesienie zawieszenia pneumatycznego A6 C6
Siema, wreszcie znalazłem czas żeby podziałać w temacie. Porównałem w etce zawieszenie, sprężarkę, okablowanie i elektronikę w ALLROAD i moim zawieszeniu- wszystko jest identyczne poza ostatnią literą sterownika zawieszenia: 4F0910553C vs 4F0910553D Na obu sterownikach są jeszcze te same numery 4F0907553A. Możliwe, że sterowniki są zamienne i wystarczy to przekodować?