Treść opublikowana przez golfagn
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
A po co mam jechać do firmy i płacić za wymianę puszki 300zł? Po prostu odsunę zderzak i wykręcę 2 śruby. Ozonator mam i to nawet całkiem niezły.
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Sprawdziłem jak to jest z dostępem za nadkolem. Niby widać osuszacz i przewody, ale dostępu kluczem brak, nie mówiąc już o oczyszczeniu porządnym. Trzeba zdjąć zderzak, wyjąć reflektor i dopiero można działać.
-
Naprawa zużytych rur od tłumika Webasto w A6 C6
Siema, macie może pomysł jak naprawić rurki wydechu od webasto? Sam tłumik jest ok. Zdjęcie podobnego tłumika: Nr tłumika 4F0261600A Gdzie można dokupić takie rurki nawet na metry? I jak się nazywają?
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Dzwoniłem do dobrego warsztatu co wspominałem. Wstępny koszt (osuszacz, dławik, nabicie, szczelność, czyszczenie) ok 550pln. No ale trzeba zostawić auto na dzień, bo rozkręcania od cholery. Więc zrobię to sam. Langista, wspominasz o zalewaniu sprężarki. Przy wymianie dławika i osuszacza chyba nie muszę tego robić? Ogólnie czy jest coś o czym powinienem wiedzieć przed taką robotą? Odkręcam osuszacz i dyszę rozprężną, czyszczę co się da izopropanolem i skręcam na nowych uszczelkach a potem jadę to zalać nowym gazem i olejem. Coś pominąłem?
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Dzięki za odpowiedzi. Tak jak mówicie chciałem sam wszystko wymienić, wyczyścić a w serwisie tylko spuścić i napełnić. Do samego napełniania mam ok 5km drogi, ale teraz myślę czy warto, bo nie chcę zajechać sprężarki. Porządny serwis który by to wymienił mam najbliżej kilkanaście km drogi, a za wymianę tych trzech rzeczy policzą sobie pewnie krocie (trzeba zdjąć zderzak) zajmie im to dzień a dojechać tam można tylko taryfą (szczere pole).
-
Co wymienić profilaktycznie przy serwisie klimatyzacji w A6 C6?
Siema. Zauważyłem przy zmianie oleju, że poci się mocno zielonym olejem osuszacz klimy. Co radzicie dokupić żeby zrobić porządny serwis? Osuszacz, dławik, oringi na osuszacz, filtr kabinowy. Coś jeszcze? Klima działa idealnie, regularnie ozonowana. I jak to jest z wymianą- wiadomo, musze w serwisie spuścić gaz. Potem mogę wymienić części i wracam na dobicie czynnika?
-
Numer sanek A6 C6 2009 3.0TDI
Dzięki za odzew. Sprawdzałeś po VIN czy ETKA? Pytam, bo nie wiem czy w etce są niepoprawne grafiki (różne mocowania pod silnik w tych samych numerach).
-
Numer sanek A6 C6 2009 3.0TDI
Siema, czy jest ktoś w stanie potwierdzić mi numer sanek do A6 C6 2009 3.0TDI Quattro Pneumatyka? ETKA wskazuje 4F0399313AD. Ale ta same etka twierdzi, że te same sanki w 2009r z jednym wyjątkiem pasują do wszystkich pojemności, quattro/bez, automat czy manual. VIN: WAUZZZ4F0AN041181
-
Audi vs Skoda
^^ Bym brał Skodę. I przyznam rację DEV: webasto cenniejsze od połowy dodatków. Możesz mieć podgrzewane fotele, kierownicę itp, ale ciepłego wnętrza i spływającego śniegu z auta kiedy inni musza skrobać bezcenne. A też mam ciepły garaż, ale pod pracą itp już nie.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Mam aerometr, będę miał czas to zmierzę. Ale pomiar obciążenia itp wypadł idealnie, więc nie spodziewam się nic dziwnego.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Codziennie robiłem po ok 30km minimum. Zmierzyłem poziom kwasu, jest idealny. Chyba przepełnili w fabryce bo nic nie dolewałem. Wydaje mi się, że odpowietrznik to chyba otwór bezpośrednio w komorze tylko w środku filtr jest. Sprawdzę jeszcze. Na razie po przestawieniu z 95Ah na 110 jest lepiej. Poziom akku nie spada, ale to obserwacje dopiero po 1 dniu. Jak tylko ten akku zdechnie lub będzie słabszy to podmieniam na AGM.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Teraz już wiem Czas zapłacić za błędy
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Dotąd jeździłem na ustawieniu 95Ah, teraz zmieniłem na 110 i zobaczę co będzie się działo. Jak nie będzie dobrze działało to kupie AGM. pelonek1 Tak, zmieniłem mu numer fabryczny. Nie wspomniałem, że akku wymieniłem już prawie 2 lata temu. Zaryzykowałem wiedząc na co się pisze nie kupując AGM. Największą wadą kwasowego jest to, że kapał kwas z otworu wentylacyjnego na boku akumulatora. Wydaje mi się, że to wina mojego stylu jazdy: bardzo dynamicznie po zakorkowanym mieście i szybko po autostradzie. Płyn w momencie ruszenia "chlupał" w środku na ściankę i kapał przez odpowietrznik na zewnątrz. A tego bym uniknął w AGM, ale nie wiedziałem wtedy. Akku jakiś czas temu sprawdzałem u specjalisty i był w bdb stanie, ładowanie też tak jak trzeba. Na początku przez jakiś czas jeździł jako zakodowany AGM. Może go wtedy przeładowało?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Miałem oryginalny 92Ah i taki mam wpisany w kodach wyposażenia auta (J0B) 520 A (92 Ah) battery. Sugerujesz, żebym zmienił na jeszcze większy (110Ah) czy powrócić do AGM 92Ah? No ale nowy AGM to minimum 900PLN, nie uśmiecha mi się to.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Muskel1, sterownik 61 masz na myśli w VCDS? Bo owego nie mam. Dotąd miałem ustawiony na 95ah i codziennie 2 paski naładowania mi spadały. Czasem więcej czasem mniej. Teraz jak przestawiałem w VCDS 95>110ah z 90% podskoczyło mi na 100 momentalnie (silnik był wyłączony i nie ładował). Myślicie, że to wina zakodowanego 95ah, że akku się rozładowywał (bo go do 100ah nie doładowywało)?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Witam. Zdechł mi oryginalny jeszcze akumulator. Według wlepki moje auto powinno mieć akku 92ah i 720A. (oryginalny był AGM). Wymieniłem go na zwykły 100ah. Niestety nie ma na taki model kodowania. Dostępny jest 95 lub 110ah. Który mam wybrać? Czy dobrze rozumiem, że jak wybiorę 110 to będę go przeładowywał a 95 to będzie niedoładowany?
-
Zwrot kosztów wypożyczenia auta od osoby prywatnej
Odpowiem sam sobie. Musiałem wysłać umowę wypożyczenia i zwrotu auta z datami i czasem wypożyczenia oraz potwierdzenie przelewu/przekazania kasy dla właściciela auta.
-
Zwrot kosztów wypożyczenia auta od osoby prywatnej
Witam, miałem stłuczkę. Sprawa zamknięta, ale pozostał temat zwrotu kasy za wypożyczenie auta. Ubezpieczyciel zgodził się na wypożyczenie auta od osoby prywatnej (bez faktury, tylko umowa na papierze). Wysłałem umowę do ubezpieczalni, a oni chcą dodatkowo skan dowodu rejestracyjnego (co rozumiem) oraz dowodu wykonania opłaty na rzecz właściciela wynajmowanego pojazdu. Czy mają prawo żądać ode mnie dowód przelewu itp? A co, gdybym dogadał się, że zapłacę jak dostanę pieniądze itp? I w sumie co ich to obchodzi?
-
Problem po regeneracji maglownicy w A4 B8
Oho, niezła firma skoro wiedzą po jednym telefonie. Tarot? Szklana kula? Wróż Maciej?
-
Jak awaryjnie otworzyć maskę w A4 B6 V6?
Ja w tym samym silniku wyjąłęm grill i odkręciłem śruby. Jak jedna śruba trzyma to jednocześnie podważaj ją i kręć.
-
Audi A4b7 1,8 T BFB Ciężko odpala na ciepłym po krótkim postoju
Sprawdź, czy nowy czujnik pokazuje poprawną temperaturę w ECU. Bym przyjrzał się pompie paliwa. Może i daje ciśnienie ale blokuje się.
-
Audi a5 vs cupra
Cupra. Nowe Audi są już jakieś smętne, wykonanie i materiały coraz gorsze. Awaryjność z tego co się słyszy w górę, koszty utrzymania jak coś walnie poza gwarancją kosmos. A Cupra? Wyróżnia się, wygodniejsze, doposażone jak sam mówisz. Zależy jeszcze czego oczekujesz od auta, czy wozisz dzieciaki, miasto czy na trasy itp. Wielkościowo auta te same. Mnie osobiście Audi zaczyna męczyć. Zanim kupię kolejne przemyślę to 2 razy. Jedyne co mnie przy nim trzyma to "akcenty premium"- lepiej wyciszone, bardziej miękka tapicerka, dużo skóry. Ale za nic bym się nie zgodził na auto, w którym klimą steruje się z poziomu np ekranu i nie ma przycisków fizycznych.
-
Czym zabezpieczyć niewidoczne miejsca nadwozia w A6 C6 przed rdzą?
Po Cobra lub Noxudol można malować kolorem? Wiem, że do Cobry można kolor dodać, ale akurat został mi kolor w sprayu tylko i nie wiem czy jest sens dokupić w mieszalni lakier.
-
Czym zabezpieczyć niewidoczne miejsca nadwozia w A6 C6 przed rdzą?
Będę na dniach poprawiał odpryski, wymieniał błotnik w A6 C6. Przy okazji chciałem zabezpieczyć progi za błotnikami i nadkolami i inne niewidoczne przestrzenie przed rdzą. Co polecacie do tego? Spodziewam się zastać pomiędzy błotnikami a progami lakier w nieciekawym stanie, wszak sól i cały gnój z ulicy zbiera się właśnie tam za nadkolem. Chciałem to oczyścić z ewentualnej rdzy, luźnego lakieru itp, na to FORCH L237, podkład reaktywny lub epoksydowy. I co na to? Kiedyś używałem Bolla do konserwacji podwozia, ale może macie do polecenia coś lepszego? Ewentualnie coś byście poprawili w tym co napisałem?
-
Wycena z Oc sprawcy AUDI A6 C6
Spróbuję z ugodą, ale jak coś dorzucą. Na razie dali uczciwie na części wszystkie. Jak dorzucą na lakierowanie i uczciwie podejdą do zwrotu za wynajem auta to zgodzę się. Jak nie to mam już numer do adwokata i do dobrego rzeczoznawcy Gdybym brał opcję sąd/adwokat to dochodzą koszty rzeczoznawcy, papugi, łażenie po sądach i czekanie na przelew 2 lata. Przy dzisiejszej inflacji będę miał mniej jak po dobrej ugodzie. Zobaczymy. Będę Was informował.