Treść opublikowana przez golfagn
-
Mocne wibracje na wolnych obrotach i szarpanie przy ruszaniu.
Ok, wszystko naprawione. Po kolei: otwarcie maski prościzna- wystarczy wyjąć grill (dociskając ją do dołu wyciągamy górne klipsy, następnie dociskamy grill do prawej lub lewej stronyi tam gdzie jest większa szczelina wyciągamy grill). Za grillem 3 nakrętki 10 od mocowania zatrzasku i maska otwarta. Co do silnika: wymieniłem kable zapłonowe na nowe i problem zniknął. Tylko jedno ale: podczas wymiany zauważyłem, że śruba mocująca wtryski do osłony silnika poluzowała się i dotykała do pokrywy zaworów. Wydawało mi się, że było to miejsce delikatnie okopcone. Nie wiem, czy to miało jakikolwiek wpływ na pracę silnika, ale warto wspomnieć.
-
Mocne wibracje na wolnych obrotach i szarpanie przy ruszaniu.
Ok, na benzynie też coś skacze. Zeskanowałem błędy i wyszło sporadyczne wypadanie na wszystkich cylindrach (od zawsze to miałem i ponoć to w tym silniku przy LPG norma), małą wydolność katalizatora (raz na pół roku wyskoczy) i 17536 17538. Sprawdzę jeszcze lambdę. Przed chwilą pękła mi jeszcze linka otwierania maski... Ręce opadają...
-
Mocne wibracje na wolnych obrotach i szarpanie przy ruszaniu.
Wtryski i kable zapłonowe idą na pierwszy ogień. Co do świec to mocno wątpię. Problem pojawił się nagle, a nie po wymianie (wymieniam na takie jakie były wcześnie zrobione 20tyś km bez problemu). W sumie jak będę wymieniał kable to sprawdzę świece dla świętego spokoju
-
Mocne wibracje na wolnych obrotach i szarpanie przy ruszaniu.
Dzięki za odpowiedzi. Nie ma różnicy czy auto gorące czy zaraz po przełączeniu na gaz (30stopni). Jak ruszam na za niskich obrotach albo przy np parkowaniu na kopertę w ciasnym miejscu na gazie potrafi zgasnąć. Gazownik ma najbliższy termin w poniedziałek, więc przez weekend chcę samemu podziałać. Kupiłem nowe kable bo te nie wiem ile mają (jakieś niebieskie NGK) i zobaczę co to da. Jeszcze rozłożę wtryskiwacze i zobaczę do środka czy syf się nie zebrał. Problem powstał po powrocie znad morza po autostradzie non stop 180km/h przez 300 km. Może coś się zapiekło albo to tylko zbieg okoliczności. Tak jak piszesz Pila24, wykasuję błędy i sprawdzę na których cylindrach coś się dzieje. A wiecie, czy do obsługi wystarczy mi taki przykładowy kabelek z allegro: allegro.pl/oferta/interfejs-lpg-usb-brc-sequent ? Iajaki program do tego? Bo może spróbuję się samemu pobawić.
-
Mocne wibracje na wolnych obrotach i szarpanie przy ruszaniu.
Witajcie. Problem powstał nagle: po przełączeniu na LPG silnik na wolnych obrotach zaczyna wibrować dość mocno jakby wypadały mu zapłony. Podczas ruszania z miejsca szarpie dość mocno i potrafi czasem delikatnie strzelić (jakby dać z liścia w maskę). Świece mają miesiąc tak samo jak wszystkie filtry. Gaz szczelny. Na benzynie problemów brak albo są niemal niewyczuwalne (ciężko stwierdzić, bo przez awarię doszukuję się wszystkiego). Błędy na kompie to wypadające zapłony i słaba wydajność katalizatora. Jak dodam więcej gazu przy ruszaniu szarpie zdecydowanie mniej, jak już jadę szarpanie znika. Co byście obstawiali? Kable zapłonowe czy bardziej wtrysk/parownik? Instalacja BRC 5 lat/50 tyś km. Gazownicy mają terminy kosmiczne...
-
Problem z ogrzewaniem AVF
Silniczek może działać, ale pękła np dźwigienka poruszająca klapką itp.
-
Problem z ogrzewaniem AVF
Ale wentylator działa? Jak tak to wygląda to na zablokowane klapki mieszalnika powietrza.
-
Stanął na drodze i nie odpala
A dałeś radę zdjąć pasek wielorowkowy, żeby zobaczyć czy bez niego silnik zagada? Bezpieczników żadnych nie wywaliło? Da się kompem wejść w sterownik klimy i zobaczyć co u niej na czujnikach?
-
Szarpanie na gazie i świecący check
Bez komputera to jak ze szklanej kuli...
-
Błędne wskazania temperatury pomimo wymiany czujnika.
Poprzednio jeździł zamiennik, teraz też zamiennik. Też bym wolał oryginał sprawny, ale po prostu prawie 6x przepłacać w ASO sensu nie widzę, tym bardziej do mojego dość wiekowego autka Wymiana 3 minuty bez rozlewania płynu. W ASO brak gwarancji a na ten mam 2 lata.
-
Błędne wskazania temperatury pomimo wymiany czujnika.
Okazało się, że to wadliwe czujniki. Jak reklamowałem poprzedni to wziąłem za 3 dyszki zamiennik Meyle i śmiga. Miałem możliwość oddać, więc bez ryzyka. Oryginał chyba nie wart ceny. Ponad 5x droższy.
-
Błędne wskazania temperatury pomimo wymiany czujnika.
Siema, czujnik temperatury zaczął świrować więc wymieniłem go na oryginał. Po wymianie pokazywał, że silnik się nie dogrzewa, wiec wymieniłem termostat. Niestety bez zmian, więc kupiłem kolejny czujnik, też oryginał. Nowy podaje do ECU poprawne dane a na zegarach pokazuje totalne bzdury (max 45 stopni a na zimnym aucie 6 gdy temp powietrza to 27). Czy to możliwe, że kupiłem 2 zepsute czujniki? Nie brałem ich w ASO a w dwóch różnych sklepach stacjonarnych do czego dostałem rachunek. numer mojego czujnika 059919501A 4 pinowy. Błędów komp nie pokazuje, po odłączeniu czujnika pokazuje chyba minus 40 i włączają się wentylatory co jak kojarzę jest dobrym objawem. Co teraz robić? kupować 3 czujnik w jeszcze innym sklepie za 40zł czy w ASO za 160zł... Jeszcze jak wrócę do domu pomierzę ich oporności z ciekawości i dam znać.
-
Nie pali za pierwszym
Wygląda mi to na czujnik temperatury silnika. Pamiętaj, że niektóre są podwójne i trzeba sprawdzić wskazanie jakie daje na ECU a nie tylko na blat.
-
Przednia lewa lampa cały czas świeci
A nie masz migacza wciśniętego?
-
Dziwne stuki w przednim zawieszeniu
Witajcie, od kilku miesięcy coś stukało jak jechałem przez kocie łby, podjeżdżałem pod krawężnik lub przy niskich prędkościach pokonywałem małą nierówność. Wymieniałem kompletne zawieszenie w kwietniu zeszłego roku i przez to nie dopuszczałem myśli, że to coś z zawieszeniem. Obstawiałem sanki, osłonę silnika lub poduszkę. Sprawdziłem najpierw samemu, potem dokładnie na szarpakach i nic. Wszystko sztywne. Sprawdziłem wszystkie podejrzane miejsca, porozkręcałem hamulce i nic to nie dało. Ale podczas rozkręcania hamulców zauważyłem, że z dolnego banana od strony pasażera wystaje trochę gumy. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Po wyjęciu wypadły z niego te "dodatkowe gumy". Po wymianie totalna cisza. Może komuś to pomoże w szukaniu swojej usterki.
-
Szarpanie i przygasanie silnika po przełączeniu na gaz.
Ok, prawdopodobnie problem rozwiązany. Nieszczelność zaraz przy elektrozaworze LPG pod maską. Gaz wyciekał zaraz za zaworem na tyle wolno, że nie było go nawet czuć, ale po nocy było go na tyle mało w przewodzie, że przez chwilę szarpał. Nieszczelność wykryłem pędzelek+szampon Niedawno wymieniałem filtr, więc pewnie wtedy poruszyłem za mocno przewodem.
-
Szarpanie i przygasanie silnika po przełączeniu na gaz.
Myślałem o tym też. Ale wydaje mi się, że przez ten syndrom by szarpało dłużej a nie tylko przez 50 metrów. Dodam też, że auto mam 3 lata i pojawiło się to dopiero teraz. Czujnik temperatury mam wymieniony na nowy oryginał. Niestety nie mam okablowania do gazu, tylko Vag-com. Z ciekawostek to nie za każdym razem to występuje. Zimą nie szarpało.
-
Szarpanie i przygasanie silnika po przełączeniu na gaz.
Witajcie, po przełączeniu zimnego silnika na LPG przez chwilę auto przygasa i szarpie, na ciepłym to nie występuje. Dokładniej: po przełączeniu na gaz przez max 50-100 metrów podczas dodawania gazu buja autem, silnik przygasa. Samo przełączenie jest praktycznie nie wyczuwalne, buja tylko przy operowaniu gazem, po prostu trzeba dodać go więcej. Na benzynie chodzi idealnie. Brak błędów na kompie. Cała instalacja BRC. Jeśli będzie trzeba to spojrzę co dokładnie wsadzili pod maskę. Myślę, czy to wtryski nie zapiekają się i muszą się rano rozruszać. Bym je wyczyścił i wymoczył w jakimś preparacie. Mam w zanadrzu aceton, alkohol izopropanol i różne rozpuszczalniki. Co najlepiej wybrać? Tankuję tylko na sprawdzonych stacjach, filtry wymieniam co 8 tyś km. W tygodniu będą nowe świece. Macie inne pomysły?
-
Nie równa praca silnika, szarpanie
Skoro problem nie dotyczy instalacji LPG to po co w tym dziale zakładasz temat? Sprawdź błędy, bez tego to możemy najwyżej strzelać co się dzieje. Co może być? Lewe powietrze, przepływka, świece, kable, czujnik temperatury itp.
-
Zatrzaśnięty pas bezpieczeństwa audi s4 b8
Miałem tak kiedyś ale nie pamiętam w jakim aucie. Trzeba było docisnąć złożone siedzenie tak, żeby ok 2-3cm pasa się schowało w nawijaku. Wtedy blokada puszczała.
-
Silnik wolno wchodzi na obroty, brak mocy. A4 b5 1.6
Wężyk idzie w stronę przepustnicy jak dobrze kojarzę. Ale konkretnie teraz nie powiem.
-
Silnik wolno wchodzi na obroty, brak mocy. A4 b5 1.6
Ok, to sprawdź rozrząd. Jak ok to wymień czujnik halla. Co do przepływki sprawdź w blokach pomiarowych jakie ma wskazania na jałowym biegu i jak przy dodanym gazie. Jak nie zgadza się z tabelami to do wymiany na oryginał. Zamiennik często się nie sprawdza. Co do sondy: sprawdzić kable bo nie ma podgrzewania. Jak kable są ok i napięcia na nich też to sonda do wymiany (lepiej oryginał, jak wyżej). Ostatni błąd to czujnik temperatury powietrza zasysanego, pewnie w przepływomierzu jest. Na mój gust do wymiany razem z przepływką.
-
Silnik wolno wchodzi na obroty, brak mocy. A4 b5 1.6
Skasuj je i zobacz które wrócą.
-
Wykupienie OC. Pytanie
Box, przy sprzedaży auta możesz zrobić co chcesz z ubezpieczeniem. Przekazać je dalej, ale musi się zgodzić na to ubezpieczyciel. Może przeliczyć składkę na nowo, zostawić jak jest albo się nie zgodzić. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale masz określony czas na przepisanie ubezpieczenia na swoją osobę. W razie szkody ubezpieczyciel pewnie bez tego umyje ręce. Przecież ubezpieczał w końcu inną osobę.
-
Piszczenie podczas jazdy
Łożyska sprawne? Rozumiem, że koła nie grzeją się przesadnie po jeździe? Osłony tarcz nie są wygięte? Jak hamujesz silnikiem to coś to daje?