Treść opublikowana przez golfagn
-
Wysokie obroty na biegu jałowym (bez klimy)
Podasz błędy czy mamy szukać magicznej kuli?
-
Kontrolki ABS, ESP, poziomowanie swiateł
Koła dopompowane i są równo zużyte? Auto stoi równo?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Siema, potrzebuję klocków na przód. I mam do wyboru TRW GDB1307 za 115zł z wysyłką i ATE 13.0460-7110.2 za 147zł. Warto dopłacać do Ate te 3 dychy czy to raczej to samo? Autko jak w moim profilu. Zależy mi na oszczędności, ale też na bezpiecznej jeździe.
-
Pompa wspomagania
Najpierw sprawdź, czy to wina pompy czy zbiorniczka (sitka). Całe info znajdziesz na forum jak poszukasz. Co do ESP to podłącz kompa bo bez niego to wróżenie a następnie załóż temat w odpowiednim dziale.
-
Ból głowy po trasie
Dokładnie, często wada wzroku, brudna/zmatowiona szyba daje takie efekty.
- Air bag
-
2.0 TDI brak mocy
już Od kiedy do S4 wstawiali 2.0TDI? Może łaskawie chociaż błędy podasz? Bo ze szklanej kuli już nie czytamy tutaj.
- BRD
-
Co to za wiązka przy dźwigni zmiany biegów?
A to nie od podświetlenia pod radiem? Nie miałeś zmiany z 1 na 2 DIN?
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Co prawda A4 B6, ale chciałem przestrzec przed zawieszeniem marki "Kamoka". Dosłownie rozleciało się po niecałych 2 latach jazdy. Kupiłem komplet i wrzuciłem całość. Końcówki drążków poddały się po 13 miesiącach. Przebieg od wymiany do stwierdzenia pierwszych uszkodzeń ok 10 miesięcy, zdążyłem przez te 2 lata przejechać tym autem niecałe 16 tyś km. Omijam dziury, mam zwyczajne zawieszenie a nie jakieś sportowe, opony 16. To czysta kpina. Niestety nie mogę reklamować, bo zamontowałem kilka miesięcy po zakupie i jak zorientowałem się po przeglądzie jak KAŻDA guma się rozleciała to było już za późno.
-
Hałas z napędu przy ujemnej temperaturze.
Dla potomnych: hałas powodował wydech... Wyciągnęła się guma która go trzyma, silnik delikatnie osiadł na zmęczonej poduszce skrzyni biegów i wydech na zimnym silniku opierał się o poprzeczne wzmocnienie przed tylna osią.
-
Numer VIN na przeglądzie.
Są tacy, co auta nie widzą a podbijają Kumpel wywali butle, pojedzie na spisanie numerów do stacji, potem znowu zamontuje i podbije przegląd. A papier ze spisanymi numerami będzie na przyszłość.
-
Numer VIN na przeglądzie.
Auto to generalnie na złom lub sprzedaż ma w tym roku iść, więc chyba pojadą podbić do innego warsztatu przegląd. Kumpel pojechał na przegląd nie tam gdzie trzeba, miejscówka słynie z tego, że czepiają się wszystkiego. Więc chyba najlepiej niech pojedzie do innego pewniejszego diagnosty Auto sprawne, miało jeszcze przepaloną żarówkę i luz na sworzniu. Obie sprawy już poprawione, więc problemu nie będzie pewnie.
-
Numer VIN na przeglądzie.
A masz może jakiś pomysł co z tym zrobić? Na mój gust to chyba lepiej jechać do innego diagnosty. Generalnie okazało się finalnie, że Vin jest na naklejce na słupku, ale diagnoscie to nie wystarcza i chce wybity zobaczyć. Nadgorliwy jak na mój gust.
-
Numer VIN na przeglądzie.
Czyli ma przekichane ;D No nic, dzięki za podpowiedzi
-
Numer VIN na przeglądzie.
Chłopaki, kumpel dopisał, że nie ma numeru VIN na tej naklejce na słupku i jedyny widoczny numer na aucie to pewnie ten pod kołem zapasowym na którym ma butlę z gazem. Chce jechać do gazonika, żeby wyjął mu butlę, ale czy wtedy diagnosta nie przyczepi się, że nie ma na miejscu butli z gazem?
-
Numer VIN na przeglądzie.
Siema! Kumpel oblał przegląd w Megane I, bo diagnosta nie mógł znaleźć drugiego numeru VIN. Jeden jest widoczny przy drzwiach i zgadza się z numerami w papierach a drugi jest we wnęce na koło zapasowe, w którym jest butla z gazem. Muszą być widoczne oba numery czy po prostu diagnosta przyczepił się? Proszę tylko nie zgadujcie, bo potrzebuję konkretów
-
[B6 AVB] Uszczelka pokrywy zaworów
Też bym użył uszczelniacza dobrego w rozsądnych ilościach. Elring robi spoko uszczelki więc to pewnie wina pokrywy. Bym przetarł ją klockiem owiniętym drobnym papierem ściernym też.
-
Kabriolet, szyba ocierająca się o dach podczas otwierania drzwi
Opuściłeś szybę max do dołu i na górę? Że 2 razy nawet pod rząd. Jak nie pomoże do zdjęcia boczek i nasmarować mechanizm. Najlepiej wraz z demontażem szyby i dokładnym czyszczeniem ślizgów.
-
audi 2,4 po wymianie dwumasy dalej auto drzy
A potrafisz pisać po polsku używając kropki i przecinka? Profilu dalej nie łaska uzupełnić?
-
[2.4 DBV] Silnik do remontu? Bierze olej.
Ile koszt Cię wyniesie naprawy jeśli można wiedzieć? Co w cenie było zawarte- czy robiłeś coś przy głowicach, wymieniałeś uszczelnienia w końcu na 3 czy 6 cylindrach?
-
[B7 BKE] Głuche bicie
Panewki? Półosie?
-
swieca sie kontrollki abs i esp
Nie robiłeś testów ostatnio jakiś? Taki komunikat jest też, jak nie dokończysz testu i czeka on na swoją kolej.
-
Problem ze wspomaganiem
U mnie to samo: zaworek zwrotny musi odskoczyć, bo na mrozie się blokuje Teoretycznie niegroźny problem, a naprawa to po prostu wymiana zaworka (zaworek jest w śrubie mocującej wąż wspomagania w maglu). Słyszałem też, że można po prostu wywalić ten zaworek, ale nie sprawdziłem tego osobiście. Jeżdżę z tym 2 lata już, nowy zaworek leży tyle samo u mnie i czeka na montaż
-
A4 b6 2.0 alt nie odpala pomocy
Potrafisz pisać po polsku? Bo z tego bełkotu bez kropek i przecinków ciężko coś zrozumieć.