Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

golfagn

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez golfagn

  1. Spytaj poprzedniego właściciela?
  2. golfagn odpowiedział(a) na mateusz5552 temat w 2.0
    Ale sprawdzałeś właściwą temperaturę czy "raczej" właściwą?
  3. Sprawdź poziom płynu hamulcowego, czy akumulator się nie kończy, domknięcie maska/klapa/drzwi, a najlepiej sprawdzić błędy na kompie. Wszystkie ikonki się podświetlają przy odpalaniu auta na desce? Może ktoś odłączył jedną i masz błąd czegoś i nie pokazuje. Radio oryginalne? Jak nie odłącz na chwilę je i sprawdź rezultat.
  4. golfagn odpowiedział(a) na mateusz5552 temat w 2.0
    Czujnik temperatury sprawny? Pokazuje do ECU poprawne dane? Przypominam, że to co na zegarach pokazuje to co innego jak do ECU.
  5. golfagn odpowiedział(a) na radek8333 temat w Audi A4 B8
    Podczas skręcania/jazdy w kółko nic nie "mielil" anie nie przeskakuje? Przy różnych prędkościach. Jak nie to raczej nie mechanizm różnicowy.
  6. golfagn odpowiedział(a) na radek8333 temat w Audi A4 B8
    Dwumas mi na myśl podchodzi.
  7. golfagn odpowiedział(a) na Lewus1992 temat w Audi A4 B6/B7
    Czarny mat. Ja używałem marki Boll do zderzaków. Oczyścić element, odtłuścić i psikamy bez podkładu itp. I nie trzeba potem klaru itp.
  8. golfagn odpowiedział(a) na Lewus1992 temat w Audi A4 B6/B7
    Nie da się, odszedł w tym miejscu lakier. Możesz wymienić całą część (to nie takie drogie i trudne) albo własnoręcznie je polakierować sprayem do lakierowania zderzaków itp. Efekt część jak nowa. A jak zakładasz temat z łaski swojej nazwij go porządnie, a nie jak jakieś dziecko "pomocy!".
  9. golfagn odpowiedział(a) na Raku31 temat w 1.9TDI
    Auto mi nie odpala, co to może być? Z taką ilością danych szklana kula u wróżki nawet nie pomoże. Łaskawie napisz jakie ma błędy, czy masz paliwo w baku...
  10. Dałem kabelek kumplowi, żeby u siebie potestował(bez zmian- nie działa) i nie mam chwilowo dostępu. W menadżerze zadań po podłączeniu pokazywał się jako nieznane urządzenie. Win dopisywał mu jakiś swój sterownik ale totalnie dupny. Ściągnąłem z sieci ok 10 różnych sterowników i po ręcznym ich wskazaniu i zainstalowaniu nie było zmian. Dalej nieznane urządzenie. Wydaje mi się, że po prostu wyzionął ducha albo mam złe stery.
  11. Wszystkie wtyczki i rurki podłączone są?
  12. Mam taki problem, że nie działają mi sterowniki kabelka. Szukałem po necie i nic nie pomogło. Kabelek działał normalnie na tym systemie i nagle "zgubił" sterownik. Kiedyś już się to zdarzyło i pomagało ściągnięcie pierwszego z brzegu. Niestety teraz nie działa. Próbowałem na 2 komputerach z Win 10 i nic nie pomaga. Komputer wykrywa kabel. Ma ktoś możliwość podesłać mi działający sterownik?
  13. Masz pewność, że to pompa? Ja bym najpierw zmienił płyn i zbiorniczek. Koszt zdecydowanie mniejszy, a szansa spora na poprawę. Zdejmowałeś pasek i ruszałeś kołem pompy dla sprawdzenia oporu?
  14. Czy dobrze widzę, że jest to chwyt filtra oleju? Bo ciężko mi dojrzeć z perspektywy zdjęcia. Było kilka modeli tego też. Przykładowy: 06A115405AE
  15. Więcej wykrzykników nie dało rady w temacie dodać? Masz 3 latka i nie potrafisz właściwie sformułować tematu usterki?
  16. Kończące się sprzęgło daje odwrotne objawy, najpierw obroty rosną (uślizg) a potem spadają. Ale z S-tronic nie miałem styczności najmniejszej.
  17. Od razu lepiej. Prawdopodobnie masz zaśniedziałe konektory w przycisku. Pewnie jak mocno dociskasz lub za którymś razem zaskoczy guzik. Wymontuj boczek, potem przełącznik, rozbierz go i wyczyść. Powinno działać.
  18. Potrafisz pisać po polsku? Znasz coś takiego jak kropka i przecinek?
  19. Szczerze mówiąc ja bym to samemu zrobił, bo mechanikom mało ufam. Do naprawy potrzeba tylko nową zaślepkę, płaski śrubokręt i trochę silikonu wysokotemperaturowego. No i szmatki i środek, żeby wszystko dookoła wyczyścić i odtłuścić. Sam wymieniałem ze 2-3 miesiące temu pod blokiem w 20 minut z zegarkiem w ręku
  20. Założę się o piwo, że masz do wymiany kapsle wałków rozrządu. Jedna sztuka ok 45 zł w aso i kupuje się oryginalne, bo nawet najlepsze zamienniki zdychają szybko. A szczerze mówiąc w aso dałem taniej jak na allegro Zaślepki znajdują się na każdej głowicy od strony grodzi. Jak silnik ostygnie włóż łapę za silnik i wymacaj okrągłą pokrytą gumą zaślepkę wielkości denka od szklanki. Pewnie będzie cała tłusta a z niej olej delikatnie kapie właśnie idealnie na wydech i śmierdzi po rozgrzaniu auta. Jedna z częstszych usterek w naszych silnikach. Bardzo łatwo ją usunąć. Tak to wygląda:
  21. Rozrząd jest bezobsługowy przez 200-300 tyś km ;) Ale ile autko ma to kto to raczy wiedzieć... :) Ostatnią osobą, której możesz ufać to sprzedawca. Jak ktoś robi mało kilometrów to kupuje małe autko z małym silnikiem. Na co zwracać uwagę? Jak jest zużyte- powłoka lakiernicza, spojrzeć na autko od spodu, wydech dużo Ci powie, poduszki silnika. Jest bardo dużo tematów na temat tego silnika i rozrządu. Sam będę kupował albo taką A6 albo BMW 5, ale ładnych egzemplarzy aktualnie brak. A na portalach aukcyjnych same perełki, im starsze auto tym niższy przebieg, każde w okolicach magicznej granicy 200 tyś km. Warto kupować to autko jeśli nie jesteś jego pewien, możesz mieć spore wydatki na rozrząd, spore wydatki na benzynę lub inwestycję sporą w LPG?
  22. Nie ma 170 tysięcy km. To oczywiste i nie dyskutujmy nawet o tym. Silnik paliwożerny, bardzo lubi się z LPG ale za instalacje dasz niecałe 4 tyś. Przyjemnie pracuje, mało awaryjny, czasem trzeba dolać oleju, łatwy dostęp do części, mało dynamiczny (może i ma 177 koni, ale prawie 10s do setki bo auto waży prawie 2 tony ale daje radę). Generalnie jedyne co się z nim może stać to poleci olej z dekli rozrządu(120 szt. z pamięci ) lub spod kapsli wałków (45 zł szt. w ASO), zalewa się go tylko syntetykiem 6 litrów. A teraz to najważniejsze: rozrząd. Koszt dochodzący na oryginalnych częściach z robocizną (pełna wymiana) do ok 7 tyś zł. Tylko do zrobienia w serwisie (trzeba wyjąc silnik lub mieć rączki jak 3 latek, bo część rozrządu jest od strony grodzi). Jeśli silnik jest w pełni sprawny i nie ma żadnych objawów zużytego rozrządu można zaryzykować jeśli kalkuluje Ci się z paliwem. Jeśli rozrząd daje o sobie znać to nawet nie podchodź.
  23. Okazało się, że to prawdopodobnie pompa była uszkodzona. Na nowej odpala na dotyk.
  24. Ponownie wymontowałem pompę i po podłączeniu pod akumulator nie działała. Dopiero po wybebeszeniu jej z obudowy i ruszeniu śrubokrętem wirnika zaczęła się kręcić. Kupiłem nową i jak dojdzie podzielę się wynikiem prac.
  25. Witam, auto bez powodu i żadnego wcześniejszego objawu po prostu nie odpaliło (zawsze odpalało na dotyk). Doszedłem do tego, że pompa nie podaje paliwa. Wyjąłem ją, podłączyłem na krótko na akumulatorze i działa. W momencie przekręcenia kluczyka na zapłon na chwilę pojawia się napięcie 12V na pompie i znika tak jak powinno, podczas próby odpalenia też pojawia się napięcie. Na mój gust to w takim razie pompa paliwa, ale powiedzcie czemu po podłączeniu pod akumulator zaskoczyła i po złożeniu samochód odpalił jeden raz. Czy zdarza się, że pompa się zawiesza itp? Czy jest jakiś sposób żeby ją sprawdzić zanim wydam kasę na nową?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.