Treść opublikowana przez golfagn
-
Wyłączenie dokładanego alarmu
Spytaj poprzedniego właściciela?
-
pali na kilka razy
Ale sprawdzałeś właściwą temperaturę czy "raczej" właściwą?
-
6 piknięć przy włączaniu zapłonu
Sprawdź poziom płynu hamulcowego, czy akumulator się nie kończy, domknięcie maska/klapa/drzwi, a najlepiej sprawdzić błędy na kompie. Wszystkie ikonki się podświetlają przy odpalaniu auta na desce? Może ktoś odłączył jedną i masz błąd czegoś i nie pokazuje. Radio oryginalne? Jak nie odłącz na chwilę je i sprawdź rezultat.
-
pali na kilka razy
Czujnik temperatury sprawny? Pokazuje do ECU poprawne dane? Przypominam, że to co na zegarach pokazuje to co innego jak do ECU.
-
Podskakiwanie auta.
Podczas skręcania/jazdy w kółko nic nie "mielil" anie nie przeskakuje? Przy różnych prędkościach. Jak nie to raczej nie mechanizm różnicowy.
-
Podskakiwanie auta.
Dwumas mi na myśl podchodzi.
-
Witam. Pomocy !
Czarny mat. Ja używałem marki Boll do zderzaków. Oczyścić element, odtłuścić i psikamy bez podkładu itp. I nie trzeba potem klaru itp.
-
Witam. Pomocy !
Nie da się, odszedł w tym miejscu lakier. Możesz wymienić całą część (to nie takie drogie i trudne) albo własnoręcznie je polakierować sprayem do lakierowania zderzaków itp. Efekt część jak nowa. A jak zakładasz temat z łaski swojej nazwij go porządnie, a nie jak jakieś dziecko "pomocy!".
-
Audi a4 b5 odpala i gaśnie
Auto mi nie odpala, co to może być? Z taką ilością danych szklana kula u wróżki nawet nie pomoże. Łaskawie napisz jakie ma błędy, czy masz paliwo w baku...
-
Sterowniki kabla USB KKL 409.1 Windows 10
Dałem kabelek kumplowi, żeby u siebie potestował(bez zmian- nie działa) i nie mam chwilowo dostępu. W menadżerze zadań po podłączeniu pokazywał się jako nieznane urządzenie. Win dopisywał mu jakiś swój sterownik ale totalnie dupny. Ściągnąłem z sieci ok 10 różnych sterowników i po ręcznym ich wskazaniu i zainstalowaniu nie było zmian. Dalej nieznane urządzenie. Wydaje mi się, że po prostu wyzionął ducha albo mam złe stery.
-
Brak mocy po wizycie u mechanika
Wszystkie wtyczki i rurki podłączone są?
-
Sterowniki kabla USB KKL 409.1 Windows 10
Mam taki problem, że nie działają mi sterowniki kabelka. Szukałem po necie i nic nie pomogło. Kabelek działał normalnie na tym systemie i nagle "zgubił" sterownik. Kiedyś już się to zdarzyło i pomagało ściągnięcie pierwszego z brzegu. Niestety teraz nie działa. Próbowałem na 2 komputerach z Win 10 i nic nie pomaga. Komputer wykrywa kabel. Ma ktoś możliwość podesłać mi działający sterownik?
-
Wymiana pompy wspomagania
Masz pewność, że to pompa? Ja bym najpierw zmienił płyn i zbiorniczek. Koszt zdecydowanie mniejszy, a szansa spora na poprawę. Zdejmowałeś pasek i ruszałeś kołem pompy dla sprawdzenia oporu?
-
Proszę o pomoc W SPRAWIE ODMY
Czy dobrze widzę, że jest to chwyt filtra oleju? Bo ciężko mi dojrzeć z perspektywy zdjęcia. Było kilka modeli tego też. Przykładowy: 06A115405AE
-
Proszę o pomoc W SPRAWIE ODMY
Więcej wykrzykników nie dało rady w temacie dodać? Masz 3 latka i nie potrafisz właściwie sformułować tematu usterki?
-
Sprzęgło S-Tronic 3.0 TDI
Kończące się sprzęgło daje odwrotne objawy, najpierw obroty rosną (uślizg) a potem spadają. Ale z S-tronic nie miałem styczności najmniejszej.
-
Brak domykania szyb audi a4 b6 AWX
Od razu lepiej. Prawdopodobnie masz zaśniedziałe konektory w przycisku. Pewnie jak mocno dociskasz lub za którymś razem zaskoczy guzik. Wymontuj boczek, potem przełącznik, rozbierz go i wyczyść. Powinno działać.
-
Brak domykania szyb audi a4 b6 AWX
Potrafisz pisać po polsku? Znasz coś takiego jak kropka i przecinek?
-
Olej w kolektor wydechowych oraz dymienie. POMOCY!!!
Szczerze mówiąc ja bym to samemu zrobił, bo mechanikom mało ufam. Do naprawy potrzeba tylko nową zaślepkę, płaski śrubokręt i trochę silikonu wysokotemperaturowego. No i szmatki i środek, żeby wszystko dookoła wyczyścić i odtłuścić. Sam wymieniałem ze 2-3 miesiące temu pod blokiem w 20 minut z zegarkiem w ręku
-
Olej w kolektor wydechowych oraz dymienie. POMOCY!!!
Założę się o piwo, że masz do wymiany kapsle wałków rozrządu. Jedna sztuka ok 45 zł w aso i kupuje się oryginalne, bo nawet najlepsze zamienniki zdychają szybko. A szczerze mówiąc w aso dałem taniej jak na allegro Zaślepki znajdują się na każdej głowicy od strony grodzi. Jak silnik ostygnie włóż łapę za silnik i wymacaj okrągłą pokrytą gumą zaślepkę wielkości denka od szklanki. Pewnie będzie cała tłusta a z niej olej delikatnie kapie właśnie idealnie na wydech i śmierdzi po rozgrzaniu auta. Jedna z częstszych usterek w naszych silnikach. Bardzo łatwo ją usunąć. Tak to wygląda:
-
Zakup AUDI a6 c6
Rozrząd jest bezobsługowy przez 200-300 tyś km ;) Ale ile autko ma to kto to raczy wiedzieć... :) Ostatnią osobą, której możesz ufać to sprzedawca. Jak ktoś robi mało kilometrów to kupuje małe autko z małym silnikiem. Na co zwracać uwagę? Jak jest zużyte- powłoka lakiernicza, spojrzeć na autko od spodu, wydech dużo Ci powie, poduszki silnika. Jest bardo dużo tematów na temat tego silnika i rozrządu. Sam będę kupował albo taką A6 albo BMW 5, ale ładnych egzemplarzy aktualnie brak. A na portalach aukcyjnych same perełki, im starsze auto tym niższy przebieg, każde w okolicach magicznej granicy 200 tyś km. Warto kupować to autko jeśli nie jesteś jego pewien, możesz mieć spore wydatki na rozrząd, spore wydatki na benzynę lub inwestycję sporą w LPG?
-
Zakup AUDI a6 c6
Nie ma 170 tysięcy km. To oczywiste i nie dyskutujmy nawet o tym. Silnik paliwożerny, bardzo lubi się z LPG ale za instalacje dasz niecałe 4 tyś. Przyjemnie pracuje, mało awaryjny, czasem trzeba dolać oleju, łatwy dostęp do części, mało dynamiczny (może i ma 177 koni, ale prawie 10s do setki bo auto waży prawie 2 tony ale daje radę). Generalnie jedyne co się z nim może stać to poleci olej z dekli rozrządu(120 szt. z pamięci ) lub spod kapsli wałków (45 zł szt. w ASO), zalewa się go tylko syntetykiem 6 litrów. A teraz to najważniejsze: rozrząd. Koszt dochodzący na oryginalnych częściach z robocizną (pełna wymiana) do ok 7 tyś zł. Tylko do zrobienia w serwisie (trzeba wyjąc silnik lub mieć rączki jak 3 latek, bo część rozrządu jest od strony grodzi). Jeśli silnik jest w pełni sprawny i nie ma żadnych objawów zużytego rozrządu można zaryzykować jeśli kalkuluje Ci się z paliwem. Jeśli rozrząd daje o sobie znać to nawet nie podchodź.
-
Brak podawania paliwa przez pompę.
Okazało się, że to prawdopodobnie pompa była uszkodzona. Na nowej odpala na dotyk.
-
Brak podawania paliwa przez pompę.
Ponownie wymontowałem pompę i po podłączeniu pod akumulator nie działała. Dopiero po wybebeszeniu jej z obudowy i ruszeniu śrubokrętem wirnika zaczęła się kręcić. Kupiłem nową i jak dojdzie podzielę się wynikiem prac.
-
Brak podawania paliwa przez pompę.
Witam, auto bez powodu i żadnego wcześniejszego objawu po prostu nie odpaliło (zawsze odpalało na dotyk). Doszedłem do tego, że pompa nie podaje paliwa. Wyjąłem ją, podłączyłem na krótko na akumulatorze i działa. W momencie przekręcenia kluczyka na zapłon na chwilę pojawia się napięcie 12V na pompie i znika tak jak powinno, podczas próby odpalenia też pojawia się napięcie. Na mój gust to w takim razie pompa paliwa, ale powiedzcie czemu po podłączeniu pod akumulator zaskoczyła i po złożeniu samochód odpalił jeden raz. Czy zdarza się, że pompa się zawiesza itp? Czy jest jakiś sposób żeby ją sprawdzić zanim wydam kasę na nową?