Treść opublikowana przez golfagn
-
Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6
Wspominałeś, że wymieniałeś zbiorniczek. Może on jest trefny? Używka czy nowy był zbiornik? Takie objawy daje nieszczelne sitko w zbiorniku.
-
Klimatyzacja działa po włączeniu spryskiwaczy 15sec.
Przychodzi mi do głowy jedna rzecz: zamknięte klapki dopływu powietrza. Przy spryskaniu szyby auto jest automatycznie przełączane w tryb zamkniętego obiegu i zamyka się klapka pod filtrem powietrza. Bym poszedł tym tropem. Na początek sprawdź klimę czy ma błędy i wykonaj nastawy podstawowe.
-
Kontrolka poduszki powietrznej...
Założył temat w dziale o hamulcach. Dopiero potem przeniósł.
-
Kontrolka poduszki powietrznej...
Mamy czytać ze szklanej kuli czy z fusów? Albo może chociaż napiszesz, jakie błędy masz? I co ma wspólnego poduszka powietrzna z układem hamulcowym?
-
Metaliczny dźwięk dochodzący z okolic tylnego koła
Auto na podnośnik i podłączyć do rozpędzarki kół.
-
[GOLF MK4] śmierdzi benzyną w kabinie
Przewody paliwowe czasem pękały zaraz przy baku- sprawdź, może się sączy tam.
-
Stłuczka A4 B6 - naprawa
Zdejmij zderzak i błotnik, żeby ocenić co się stało pod spodem. Auto na oko do zrobienia po kosztach.
-
Wysokie spalanie
A nie leci Tobie gdzieś paliwo? Tylko sprawdź dokładnie, może tylko podczas jazdy lub na włączonym silniku jak jest ciśnienie w układzie.
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Mi udało się rozwiązać problem mojego terkotania... Głupszej rzeczy chyba nie mogłem zrobić Okazało się, że podczas wymiany poduszki pomyliłem 2 śruby. Niby tem sam gwint, ale jedna miała trochę dłuższy łeb, który napierdzielał o łoże skrzyni. Wystarczyło zamienić śruby i wszystko gra
- Za mało mocy?
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Poradziłeś sobie z problemem?
-
Za mało mocy?
Jak dobrze kojarzę, to mieliśmy podobne dane z przepływek jak wyczyściłem swoją.
-
Za mało mocy?
Wyczyść go alkoholem izopropylowym. Tylko kup taki w butelce za kilkanaście zł a nie pseudo specjalne środki do przepływek Jakiś mały atomizer kup, np z leku na gardło świetny jest i zapsikaj nim przepływkę. Możesz wspomóc się bardzo delikatnym malutkim pędzelkiem, żeby coś zmyć bardziej uciążliwego.
-
Za mało mocy?
Heh, wczoraj też ledwo co przyśpieszałem, jakbym wiózł 5 ton betonu. Zwaliłem to na upał i mniejszą gęstość powietrza itp.
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Łapa nowa razem z poduchą skrzyni. Myślę, czy może być to półoś. Wiem, że to bzdura jakaś tania w naprawie, ale nie mogę namierzyć dziada
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Lewiatan1989, a dokładniej poszedł Ci wysprzęglik czy łapa wysprzęglika? Ciężko od zakupu chodzi mi sprzęgło, i w sumie może być to trop. I zanim wymieniłeś resztę poduch to też terkotało Tobie jak "klucz grzechotka"? Na jakim biegu i czy jak przyspieszałeś czy w innych sytuacjach też?
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Dokładnie jak u mnie. Sprawdź czy wydech nie obija o blachę usztywnienia karoserii, odkręcasz jedną śrubę, drugą luzujesz. Puszczasz wzmocnienie wzdłuż auta i dokręcasz poluzowaną śrubę. Zrobisz rundkę i będziesz wiedział, czy to to.
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Ja byłem przekonany, że to ewidentnie z przodu też. Dopiero na podnośniku jak dodawałem gazu okazało się, że to zaraz za naszymi plecami.
-
Głośne terkotanie przy ruszaniu i przyspieszaniu
Jak delikatnie przyśpieszasz to jest to samo czy tylko jak mocniej dodasz gazu? Miałem/mam podobny problem. Kiedyś w zimę na zimnym silniku podczas przyspieszania coś mi terkotało jak na Twoim nagraniu. Tylko jak było poniżej zera. Okazało się, że był to wydech, który opierał się na tylnym wzmocnieniu poprzecznym i stukała w nie podczas przyspieszania (jak odkręciło się wzmocnienie przechodziło). Wymieniłem poduszkę skrzyni, bo przez nią opuścił się wydech. I teraz dzwoni na czymś innym Terkocze na 1 biegu podczas przyspieszania (tylko jak dodaję więcej gazu, jak mniej to jest cisza). Obstawiam, że poduszki silnika możemy mieć do wymiany i wydech może terkotać jeszcze na czymś innym.
-
Dymienie przy odpalaniu
Ile oleju dolewasz?
-
Głośne łupnięcie prawdopodobnie w przednim zawieszeniu.
Wyjmowałem oba mcphrsony przy wymianie wahaczy, sprężyny całe. Myślicie, że amortyzatory mogą dać takie łupnięcie? Niby na przeglądzie kilka dni temu były ok, ale wiecie jak to wygląda- czasem pokazuje 70% a amorek wylany I mam jeszcze jeden trop: przednia poduszka może na chwilę wyskoczyć z mocowania i łupnąć bolcem o fartuch czy coś co napotka na drodze? Już wymyślam
-
Głośne łupnięcie prawdopodobnie w przednim zawieszeniu.
W pracy się działo wszystko na strzeżonym parkingu
-
Głośne łupnięcie prawdopodobnie w przednim zawieszeniu.
Witam, podczas przejeżdżania przez śpiącego policjanta przednimi kołami (delikatnie i powoli, z wyprostowanymi kołami) usłyszałem głośne łupnięcie, jakby pękła sprężyna lub stabilizator i uderzył o burtę auta. W aucie były 4 osoby bez bagażu. Zawieszenie przednie jest kompletnie nowe wraz z łącznikami, końcówkami i drążkami i skręcone jest prawidłowo (sprawdzane przy skręcaniu i kilka dni temu na podnośniku). Po łupnięciu auto jak gdyby nic jechało dalej jak po sznurku. Nic nie osiadło itp. Zawieszenie w pełni działa. Taką samą sytuację w tym samym miejscu miałem pół roku temu na starym zawieszeniu i jechałem z jedną osobą. Co to mogło być? Podwoziem nie zahaczyłem, bo jechałem wolno i próg nie jest jakiś wielki (przejeżdżam po nim codziennie po 2 razy od kilku lat). Nawet najgłupsze pomysły zapodajcie, bo nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Patrzyłem na wydech, osłony, progi, zawieszenie- ok. Mogą w jakiś sposób łupnąć poduchy silnika (nad skrzynią nówka wsadzona) albo półosie?
-
Cewki zapłonowe
Łykaj: https://a4-klub.pl/topic/410844-2824-v6-układ-zapłonowy-na-pojedynczych-cewkach/ Powodzenia!
-
Po remoncie silnika slychac zawory
I naucz się pisać po polsku. Bo szczerze mówiąc bardziej wygląda to na post bota niż człowieka.