Treść opublikowana przez resiak82
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Pytanie mam do osób którym pomógł ogranicznik na nastawnik który likwiduje błąd np. 2015. Czy po założeniu tego robiliście adaptacje vcds? I czy konieczny jest demontaż nastawnika do założenia tego? Mi się udało założyć to bez wyciągania nastawnika. Zaznaczyłem wcześniej sobie położenie tego czarnego cięgna i ku mojemu zdziwieniu po założeniu ogranicznika cięgno mniej schodzi o jakieś 3-4mm trochę dużo mi się wydaje
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Coś chyba dużo 71,2g po przejechaniu 51km
-
Nierówna praca silnika - delikatne szarpanie
Możesz mieć rację. Też gdzieś czytałem i to chyba tu na forum
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Dzięki. Czytałem o tej firmie. Tylko pewnie wysokie ceny mają. Zadzwonię jutro
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Witam. Skasowałem błędy, ale dzisiaj się pokazały następujące: Sunday,25,February,2018,15:14:48:62939 VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator VCDS Version: Release 12.12.0 (x64) Data version: 20130910 VIN: WAUZZZ8K09N038848 License Plate: Mileage: Repair Order: aa -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine Labels: 03L-906-022-CAG.clb Control Module Part Number: 03L 906 022 MJ HW: 03L 906 022 B Component and/or Version: R4 2,0L EDC H01 4378 Software Coding: 0104002C18072018 Work Shop Code: WSC 99999 1023 2097151 ASAM Dataset: EV_ECM20TDI03L906022MJ A01006 (AU48) VCID: 79F90B6FF82C89D6D3D-802C 4 Faults Found: 5343 - Intake Manifold Flap; Bank 1 P2010 00 [036] - Short to Plus Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 198672 km Date: 2018.02.25 Time: 11:14:28 5344 - Intake Manifold Flap; Bank 1 P2010 00 [036] - Short to Plus Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 4 Mileage: 198673 km Date: 2018.02.25 Time: 11:18:31 5345 - Intake Manifold Flap; Bank 1 P2009 00 [036] - Short to Ground Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 198673 km Date: 2018.02.25 Time: 11:26:16 5347 - Intake Manifold Flap; Bank 1 P2010 00 [036] - Short to Plus Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Status: 00000001 Fault Priority: 2 Fault Frequency: 5 Mileage: 198672 km Date: 2018.02.25 Time: 11:14:29 Wszystko związane z kolektorem. Czy próbować wymienić sam nastawnik na razie? Masakra jakaś
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam. Potrzebuję namiar na dobrego tunera z Poznania lub okolic, który programowo wyłączy klapy w kolektorze dolotowym
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Witam. Wyskakiwał mi błąd 7859 P2015 ale tylko widoczny na vcds. Kupiłem ogranicznik na allegro na nastawnika i pomógł ale na jakieś 300 km i wyskoczył błąd ale już na zegarach 5336 P2015. Co się dzieje? Czy kolektor do wymiany z nastawnikiem?
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Dzisiaj jadąc w trasę 300 km na wskaźniku mmi nie pokazywał nic po prostu pusta podziałka. Może przez te mrozy? Ale później się unormowało i pokazuje jedną kreskę wyżej niż na foto, a więc myślę że jest OK
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Ok dzięki
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Witam. Wczoraj wymieniłem olej, przeszedłem z castrola na motula. Weszło mi może 4,8-4,9. Może dlatego że dobre pół godziny sobie kapało z miski. Czy te wskazanie co jest na foto jest ok? Rok temu wymieniał mi mechanik to na początku miałem maks. Dolać czy tak zostawić?
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Dzięki. Czyli jak na bańce jest 504 00/507 00 będzie OK?
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Dzięki za odp. Ten się rozumiem nadaje MOTUL 8100 X-CLEAN 5W30 C3? W IC 187zł
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Witam. Chcę zakupić olej Motula. Na forach piszą że jest coraz więcej podróbek? Po czym najlepiej rozpoznać czy to oryginał? Albo gdzie najlepiej kupować? Czy w Inter Cars są OK?
-
Jakie świece żarowe polecacie do Audi A4 B8 2.0 TDI?
Witam. Panowie czym ściągacie fajki ze świec? Jakimiś szczypcami? Ręcznie ciągnąc się obawiam że mogę wyrwać przewody
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Wchodzimy w Basic Settings---> Adaptation of load shift flap bank 1. Ale nie jestem pewien
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam. Panowie możecie polecić kogoś z Poznania lub okolic, który komputerem wyłączy klapy kolektora i nastawnika?
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Witam. Czy orientuje się ktoś może jak za pomocą vcds można sprawdzić nastawnik? Czy za mocno się nie odchyla Na forum VW że basic settings grupa 121, można tam sprawdzić napięcie przy wyłączonych klapach powinno być 0.760V, poniżej 0.380V podobno wywala błąd. U mnie w basic setting nie mogę wejść w grupy
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Jak fachowo nazywa się ten zworek aby móc go zamówić?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Kolego, który zawór wymieniłeś dokładnie? Jaki koszt i czy samemu da radę wymienić? Też mi trochę taczką telepie
-
Blad 7859 - Intake Manifold Flap Position Sensor pomocy
Właśnie czytałem ten temat akurat Zakupię ten pierdolnik z allegro i zobaczę czy pomoże. Zastanawiam się czy dodatkowo wyciągnąć kolektor i go przeczyścić
-
Blad 7859 - Intake Manifold Flap Position Sensor pomocy
Witam. Wyskoczył mi błąd 7859 przy podłączeniu vcds. Kontrolka błędu na zegarach nie wyskakuje. Czy coś się dzieje z kolektorem? Zauważyłem że czasami przy gaszeniu silnika słychać z pod maski stuknięcie. Na elektrodzie ktoś napisał że siada pompa HP przez opiłki. Proszę o pomoc Problemem jest podobno jakiś plastikowy element na osi kolektora, który się wyrabia i powoduje błąd. Znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/blad-nastawnika-klap-kolektora-p2015-2-0-tdi-vw-audi-seat-skoda-CID5-IDkCIRG.html#99b3173c12 Przerabiał ktoś to?
-
Jakie świece żarowe polecacie do Audi A4 B8 2.0 TDI?
Panowie świece w naszych autach są 12V czy 5V
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Możesz kolego opisać bardziej szczegółowo jak vcds wykonać reset pompy? U mnie też auto lata (nie zawsze) na biegu jałowym. Może ten reset by pomógł
-
Jakie świece żarowe polecacie do Audi A4 B8 2.0 TDI?
Ok dzięki za informację
-
Jakie świece żarowe polecacie do Audi A4 B8 2.0 TDI?
Witam. Panowie czy jest możliwość sprawdzenia świec vcdsem? Na forum jedni piszą że tak inni że nie. Sprawdzał ktoś to ż kolegów może