Treść opublikowana przez resiak82
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Ja przy 186 tyś sprawdziłem stan imbusika i wyglądał ok minimalnie był wytarty i przy okazji go wymieniłem. Tak jak pisałem Wihajster nie dajmy się zwariować z tą pompą. Aczkolwiek warto sprawdzić stan imbusika przy wymianie oleju
-
Czyszczenie zaworu EGR i przepustnicy w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Może się mylę ale chyba powinieneś zrobić adaptacje egr w VCDSie
-
Felga 7.5x17" - ET 28 czy będzie pasować do A4 B8
Witam panowie. Czy takie felgi podejdą do A4 B8? http://felginet.pl/content/oryginał-audi-a5-oryginał
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Jeśli jest to zawór ten który zaznaczyłeś (N276) to Elsa piszę, że nie można go ponownie stosować Wymontowanie i zamontowanie zaworu regulacyjnego ciśnienia paliwa -N276- Niezbędne narzędzia specjalne, urządzenia kontrolne i pomiarowe oraz wyposażenie pomocnicze t Klucz dynamometryczny t Klucz płaski z nasadką - rozmiar 30 t Klucz płaski - rozmiar klucza 33 Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa -N276--2- znajduje się w rozdzielaczu paliwa i odpowiada za stałe ciśnienie w rozdzielaczu paliwa oraz w przewodach wtryskowych. W przypadku zbyt wysokiego ciśnienia w obiegu wysokiego ciśnienia paliwa zawór regulacyjny ciśnienia paliwa -N276- otwiera się, aby część paliwa dostała się z rozdzielacza paliwa poprzez przewód powrotnego obiegu z powrotem do zbiornika paliwa. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia w obwodzie wysokiego ciśnienia paliwazawór regulacyjny ciśnienia paliwa -N276- zamyka się i w ten sposób uszczelnia stronę wysokociśnieniową względem strony niskociśnieniowej. Wskazówka Zaworu regulacyjnego ciśnienia paliwa -N276- nie można ponownie stosować. Zawór regulacyjny ciśnienia paliwa -N276- nie posiada pierścienia uszczelniającego, lecz krawędź wgryzającą i dlatego nie można go ponownie zamontować. A więc czy jest bezpieczne sprawdzanie tego zaworu? A może chodzi o nr 10 czujnik ciśnienia?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Kolego w którym miejscu jest ten zawór na listwie o którym piszesz? Czy samemu jesteśmy w stanie to rozebrać? Czy trzeba układ odpowietrzać? Może krótka instrukcja by się przydała jak się do tego dobrać
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
MCE 09 ---> LongCodingHelper---> Bajt 2 i tam pokombinuj w bitach
-
Nierówna praca silnika - delikatne szarpanie
Gdzieś czytałem, że jakby był problem z wtryskiem to też by się tak działo na rozgrzanym silniku. Dziwi mnie praca silnika jak jest zimny takie przebieranie, klekotanie głośne. Bym musiał posłuchać innej A4 by mieć porównanie
-
Nierówna praca silnika - delikatne szarpanie
Witam. U mnie jest taki problem że silnik po odpaleniu pracuje nie równo. Takie przebieranie, jak już się rozgrzeje to jest OK. Również zauważyłem że na zimnym silniku co jakiś czas budą zatrzęsię. Czy może być przyczyną któraś świeca żarowa? Vcds błędu żadnego błędu nie pokazuje
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Lepiej nie wlewaj żadnych gówien. Trzymaj się szkoły że szkodzi
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
-
Znaczenie ET Felgi
Witam. Czy takie felgi mi będą pasowały 7.0Jx17H2 ET54 205/50/17? Jaki jest zakres ET w A4 B8?
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Witam. Czy jest możliwość taka w kodowaniu aby oświetlenie bagażnika zapalało się razem z oświetleniem wnętrza kabiny? Wiem że to bez sensu ale potrzebuję to w innym celu wykorzystać
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Gdzie dokładnie zrobić skan VCDSem aby sprawdzić czy jest moduł?
-
Demontaż gdiazda OBD2
Dzięki kolego za odpowiedź
-
Demontaż gdiazda OBD2
Witam. Czy ktoś z kolegów demontował gniazdo diagnostyczne? W elsie nie mogę nic znaleźć.
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
Witam. Mam podobny problem jak w temacie. Kiedy auto stoi na biegu jałowym to lekko trzęsie budą i lata lekko drążek biegów. Nie dzieje się tak jednak zawsze. Co może być przyczyną? Dwumasa wymieniona 2 miesiące temu. Jeszcze jeden problem który mnie wkurza to podczas gaszenia silnika słyszę stuknięcie z okolic silnika. Nie jest to często, może 1/10 ale jednak wkurzające
-
kodowanie wtrysków w audi 2.0tdi CR CAGA
Witam. Czy jest możliwość sprawdzenia poprawnego działania wtrysków VCDSem?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam. Czy ktoś z kolegów pomógł by mi zrobieniu przerwy komunikacji na OBD? (A4 B8)Dodatkowo chciałbym założyć blokadę zapłonu. Czy ktoś z kolegów z forum ogarnia takie coś (oczywiście odpłatnie) lub może polecić kogoś z Poznania lub okolic? Z góry Wielkie dzięki za podpowiedzi
-
Odcięcie zapłonu
Witam. Czy ktoś z kolegów pomógł by mi zrobieniu przerwy komunikacji na OBD? (A4 B8)Dodatkowo chciałbym założyć blokadę zapłonu. Czy ktoś z kolegów z forum ogarnia takie coś (oczywiście odpłatnie) lub może polecić kogoś z Poznania lub okolic? Z góry Wielkie dzięki za podpowiedzi
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
VCDSem ogarniesz.
-
[B8 CAG] Trzeszczenie
A więc wymieniłem dwa łączniki stabilizatora i jak na razie cisza. Koszt ok 100 zł, wymiana ok 15min z kanału
-
Złącze diagnostyczne - bezpiecznik?
Poszperałem trochę w Elsie i nie wiem czy dobrze rozumuje, ale tak jest w roczniku chyba powyżej 2011 Zawartość dodana 44 minutes later Kolego, miałeś racje. Sprawdziłem dokładnie na pewno nr 7 czarny 5A odpowiada za gniazdo diagnostyczne
-
Złącze diagnostyczne - bezpiecznik?
I nr 7, 5A jest na pewno od gniazda?
-
Złącze diagnostyczne - bezpiecznik?
Kolego, gdzie z prawej strony kokpitu są bezpieczniki?
-
Złącze diagnostyczne - bezpiecznik?
Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy ktoś z Was próbował przenieś gniazdo diagnostyczne w inne miejsce w celu zabezpieczenia przed kradzieżą? Chodzi mi o to czy same gniazdo ma w sobie w miare na tyle zapasu przewodów aby je przenieść w inne miejsce. I czy jest w ogóle możliwy taki manewr?