Treść opublikowana przez mszark
-
Kręci ale nie odpala
Ok nie zjarzyłem o jakim piszecie. Po zdjęciu węża z przepustnicy powinieneś sięgnąć tam ręką.
-
Kręci ale nie odpala
http://naprawto.blogspot.com/2016/08/wymiana-czujnika-walka-rozrzadu.html
-
Podwyższone obroty na jałowym 1000-1200
Dzięki za trop. A już mi wmawiali, że przepustnica. U mnie się nie rozsypał, ale membrana dziurawa i się nie otwierał+ ciągniecie powietrza podciśnieniem. Po wymianie wszystko jak trzeba.
-
Kręci ale nie odpala
Żaden ze mnie fachowiec i mechanik, ale po wpisaniu w google błędy nie takie g... Pierwszy to pompka centralnego za długo pompowała - możliwy wyciek, czyli nieszczelność w centralnym Drugi coś z alarmem/immo? Trzeci problem - kluczyk? Spróbować zakodować od nowa/problem z immo? Zalało Ci pompkę centralnego? Wygląda jak problem z immo Tylko gdy instalacja jest źle wystrojona.
-
Podwyższone obroty na jałowym 1000-1200
Chętnie się dowiem co u Ciebie jest przyczyną. Mam podobnie jak się zagrzeje (nie zawsze) i ściskanie tego podciśnienia obniża obroty. Szczelność sprawdzona, zaworek podmieniany, mam sprawny ori i zamiennik. U mnie wtedy pracuje minimalnie przepustnica i ją obstawiam. Nawet przepływka mi wtedy więcej pokazuje. Na jałowym nie jeżdżę więc puki co olałem.
-
Rozładowany akumulator - diagnoza usterki - pomoc.
Jeżeli jest tylko rozładowany to powinień ładować te 14,4-14,2. Jak ma np. zwarcie w którejś celi to np. u mnie w b5 napięcie na klemach było 12V i światła przygasały dopiero po dodaniu gazu świeciły normalnie. Winny był aku. Albo podłącz aku pod prostownik albo załatw inny bo tak to można zgadywać. Może altek klęka i przez to rozwalił aku.
-
Rozładowany akumulator - diagnoza usterki - pomoc.
Jak aku tylko rozładowany to naładuj prostownikiem, a potem sprawdź ładowanie. Jak już aku trup może zaniżyć ładowanie. Może regulator napięcia do wymiany, może sprzęgło alternatora nie domaga skoro pasek się ślizga. Aku powinień mieć napięcie 12,4-12,6 po jeździe. Zaraz po zgaszeniu pow. 13V i pomału spadać.
-
2.0alt nie równa praca silnika (filmik)
Czy wypadanie zapłonów może być spowodowane niskim napięciem? 12.4V to trochę mało podczas jazdy.
-
Błąd P1602 voltage too low !
Ja kupiłem zamiennik rok temu za 25zł i działa. W sklepie jak piszesz powyżej 100zł. Dobrze by było jakbyś spisał nr regulatora i wtedy szukał, ale do tego trzeba rozebrać altek. Ja brałem w as-pl.
-
Nagle rozladowanie akumulatora
U mnie po rozgrzaniu ładowanie leciało na 13,5V, zaraz po odpaleniu 14,2V. Zmieniłem szczotki, było ciut lepiej, ale po rozgrzaniu dalej duże spadki, więc wymieniałem regulator i teraz jest ok. Altek może coś tam ładuje, ale jak juz aku umiera to mu nic nie pomoże. Zasiarczył się. Możesz spróbować uratować, podłączyć pod prostownik, małym amperem ciągnąć aż napięcie dojdzie do ~16,2V. Ja tak uratowałem swój aku rok temu, działa do dziś.
-
Nagle rozladowanie akumulatora
@up Alternator do regeneracji albo strata na kablach. Sprawdź miernikiem ile jest na alternatorze. Szczotki mogły się skończyć.
-
Znaleziona wtyczka w bagażniku.
Ktoś pewnie dokładał antenę. http://www.panorama-antennas.com/
-
[B5 AEB] Dokąd powinno iść to podciśnienie z zaworka na zdjęciu
Może ktoś mnie poprawi, ale to wężyk do sterowania klapy obiegu wewnętrznego, u mnie on wchodzi przy wężach nagrzewnicy i dalej do jakiejś gruszki przy dmuchawie.
-
Nagle rozladowanie akumulatora
Potwierdzam. U siostry w środę w innym aucie wieczorem przyjechała bez problemu. Na drugi dzień aku trup, zwarcie wewnątrz. Niech kolega spakuje jakiś miernik to sobie ładowanie sprawdzicie.
-
Obejmy trzymający bak
A wytnij gdzieś z blachy, albo poszukaj używek.
-
Wyciek płynu chłodniczego ;/
Płyn w nagrzewnicy jest zawsze. Tu masz film jak się do niej dostać
-
Tylne zaciski nowe czy regenerować
Wiesz ja zapłaciłem za regenerację jednego tylnego 200 z robocizną i przewodem elastycznym. Pakowanie się w nowe nie ma sensu. Chyba, że Twoje auto to igła i chcesz nim lata jeździć. Czym się będzie różnił ten z aso czy lucasa od tego po regeneracji? Nową obudową.
-
Tylne zaciski nowe czy regenerować
Dla potomnych napisz kto Ci to robił, żeby nikt tam więcej nie pojechał. Wyszło pewnie ponad tysiaka: dwa nowe zaciski, przewody elastyczne i sztywne + robocizna.
-
Wymiana łożysk tył
Zobacz czy nie ma luzu, poszarp kołami.
-
czuć uderzenia na wolnych obrotach
Spalanie stukowe?
-
1.8T [AEB] - Duszenie przy dodaniu gazu i gaśnięcie na niskich obrotach
Sorry mój błąd, chodziło mi o filtr powietrza, już poprawiam.
-
1.8T [AEB] - Duszenie przy dodaniu gazu i gaśnięcie na niskich obrotach
Zaślep wężyk idący od zaworu na filtrze paliwa powietrza do podciśnienia i będziesz miał odpowiedź.
-
filtr powietrza
Może z 1 czy 2 kunie doda, czy odczujesz? Nie.
-
A4 B5 nie odpala,cyka rozrusznik
Najlepiej jakbyś miał dostęp do miernika. Jak masz problem z odpalaniem i ładowaniem to pierwsza myśl-coś nie łączy po między aku i rozrusznikiem. Luźny/uszkodzony któryś przewód.
-
A4 B5 nie odpala,cyka rozrusznik
A przewód plusowy sprawdzałeś?