Treść opublikowana przez mszark
-
Gdzie znajdę sterownik Abs ? A4b5 1997 1.8 Adr
Pod tylną kanapą, w sensie wchodzisz do auta, zdejmujesz siedzisko tylnej kanapy i tam znajdziesz.
-
Duże spalanie LPG ..
Przy -15 i więcej żadnych cyrków nie ma przy dobrze zrobionej i zadbanej instalacji. Olewany diesel też strzeli focha na mrozie.
-
Nie przełącza się na gaz
Koledze chodziło o to, żebyś podpiął interfejs. Zobacz jakie pokazuje ciśnienie gazu, czy nie ma błędów.
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
U mnie przy padającym termostacie też wskazówka tylko raz na chwilę się cofała, a z czasem przez całą trasę temp. 85 st. na vagu. Nie wiem na ile apt różni się od adr czy aeb, ale dostęp w tych dwóch łatwy.
-
Duże spalanie LPG ..
Sonda ma dużo do spalania. Sterownik gazu to tylko czyta czasy wtrysku benzyny i w zależności od mnożnika ustawia swoje czasy. A czasy benzyny zależą tez od sondy.
-
Duże spalanie LPG ..
A z resztą auta ok? Przepływka, sonda, czujnik temp? Od początku tak pali czy od jakiegoś czasu?
-
Padający przegub
Lobro pochodził 3 miesiące i zaczął padać, raczej wujowy montaż w dość polecanym warsztacie. Potem założone w odstępie miesiąca jedna strona Ruville druga Meyle, u znajomego po godzinach. Jeżdżą dwa lata i jest ok.
-
Drgania, szarpanie po przełączeniu na LPG
Proponuję zmienić warsztat skoro po gwarancji masz wszystko wymieniać,a wtryski już drugi raz. Mamy wujowy gaz, ale bez przesady. Sam tankuje gdzie mi wygodniej, orlen albo mało stacje-często za leroyem na produkcyjnej. Syfu na filtrach mnóstwo, ale instalacja działa. W europagaz byłem raz na legalizację butli, przy okazji wyszło, że mam elektrozawór przy butli niesprawny(spalona cewka i wywalony tłoczek). Zaproponowali wymianę wielozaworu. Tłoczek i cewka ~30zł. Popytaj, czy jakiś inny warsztat nie chciałby tego ogarnąć.
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Multimetr masz popsuty.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To może dlatego często na forach odradzają audi, bo jak zacznie coś pukać to 3 tysiączki w takim warsztacie się zostawi.
-
Ślizgi Foteli przednich
Pasują. Trochę smaru, cierpliwości i jest ok. Sam w zeszłym roku wymieniałem na te od vagshop.
-
nowy termostat i brak grzania..
Odkręć zbiornik, zawieś go jak najwyżej, zsuń wąż z nagrzewnicy (ten z dziurką). Nalej tyle aby leciał również przez powrotny w zbiorniczku(górny). Jak przestaną powrotnym w zbiorniku lecieć pęcherzyki, a z tego przy nagrzewnicy poleci ciurkiem, załóż go, skręć opaskę i zbiornik na swoje miejsce. Ja tak zalewałem układ przy wymianie termostatu, dodatkowo miałem lewą stronę na lewarku. Wszystko na zgaszonym silniku, i nie trzeba było czekać. Kiedyś tak spróbowałem sugerując się poradami na forum i układ się zapowietrzał przez ten otwór. Nie polecam.
-
Czy winny jest rozładowany akumulator ?
Po jakim czasie po zgaszeniu był jeden i drugi pomiar?To też ma znaczenie. I powinni sprawdzić spadek napięcia podczas odpalania, to dużo powie o kondycji. Miernik warto mieć własny, nawet i prosty za 2dychy. Przydaje się.
-
Problem z odpaleniem
Czujnik temp. sprawdzony?
-
Mata antyszronowa
Ja mam marketową za 4 zeta i też się sprawdza.
-
Jakie świece do 1.8t lpg ?
j.w. U mnie były założone zwykłe ngk 3 elektronowe. Z autem się nic nie działo, zajrzałem profilaktycznie. Zamiast koloru białego były brązowe od przegrzania. Po zmianie na PFR6Q auto lepiej się zbiera.
-
Problem z ładowaniem
Już sprawdziłeś. Teraz trzeba wyciągnąć, sprawdzić numer i kupić odpowiednik. Ja rok temu wsadziłem za 25zł. Działa.
-
Problem z ładowaniem
Słabo szukałeś. Pewnie regulator napięcia powiedział pa pa.
-
Wykrzyknik w kólku i kontrolka abs
Podepnij vag i zobacz w czym problem.
-
Dziwny nagar na wtryskach i listwie - A4 B6 3.0 LPG
Ja tam tez przeważnie na orlenie tankowałem. A przy wymianie filtra fazy ciekłej pół silnika brązowa zawsze od syfu jaki wyrzuci. Ostatnio niecałe 10tyś zrobił i tak pełno syfu. Teraz tankuje gdzie wygodniej bo tak zawsze jest syf. Dobrze, że chociaż na filtrze się zatrzyma i w reduktor nie pójdzie, bo szybko by się zapchał.
-
[B5 AEB] Szarpanie na po rozgrzaniu .
A próbowałeś zwyczajnie zakręcić butlę i pojeździć na samej PB? Ja bym od tego zaczął żeby wykluczyć problem z lpg. Sprawdź czy będzie szarpać i będą błędy.
-
Prosze podpowiedzcie co zrobic. Problem z bakiem z obrotami.
Ale sobie problemy stwarzasz. Wyciągasz stary na wzór, idziesz do motoryzacyjnego i kupujesz na metry (np. paliwowy). Skręcasz opaskami i tyle. Opasek też do wyboru do koloru. Chyba, że to odma no to wtedy po numerze. Masz tam gaz, czy na PB?
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
końcówka za 2-dychy ponad 100k... chyba tam zamiast sworznia to pręt wspawany
-
[B5 AEB] Szarpanie na po rozgrzaniu .
Odepnij sondę i pojeździj, zobacz co będzie. Jak chcesz wymieniać to nie kupuj zamiennika, w AEB są problemy z innymi niż Bosha. Przynajmniej tak na forach piszą.
-
[B5 AEB] Szarpanie na po rozgrzaniu .
Sonde możesz odpiąć i jak jest walnięta to nie powinno szarpać.Z gazem ok? Wtryski nie puszczają? Może jedziesz na dwóch paliwach?