Treść opublikowana przez mszark
-
Ciężko pali.
A jakie wartości pokazuje przepływomierz i czujnik temperatury jak już odpalisz?
-
Czy taka zmiana oleju nie zaszkodzi?
Auto świeże więc zamierzasz tym jeździć. Valvoline Synpower 5w40 drogi nie jest, ja to leje i jest ok, a przebieg ze 360tyś, albo i więcej. Mi też po zakupie mówili, żeby lać gesty. Takich mamy mechaników.
-
Po mapie spala gaz i benzyne
Obstawiam, że po modyfikacji auto gazownika nie widziało.
-
Kompletny rozrząd
Fora sponsorowane - sprzedaż. Sam brałem u dzika na wiosnę. Podaj Vin, dostaniesz co trzeba na dobrych gratach w dobrej cenie.
-
Mocniejszy alternator
Skoro ten jest sprawny i nie ładuje to problemu szukaj w kablach, aku. Z mocniejszym będzie tak samo. Według etki ten 058903016C
-
Czemu nie chce odpalić?
Przecież widać, że jest przesunięta.
-
Czemu nie chce odpalić?
Wskazówka jest przesunięta, pewnie po tej regeneracji licznika źle ustawiona. Na wyłączonym zapłonie jest za 60 a powinna być przed. Czujnik bym zostawił.
-
Czemu nie chce odpalić?
To postaraj się zlokalizować co tak stuka. Normalne raczej nie jest, dziwne, że żaden z tych mechaników nie znalazł.
-
Czemu nie chce odpalić?
A co tak stuka? Jakiś przekaźnik?
-
Gaśnie i zapala się kontrolka aku
To że kontrolka się zapala to normalne, silnik staje i nie ma ładowania.
-
Stag Qbox Plus sonda lambda
Też widzę na mapach mnożnik 1.4 ale popatrz na pierwsze foto, czas benzyny 2,66, gazu 5,28.
-
Stag Qbox Plus sonda lambda
Mi od razu rzuciło się w oczy te czasy wtrysków na wolnych x2. Mapka nie jest miarodajna bo ciągle się zmienia. Jeździ się na mnożniku, to się chyba nie zmieniło. Tak samo mnożnik powinien dążyć do 1, a nie poniżej.
-
Stag Qbox Plus sonda lambda
To sorki, nie wiedziałem. Ale te czasy wtrysków to chyba na bogato, mnożnik wychodzi x2 czy 1.8t w b7 też tak się ustawia?
-
Stag Qbox Plus sonda lambda
Albo ten interfejs pokazuje co chce, albo tą instalację zakładał i ustawiał ktoś bez pojęcia. Pomijając sondy, przynajmniej pierwsza powinna pracować, popatrz na czasy wtrysku. Masz mnożnik x2. W górnym zakresie na 100% wtryski się zapętlają.
-
Mokry dywanik
A jak nie masz szyber to pewnie gdzieś uszczelka pod szybą puszcza. U mnie puszczała w samym górnym rogu.
-
Nowy akumulator się rozładował
U mnie taki objaw był przez regulator, zimny ok, rozgrzany spadało na 13.5v.
-
Pasek klinowy
A jak odciągasz napinacz - pkt.2 to idzie lekko czy z oporem. Może napinacz padł.
-
S4 B5 rozbieżności w ładowaniu
Miernik w dłoń i sprawdzaj po kolei od aku po licznik aż znajdziesz gdzie masz spadek napięcia. Zaśniedziałe styki itp.
-
S4 B5 rozbieżności w ładowaniu
Nic z tym nie trzeba robić. Normalka. Nie patrz na zegary ani na vag, jak miernik pokazuje że na klemach jest ok to nie ma co drążyć.
-
Pomiar prądu
Wskazania na liczniku to często są zaniżone. Miernik masz raczej do d..., przy takich napięciach co chwila resetował by się ecu, licznik, dyskoteka na światłach itp. Sprawdź go na jakiejś baterii, ładowarce do telefonu, czy jakimś zasilaczu.
-
Pasek klinowy
Wygodniej zakładać jak druga osoba przytrzyma napinacz.
-
Falujace obroty
Najlepiej pod komputer i zobaczyć jak się zachowuje. Do tego sprawdzić szczelność dolotu, podciśnienie, odmę.
-
2.0ALT przepływomierz i duże spalanie
Nie trzeba jechać do gazownika. Pojedziesz, powiesz, że za dużo pali, zmniejszy dawkę i będzie ubogo. Jak masz kabel to logi.
-
[B5 AJM] Jakie dobrać amortyzatory na tył?
Ja mam TRW z rok czasu na tyle. Jest ok, ale to mały przebieg by coś więcej. Kupiłem u dzika z forum, dobrał mi po vinie.
-
1.8T aeb popija olej
Pewnie wypadało by turbo sprawdzić czy nie puszcza. Olej też lepiej jakbyś zmienił na 5w40. Może ktoś tak się ratował gęstszym olejem.