Treść opublikowana przez mszark
-
Prowadnice zacisków A4 B5 - smarować czy nie?
Dzięki. Biorę się za drugi.
-
Prowadnice zacisków A4 B5 - smarować czy nie?
Panowie pewnie głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Ogarniam przednie zaciski, otwory poczyszczone do metalu, nowe gumki, prowadnice nie posmarowane. Nowe czy stare poczyszczone chodzą z oporem, tzn. popchnę je w obie strony palcem ale ciężko idą. Czy tak ma być?
-
Po wymianie filtra paliwa dziwny dzwięk.
Zdarzają się czasem filtry wadliwe. Ja kiedyś zmieniłem w swojej padace to z każdym kolejnym dniem musiałem coraz dłużej kręcić zanim zapalił. Zareklamowałem, wziąłem drugi i było ok.
-
Stuka przy pełnym skręcie...
Przegub zaczyna strzelać pod obciążeniem na skręconych kołach. Jadąc i kręcąc 8 nie będzie. Przy ruszaniu, na skrzyżowaniach, kiedy się rozpędzasz owszem. Im więcej wtedy gazu dodasz tym głośniej. 20 tyś to Ci nie wytrzyma, małe szanse. A co się stanie, po prostu auto Ci stanie i koniec jazdy. Złap za półosie i szarp, wyczujesz luz. Chyba, że już osłona zerwana to będzie widać. Jeździsz B7 a nie starym polonezem, ogarnij to.
-
stan akumulatora
Zrób dobre ładowanie na full prostownikiem. Altek nigdy nie zrobi właściwej gęstości elektrolitu. I wtedy jedź na pomiar.
-
akumulator problem
Przetrzyj bolec i kleme papierem ściernym, dobrze załóż. Zanim dasz osłonę tymczasowo weź np. kawałek tektury zapakuj w worek foliowy, oklej taśmą i przykryj aku. Po jeździe sprawdź czy klema nie jest gorąca, może pod izolacją już kabel zgnił.
-
Temperatura płyn 1.8T
Trochę za dużo, jak czujnik sprawny to może termostat się przycina.
-
Co to za korek
Na Twoim miejscu wymieniłbym tam wszystkie oringi w króćcu. Przy czujniku też sucho nie jest, jak i na głowicy.
-
Dziwna sprawa
Jakim serwisie, co było robione? Dla mnie to wygląda na problem z napięciem. Sprawdzałeś miernikiem jakie to są spadki napięcia?
-
Dwumas
Poduszki silnika, skrzyni, wieszaki wydechu u mnie w b5 każda z tych części po trochu zmniejszała drgania. Jest prawie idealnie bo poduchy wsadzałem febi.
-
Spalanie
Przy takiej temperaturze przełączania, obecnej temperaturze na zewnątrz i przy odcinkach 5km to większość przejeżdżasz na benzynie.
-
Zaparowane/zamarznięte szyby - coś doraźnego
Jak auto nie garażowane to jakiś pokrowiec, pół pokrowiec aby szyby przykrył. Pokrowiec Sam używam. Wcześniej miałem na całe auto, ale jakość torebki foliowej i się szybko porwało. Rano szyby są czyste, żadnego szronu z zewnątrz i wewnątrz.
-
Czy ten przewód jest Uszkodzony? AUDI A4 B5
Z tyłu altka zobaczysz ten gruby kabel przykręcony nakrętką. Przykładasz tam jeden kabel miernika, drugi do obudowy altka.
-
Czy ten przewód jest Uszkodzony? AUDI A4 B5
Sprawdź ładowanie na alternatorze. Nie wiem na co liczysz, kabel prędzej czy później zgnije. Szczotki mogą się kończyć albo regulator.
-
Czy ten przewód jest Uszkodzony? AUDI A4 B5
Ładowanie do d*py, wymień ten kabel, nie wiesz ile tak jeździ i w jakim jest stanie w środku. Jak to nie pomoże to altek do regeneracji. Inaczej nowy aku rozwalisz. Na przykładzie mojego: po odpaleniu 14,4V, włączone światła mijania + drogowe+ przeciwmgielne przód i tył, grzanie szyby, radio, nadmuch na 1/3 i spada do 13,8V, normalne obciążenie to ~14,2V. Altek 90A więc przy takim obciążeniu to dobry wynik.
-
Czy ten przewód jest Uszkodzony? AUDI A4 B5
Tak, jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Czy przez to ucieka prąd, okaże się.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Niech sobie syf leci. Ważne żeby opiłki nie świeciły.
-
Stukanie podczas końcowej fazy hamowania, chrobotanie pedału hamulca
Może czujnik abs się przesunął i wystarczy go lekko dobić.
-
Rozładowanie akumulatora brak pomysłow
Pod naklejką masz pokrywę, nie ma pojedynczych korków tylko górę ściągasz i możesz sprawdzić gęstość.
-
Rozładowanie akumulatora brak pomysłow
Za dużo mu spadło. Dobrze by było jeszcze gęstość elektrolitu sprawdzić po naładowaniu.
-
Rozładowanie akumulatora brak pomysłow
Mało, jakim prostownikiem go ładowałeś? Ja ostatnio swój wyjąłem roczny, naładowałem i po dwóch dniach miał 12,79V. Aku taniocha Asset, po ostatniej centrze co po gwarancji dawała objawy jak Twój stwierdziłem, że bez sensu kupować droższy aku bo to loteria. Sprawdź jeszcze ładowanie alternatora po przejechaniu się i dobrym rozgrzaniu.
-
[ANB]Zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego
Nic nie rób. Tędy korek upuszcza jak jest za duże ciśnienie.
-
Gubie paliwo oraz zapetlanie wtrysków
Wrzuciłeś sobie gotowy wsad w gratisie z Galleto i nie jedzie jak trzeba?
-
akumulator się rozładowuje ...
Musisz trochę odczekać. Najlepiej to wykombinować, żeby nie było przerwy w zasilaniu, wspomóc się dodatkowymi przewodami. Zdrowy roczny aku po naładowaniu w temp. pokojowej będzie przez tydzień trzymał ~12,7V. Pytanie w jakiej temperaturze stał i na ile go naładowałeś. Przy podłączeniu nawet z minimalnym poborem napięcie spadnie do 12,5.
-
Wymiana króćca wody 1.8t AEB - problem
Panowie potrzebuję pomocy. Wziąłem się za wymianę króćca. Silikon wszechobecny. Powiedzcie mi czy pomiędzy tymi dwoma elementami powinien być jakiś oring - jego rozmiar? W etce nic nie widzę. Nawet numeru tej złączki nie mogę namierzyć. Ok, źle szukałem to element węża nagrzewnicy w dodatku złamany, resztę wyciągnąłem. Wiecie może czy dostanę to osobno, czy trzeba cały wąż.