Treść opublikowana przez mszark
-
[A4 B5 1.6] Stukanie na łukach - przeguby wymienione
U mnie nie było stukania, ale bardziej dźwięk bicia koła, luźnego, niewyważonego. Z czasem również na prostej drodze, a powyżej 80km/h nie było słychać silnika i szumu powietrza, tylko huk łożyska. Na podnośniku ani luzu ani szumienia. Po wyjęcie zwrotnicy samo wypadło, wewnętrzny pierścień latał w obie strony.
-
Akumulator, alternator ?
Zależy jak długo był niedoładowany. Ogarnij alternator, regeneracja nie będzie droga. Akumulator pod prostownik i się okażę jak będzie trzymał.
-
Akumulator, alternator ?
Sprawdź miernikiem napięcie ładowania, ale prawdopodobnie regulator napięcia padł. A skoro trochę z tym jeździłeś mogłeś rozwalić akumulator. Najpierw sprawdź alternator.
-
Prośba o pomoc co to za wężyki?
Zamów sobie na allegro kabel vag ~30zł i nie będziesz jeździł do elektryka. Koledzy obcykani na forum i na pewno ogarniesz auto bo to może być jakaś drobna pierdoła. Samo sczytanie błędów u elektryka nic nie da.
-
Prośba o pomoc co to za wężyki?
Dwumas, poduszki?
-
Prośba o pomoc co to za wężyki?
U mnie wygląda to tak. Po odłączeniu na trochę aku włączam zapłon ale nie odpalam tylko czekam aż przepustnica przestanie brzęczeć. Potem odpalam i już. Sprawdzałem to z vagiem i adaptacja była ok. Tylko u mnie trzeba kilkadziesiąt km przejechać aż przepustnica się ustawi.
-
Prośba o pomoc co to za wężyki?
Przepustnice czyściłeś, a to będzie prostsze. Ten który trzymasz i ten kawałeczek po prawej na fotce to jeden, przerwany przewód. Ten krótki koniec jest podłączony do tej gruchy, regulatora ciśnienia, a ten który trzymasz to już musisz namierzyć dokąd on idzie. Możesz z kawałkiem pójść do sklepu i Ci dobiorą. ja brałem paliwowy 6mm 4 Bar. No i dwie opaski.
-
Prośba o pomoc co to za wężyki?
Podciśnienie podłączone do regulatora ciśnienia (tego czegoś z napisem 4.0Bar). Wymień go, silnik łapie Ci lewe powietrze. Nowe? Idziesz do motoryzacyjnego i kupujesz przewód paliwowy, mówisz jaka długość potrzebna i już.
-
sssyk przy przyspieszaniu
Sprawdź wszystkie węże czy nie ma pęknięć, wszystkie opaski czy nie luźne itd.
-
Żywotność 1.8t+LPG
Tak samo jak benzynę. Dobrze działająca instalacja i będzie ok.
-
Żywotność 1.8t+LPG
Ja mogę tylko powiedzieć, że mój AEB wcina gaz już 11 lat. Nie wiem czy i jakie po drodze były remonty, u mnie 2 lata. Oleju od wymiany czyli 4-5tyś km nie ubyło a mechanicy chwalą pracę silnika. Oby nie przechwalili. Na liczniku 230tyś, ale kto by w to wierzył.
-
Informacje o instalacji - gdzie znaleźć?
Może być i bormech, mam identycznie u siebie, nawet taki sam wielozawór. Wytrzyj brud pod wielozaworem, powinien być tam producent i nr. Napisz do producenta i może się uda. Na przeglądzie zdarza się że i porównują papier z butlą.
-
Przełącznik świateł DROGOWYCH
jw. wd40 albo coś do styków. miałem to samo rok temu.
-
Zbyt duże spalanie
G12 to koncentrat i rozcieńcza się z wodą, to co zamieściłeś to proporcje jak rozrabiać. Oczywiście nie woda z kranu. Sznurówka to oplot wężyka gumowego, tak ma być. Z silnikiem to dobrze, żebyś poszukał kogoś ogarniętego bo z tego co piszesz ten Twój mechanik to wymienia po kolei licząc że się uda.
-
Błędne wskazania temperatury
Obstawiam problem z wiązką, albo kolega ma dużego pecha i wszystkie czujniki były do d*py. Najlepiej miernikiem sprawdzić wiązkę czy są przejścia i nie ma zwarcia. Kolejnych nie ma co kupować do puki wiązki nie sprawdzi.
-
Błędne wskazania temperatury
@up No przeciez na trzech czujnikach ma problemy, w tym jednym z aso. To co ma po czwarty jechać i dalej auta nie zrobić?
-
Błędne wskazania temperatury
Przyjrzyj się wiązce od czujnika, wtyczce, psiknij jakimś preparatem do styków. Masz tam klimatronik? Można sprawdzić, ma osobny czujnik.
-
Jaki prostownik dobrać
Nr 2 to Kukla. Sam mam 6A. Trzeba pilnować napięcia na zaciskach.
-
Grzeje słabo
Może słabo podklejone i puściło?
-
Centralny zamyka/otwiera tylko po przekręceniu stacyjki
Miałem to samo ale nie wiem co pomogło bo pewnego dnia zaczęło działać samo. Miałem trochę wody przy pompce więc najpierw to ogarnąłem, wysuszyłem - nic. Zimne luty, w sumie to prawie wszystkie poprawiłem i też nic. Sprawdzałem wiązkę kabli w drzwiach, też nie znalazłem problemu. Z dołożoną centralką do pilota tak samo. Jakoś przed wakacjami przestały działać światła drogowe, ale wd40 psiknięte przy manetce pomogło. Zaraz potem bawiłem się pianką do czyszczenia nawiewu. Zapchał się odpływ więc trzeba było wywalić schowek itp. I krótko po tym czasie zaczęło samo działać i z pilota i przekręcając kluczyk. od ponad pół roku nie mam problemu z centralnym, ale za cholerę nie wiem co pomogło.
-
Ładowanie
Obroty silnika nie maja tu nic do tego, czy będziesz miał 850 czy 2,5tyś, napięcie powinno się utrzymać, od tego jest regulator i sprzęgło altka, które zwiększy obciążenie przy wzroście poboru prądu. Szczotki można wymienić same, trochę zabawy z lutownicą. U mnie właśnie winne były szczotki i nie ważne ile bym pojeździł, aku padał aż się zasiarczył. U mnie w AEB udało się bez wyjmowania alternatora, odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy i wąż dolotu z przepustnicy aby dwie ręce włożyć. W dziale zrób to sam masz foto story z wymiany łożyska w altku valeo do wykorzystania. Aku możesz spróbować odsiarczyć. Ładuj go prądem 1-2A aż napięcie na zaciskach dojdzie do 16.2V. Przy 62Ah zajęło to 2 dni, ale aku odżył.
-
Po ilu przelacza sie na gaz
No możemy sobie przeliczać, zależy kto jak często używa auta (ja sporadycznie, stąd też dłuższe nagrzewanie bo się porządnie autko wyziębia), czy ktoś sam będzie robił reduktor, czy musi komuś zapłacić za robociznę. Ja tutaj nikogo nie pouczam i nie doradzam. Mam jak mam i mi to odpowiada.
-
Po ilu przelacza sie na gaz
Szybko wam te autka się grzeją. U mnie auto pod chmurką, ok -10 stopni, odpalam i jade, sprawdzałem to właściwie na trasie bo miasto małe i szybko się wyjeżdża. Gaz ustawiony na 36 stopni, to z 5km przejadę po trasie nie przekraczając 3tyś obrotów zanim się przełączy.
-
Ładowanie
Odpinanie aku podczas pracy to nie jest dobry sposób na sprawdzenie alternatora. Powinieneś sprawdzać na podłączonym aku i najlepiej po rozgrzaniu dobrze auta. U mnie spadek napięcia następował właśnie po rozgrzaniu i aku po 2-3 dniach stania już ledwo odpalało. Winne były szczotki.
-
Wtryskiwacze lpg AC W01
Fajna reklama. W lipcu chciałem założyć. Wybrałem warsztat w białymstoku, chyba najbardziej polecany jeśli chodzi o stag. Miałem valteki, zaproponowałem w01. Usłyszałem, że nie warto, albo valteki, albo jak ma być coś lepszego to w02 i że sami głównie w02 montują. Ale z tego co widzę na forum apis ma duże ciśnienie z tymi w01, chyba paletę zamówił po promocji bo nie cieszą się powodzeniem.