Treść opublikowana przez kaczorvw
-
A4 B5 110km AFN kręci, ale nie odpala - dziwny problem
Otwórz pokrywę obudowy sterownika i sprawdź bezpiecznik 15A (schowany za przekaźnikami). Jeśli ok - to albo ułamane kable we wiązce albo sterownik ubity. Ewentualnie zerwane koło zębate na wale - sprawdzaliście rozrząd po wałku "od tyłu" i znaku na kole zamachowym ?
-
Problem z odpaleniem Audi a4 b6 AVF (Immobilizer?)
Zalany obciąża styki zasilania i komunikacyjne - losowa sprawa, może się nawet i tak objawiać. Ale jeśli cofany to jednak licznik...
-
Problem z odpaleniem Audi a4 b6 AVF (Immobilizer?)
Moduł pod nogami, ale jeśli Kolega zielony i dał się wsadzić na przebieg podzielony na pół to proponuję jednak elektronika bo to źle "zrobione" zegary.
-
Problem z odpaleniem Audi a4 b6 AVF (Immobilizer?)
Od dawna masz ten samochód ? Wygląda na wysypany licznik po "korekcie". Kiedyś mi takiego klient przywlókł zaraz po zakupie bo nomen omen coś stukało w silniku (B6 z ALT) - oczywiście 170 tys km. Przy próbie odpalenia na następny dzień okazało się że bateria kaput, na nowej licznik zameldował "fail" i po zabawie. Skończyło się na faktycznej naprawie licznika za 800. Ale najpierw sprawdziłbym czy nie utopiło komfortu pod nogami kierowcy.
-
Ruchomy fotel audi a4 b5
Bez jaj ... http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=%C5%9Blizg+fotela+a4&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-2-1025
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Daj numer koła, nie obiecuję ale może mi się wala.
-
Wyłączenie możliwości otworzenia poprzez pilot
Wyrzuć piloty vagiem i na nowo zaprogramuj tego co masz. Na forum jest to opisane.
-
Wyłączenie możliwości otworzenia poprzez pilot
Wyjmij baterie z pilota
-
silnik pracuje na 4cylindrach a po jakims czasie na 3 audi 1.6ahl
W wersji optymistycznej - uszkodzony wtryskiwacz, ale najpewniej brak kompresji w cudnym aluminiowym bloku.
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Chętnie wezmę do nowego projektu, nie stać mnie na ALTka a fajnie by się prezentował w B4 Coupe Quattro. A tak trzeba bidne i pospolite 1.8T wkładać
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Oj, kolejny urażony właściciel ALT, prawda boli ?
-
silniczek bagażnika
Ale Kolega napisał że wymienił na nowy, prawda ?
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Chciałbyś Miałem kilka 601-ek w życiu - na pewno lepszy silnik niż jakiekolwiek aluminiowe cudo od vag-a.
-
silniczek bagażnika
Przetarte kable w miejscu gdzie wychodzą z błotnika. Oddaj to elektrykowi bo pytanie o sprawdzenie "silniczka" w tej dziedzinie Kolegę dyskwalifikuje.
-
Pompka - czy to jej koniec?
Uszczelki są do układu paliwowego, stożek odpowiada za szczelność na cylindrze. Jeśli gniazda są wyrobione i pompka tańczy to tak można frezować do śmierci, znaczy do przebicia się w cylinder.
-
Pompka - czy to jej koniec?
Gniazdo do frezowania, pompka do sprawdzenia, kompresję też nie zaszkodzi zmierzyć, bardzo w plus idzie.
-
A4 B7 2.0 TDI gdzie jest złącze OBD2?
- chip w Łodzi, jakiś dobry tuner
Pochwal się wykresem- 1.9 TDI Logi - Co jest nie tak ? Spalanie 12,5l w mieście, głośna praca, troch słaby...
Zepsuta krzywka niszczy popychacz. Dla pewności wymieniamy wszystkie 8 Wałek - 500 dobrej jakości, ewentualnie czasem można trafić używkę za ok 200-250 Popychacze - 240 zł Panewki wałka ok 140 zł Jak rozebrane warto uszczelki pompek wymienić - 150 Rozrząd - 500 za komplet z pompą (firmowe nie chińskie z allegro) Robota w granicach 500 u ogarniętego mechanika Cyfra się robi ale jak olejesz to potrafi nawet ukruszyć zawór i zrobić bałagan w całym silniku.- 1.9 TDI Logi - Co jest nie tak ? Spalanie 12,5l w mieście, głośna praca, troch słaby...
Zdjąć pokrywkę wystarczy i obrócić walem. Wytarte krzywki widać gołym okiem - koszt z nową uszczelką jakieś 50 zł jeśli nie mam racji, naprawa drożej już niestety - wałek, popychacze i rozrząd jeśli nie był ostatnio robiony.- 1.9 TDI Logi - Co jest nie tak ? Spalanie 12,5l w mieście, głośna praca, troch słaby...
No sam sobie odpowiadasz - logi nie pokażą mechanicznej usterki wałka. Gdyby na przykład kompresja siadała w cylindrach - owszem widać wtedy po pompkach. Z doświadczenia stawiam wałek i rozwalone popychacze. Może nie mam racji ale sprawdzenie tego nie boli, a jeśli nawet to naprawa nie jest jakimś kosmicznym kosztem. Przebieg jaki ?- Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Dokładnie, wywalenie pieniędzy na jakieś gò...niane 130kM ktore i tak bedzie zarlo oliwe mija się z celem. No ale nie będę nikomu liczył kasy która nie jest moja. Słowo na niedzielę : NICASIL- 1.9 TDI Logi - Co jest nie tak ? Spalanie 12,5l w mieście, głośna praca, troch słaby...
Szklana kula. Zdejmij pokrywkę i sprawdź - na jakim oleju jeździsz ? Z Kolegi opisu tak na wstępie wychodzi - spalanie i głośna praca.- 1.9 TDI Logi - Co jest nie tak ? Spalanie 12,5l w mieście, głośna praca, troch słaby...
Wałek rozrządu się prawdopodobnie skończył.- Problem po wymianie hamulcy
Jak obie tak wyglądają to znaczy że jakość słaba bo ryżu za dużo, jeśli jedna to zacisk trzyma. - chip w Łodzi, jakiś dobry tuner