Treść opublikowana przez kaczorvw
-
Wycie z kół po wymianie przegubów
Za mocno się nie da, bo się urwie. Za słabo można. W mniejszych przegubach na gwint 14 mm jest to 115 Nm (dużooo - łokieć boli) a później 180 stopni - czyli rura i dobry klucz na 3/4. Mechanicy "z dotacji" nie wiedzą o tym i wystarcza im pneumat na "trójce".
-
Wycie z kół po wymianie przegubów
Za słabo dokręciłeś śruby przegubów. Łożyska do wymiany.
-
Zielony w temacie, 2.8quattro '97 moge kupic ale jest jedno ale. Kapia krople ze zbiorniczka wyrow.
Łooooo, dostałem ostrzeżenie. Rzucam się właśnie z mostu na Olechówce ( opcja że najwyżej złamę sobie palec u nogi,i to ten mniej ważny) Dobra, lecim: Mam parę fajnych samochodów - to nie jest forum dla chwalipiętów, tak - to z profilu istnieje. Poza tym mam kupę innego złomu. Ale passe jest prostowanie światopoglądu innym.
-
Czy nie są to czasem lampy GB ?
Polityka na bok. Rozmawiajmy może o d*pach. Tak, moje audi jeździ do d*py... Czego się kurcze czepiacie - czy LHD czy też RHD - lewa jest zawsze po tej samej stronie. Chyba że jesteśmy na forum kosmetycznym.
-
Czy nie są to czasem lampy GB ?
A w nienormalnym kraju siedzi po prawej ? W sumie to sobie w tym momencie odpowiedziałeś
-
Zielony w temacie, 2.8quattro '97 moge kupic ale jest jedno ale. Kapia krople ze zbiorniczka wyrow.
Po to jest właśnie forum żeby razem móc wymyślić co boli nasze auta. Nie są nowe i wiele osób już przez coś tam przeszło w ich użytkowaniu więc warto się tym podzielić. A nuż na coś się wpadnie. Czasem to błachostka a czasem poważny problem ale w wielu wypadkach można samemu do tego dojść. SnowFun 2.8 w quattro robi miłe wspomnienia tyle że znajomy miał sedana ale trzyma się drogi jak przyklejony. Co do automatycznej skrzyni...znajomy kupił a6 c6 z 2005 roku i po 3 miesiącach musiał ją wymienić...nie wiem ile miała nalatane ani też nie wiem jak sprawdzić jej stan. To tylko tak dla przestrogi. A co do kapania może powodować wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia skoro mówisz, że przy mocnym bucie tak się tylko dzieje...może ma gdzieś bąbla powietrza że przy ostrej jeździe się dławi układ chłodzenia i wychodzi lekko...a może po prostu za dużo płynu. Niech doświadczeni się wypowiedzą ja tu tylko z doskoku Pozdrawiam Kolega kolegi szwagra mówił ...
-
Czy nie są to czasem lampy GB ?
Lewa - tam gdzie w normalnym kraju siedzi kierowca. Prawa - pasażer. Nie "prawa jak stoję przed" albo "stoję za". Oryginalne soczewki można przełączyć ręcznie lub elektrycznie na kontynent.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Impreza 2.0 albo więcej z 4wd ? Biere !
-
Zielony w temacie, 2.8quattro '97 moge kupic ale jest jedno ale. Kapia krople ze zbiorniczka wyrow.
Spodziewasz się po a4 większych gabarytów od Imprezy z podobnego okresu produkcji ? A4 w b5 czy b6(7) robiło avanta chyba tylko po to żeby wkurzać hałasem a nie imponować praktycznością. Załóż hak i kup przyczepkę - lepiej wyjdzie niż zajechany automat z 2.8 i to 20-letni. Jakoś użytkownicy b5 czy c5 w a6 nie potrafią zrozumieć jak działa kalendarz.
-
Zielony w temacie, 2.8quattro '97 moge kupic ale jest jedno ale. Kapia krople ze zbiorniczka wyrow.
2.8 ? 97 ?! Automat z quattro ??!! 50 € za to chcą że przesiadasz się z Imprezy czy o co tu chodzi ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Masz Justy czy co że w taką staroć idziesz ?
-
AFN brak ciśnienia oleju
Dobre, w zabytkowym AFN-ie pamiętającym golfa 3.
-
plecionka do samodzielnego montażu
Jak coś głupio wygląda nie musi być złe. Widać że to trochę dłuższe jest niż w oryginale ale jak przykrócić rury odpowiednio to szanse są.
-
W czym tkwi problem?
Za diabła nie. Musiałbyś jej dotknąć.
-
1.8T chodzi jak diesel
Co wytworzy większe ciśnienie - kisiel czy woda przepchnięte przez to samo urządzenie sprężające ?
-
W czym tkwi problem?
Czyli zrozumiałem A może być wszystko - może Twoje ubrania są płukane "chemią z niemczech" i się elektryzujesz kręcąc się na fotelu albo opony mają taką mieszankę że w trakcie tarcia magazynują ładunek który przeskakuje przez felgę na auto. Ot podstawowa fizyka.
-
Wymiana tylnej belki
O śruby wahaczy mi chodziło.
-
1.8T chodzi jak diesel
Nie teoria a praktyka. Poza tym fizyka płynów się kłania. A nie jest powiedziane że każdy silnik ma taki problem - jak sobie przywlokłem anglika to od razu silnik rozebrałem dla profilaktyki - i zero paproszka czy nagaru - tyle że pewnikiem były zmiany na dobrym oleju i w krótkich odstępach.
-
prosze o pomoc regenerowac Vp44 wraz z sterownik czy bez niego
Bo takie cudne dojście jest - żeby do niego dojść oczywiście trzeba rwać przód. Regulator z bólem ręki jeszcze da radę z kanału - ale to opcja dla upartych. W moim przypadku właśnie awaria alternatora przeważyła czarę goryczy - jak już zdjąłem przód to od razu wywaliłem całość, mimo że wałki miał sprawne i pompę również - sam motor sprzedał się w cenie anglika z 1.8T więc nie mam żalu
-
Wymiana tylnej belki
Aj , B6 - sorki - jedyny problem to mogą być zapieczone śruby w tulejach.
-
W czym tkwi problem?
Żartobliwie trochę ale działa.
-
Wymiana tylnej belki
Najpierw sprawdź czy dasz radę rozkręcić przewody hamulcowe - jak nie da rady ruszyć to wsadź na konia jakiś warsztat, jak urwą to sobie dorobią. Czasem można dać z 200-300 zł i mieć spokój a nie udupione auto na tydzień.
-
AFN brak ciśnienia oleju
Pomiar ciśnienia manometrem - inaczej nikt diagnozy nie wywróży. Może być wszystko - od popsutego czujnika po pompę oleju lub panewkę.
-
1.8T chodzi jak diesel
Nie czepiaj się szczegółów - płukanka nie płukanka - opowiadany BFB miał u szkopów zmieniany olej co 2 lata bo nie wyrabiał 30 tys km w tym czasie - u nas zdążył przelecieć 2 zmiany motula 5/40 co 10 tys km i dopiero się zaczęło bo wymyło. Upierdliwie wracając do kwestii diagnozy - było przejechane z wkręconym manometrem ?
-
Poszukuje nr uszczelki pod zaworami. Zna ktos moze ?
Podałem dane z katalogu "dużej hurtowni" tylko dla warsztatów - nie ma znaczenia jaki auto jest w opisie - to są części wspólne, dlatego jest w opisie nazwa passat - mimo że było otwarte okno dla audi b6 z AKE