Treść opublikowana przez kaczorvw
-
prosze o pomoc regenerowac Vp44 wraz z sterownik czy bez niego
Za 3 tys plnów kupujesz anglika z normalnym silnikiem, składasz sobie normalny samochód a resztę opitalasz i masz jakieś 70 % zwrotu kosztów. Reanimacja 2.5 tdi to bzdura i masochizm. Nawet naprawa alternatora w tym badziewiu nie ma sensu. Tak - przerabiałem temat , na co dzień używam takiego polifta - było to 2.5 tdi a teraz jest 1.8 T w quattro z manualem w 6 biegach.
-
Wymiana przycisków opuszczania szyb
Stawiałem na 100 zika za oryginał - a tu proszę - raptem 70. Przepraszam ale jak pół roku temu rzuciłem fajki (20 lat jarałem) to takie rzeczy przeliczam bardzo prosto - 70 zł to raptem 5 paczek fajek czyli jakieś 3-4 dni odkładania. Jak to powiada mój Przyjaciel spod Krakowa - "Tanio to psy jedzą. Ale nie moje..."
-
Wymiana przycisków opuszczania szyb
Aliexpress - tam wszystko znajdziesz. Niekoniecznie będzie pasowac lub działac - ale jest tanie - podstawowa zaleta. Ostatnio znalazłem u skośnych panel klimatyzacji do golfa 2 - chyba za 5 baksów - na ebaju od 50 € wołają. Zaś nasi obrotni rodacy przewalają chińszczyznę na nasz rynek i chwała za to. A nikt nie będzie się pitolił w reklamację gratów tańszych od kosztów wysyłki - proste - na groszakach można majątek zbic. Z ciekawości - ile taki przełącznik (kompletny, nie sam plastik) kosztuje ? Stawiam w okolicy 100 zł (rano sprawdzę) - co raz na 12-13 lat nie jest majątkiem, zwłaszcza jeżeli chodzi tylko o walory estetyczne.
-
Dusi się przy wyższych obrotach
Kable zapłonowe, świece - to podstawa. Poza tym dusi się tak samo na ciepłym i zimnym czy kiedy ? Vag zapięty ? Może prozaiczna przyczyna w czujniku temperatury. Zdalnie to wróżenie z fusów.
-
Audi A4 B5 nie może zapalić na nowym aku.
Chyba że na plaży trzyma w trakcie sztormu. I soli dosypuje.
-
Dolne listwy drzwiowe
Panowie - macie flaszkę za ten temat !
-
Nadkola i osłona silnika
Nie tykaj nawet. Od temperatury wyginają się w trzy światy a poza tym nie pasują. Puknij na PW - wala mi się kilka oryginałów (osłon) - zarówno przód jak i tył pod skrzynię. Ja tego dziadostwa nie uznaję - pierwsza rzecz którą eliminuję w swoim aucie.
-
Czerwona kontrolka oleju?
Ciśnienie oleju a poziom to dwie różne rzeczy - w misce masz poziom i temperaturę, w podstawie filtra czujnik ciśnienia. öldruck - ciśnienie oleju Ölstand - poziom Wystarczy ?
-
Napinacz lancucha AVJ
najlepiej organoleptycznie - a i tak wymiana łańcucha który 100 zł kosztuje nie zaszkodzi - miałem ostatnio skodę z przetartym deklem na wylot tak rozciągnęło łańcuch - napinacz ocalał, łańcuch wymieniony, pokrywa pospawana, auto lata a klient zadowolony.
-
Migająca kontrolka oleju
Nie mówię że nie można, tylko nie ma sensu - zacytuj że "pod żadnym pozorem" napisałem. Nie mam teraz czasu na prostowanie świata, wieczorem coś dopiszę
-
Migająca kontrolka oleju
Podziwiam wiarę Waszą w to co na forum napisane, tak jak w przebiegi 20-letnich aut widoczne na licznikach. Od 20 lat zajmuję się mechaniką i elektroniką - wiedzę mam nabytą doświadczeniem a nie tym co ktoś napisał - zresztą kiedyś internetu nie było a ludzie byli mądrzejsi.
-
A6 C5 AVF tarcza sprzęgła
Wielokliny wszystkie mają takie same - ale V6 mają inne tarcze (offset). Albo regenerowac jeśli docisk i dwumas ok (koszt max 120 zł) albo nie podcierac tyłka szkłem i kupic zestaw z jednomasem (jakieś 1300 z hakiem)
-
Napinacz lancucha AVJ
800 z hakiem za chiny. 2400 nowy - fakt że rozbój. Zdiagnozowano że jest padnięty ? A może wystarczy sam łańcuch?
-
Czerwona kontrolka oleju?
Chyba poziomkom. Ja pierdziu, co za słownictwo. Nawet jeśli masz AWT to wiedz że to i tak starsza konstrukcja w stosunku do bloku diesla dla pompowtryska.
-
Migająca kontrolka oleju
Kolega powyżej udzielił wręcz niespotykanie cennej rady. [sarkazm] Lejesz do AHH syntetyka Motula - chylę czoła. Góra do tego silnika to Motul 6100 10W40 - a i tak na wyrost.
-
Wyciek oleju , gazowanie na zimnym , drgania silniku , dym
Ty robiłeś czy tak powiedzieli ? Parę lat temu kupiłem Caravelle Syncro - sprzedający pięknie opowiadał o remontach zarówno silnika (pierścienie może i nowe ale tłoki grzechotały jak kastaniety wąsatego meksykanina) jak i skrzyni ( łoj , zapomniało się o łożysku - ale tylko jednym )- skończyło się na wsadzeniu zamiast 2.4 5-cyl zwykłego 1.9 tdi z passata i zakupie skrzyni biegów od Holendra - teraz jeździ bez zaglądania pod maskę bo sam to robiłem i wiem co mam. O A4 B5 polift "jedyny taki" 2000 rok przypowieśc następnym razem
-
Krótkie pytanie o trójnik cieczy a AEB
Bo pewnie oring od przewodu nagrzewnicy był w środku "trójnika". Jak nie leci to OIL
-
Poliuretany, próbował ktoś?
http://www.poliuretan.olkusz.pl/- brałem tuleje do B2 - najlepiej zadzwonic i rozmawiac - nawet wiedzą co sprzedają i co polecic - ceny nawet katolickie - za 8 tulejek do wózków dałem raptem 360 zł (żółte)
-
Wyciek oleju , gazowanie na zimnym , drgania silniku , dym
Więcej niż drugi silnik - serio
-
Problem z otwieraniem bagażnika
Po numerze na pompce ...
-
Za duża temperatura płynu chłodzącego
B4 bardzo ciężko się odpowietrza to raz. Dwa - mechanik-naciągacz który wymienia w 1Z pompę wody wraz z rozrządem powinien dostac w łeb i sprzedawac precle pod tesco. (wyjaśniam - pompa wody w tych silnikach nie ma nic wspólnego z rozrządem - zresztą większośc silników do 99 roku - nawet benzyny z turbo - tak miały). Widziałem wiele b4-rek które nie miały odpowietrzników przy grodzi na wężach od nagrzewnicy bo 20 lat temu komuś się udupcyło i założył zwykły przewód od golfa. Wystarczy poluzowac opaski i opanowac sytuację. Obejrzałem zdjęcia - dyskusja w końcu o B4 czy A4 ? zresztą co do silnika znaczenia nie ma, poza tym że w a4 oczywiście odpowietrzników nie ma ...
-
Czerwona kontrolka oleju?
Czerwona kontrolka już w czasach 126p informowała "Nie Jechac do Cholery !". Z drugiej strony za 1000 € to masz ze dwa i pół świeżego bloku od awx-a . Dla pewności szarpnij za kabelek od czujnika (czujnik jest w podstawie filtra oleju) - może izolacja pękła i wilgoc zeżarła miedź - jak mówiłem - skoro nie grzechocze i olej jest - ryzykuj ale tylko na własną odpowiedzialnosc
-
Czerwona kontrolka oleju?
Powyżej 2 tys obrotów się zapala czy w funkcji czasu ? Na Syberii jesteś że mechanika nie ma ? Jeśli jesteś w stanie rozpoznac na "ucho" że głowica nie grzechocze z powodu braku ciśnienia oleju to ryzykuj i próbuj dojechac. Ja za granicę bez asistance nie ryzykowałbym jechac autem wyprodukowanym po 2000 roku
-
Centralny zamek w A4 B6 nie zamyka drzwi kierowcy
Obejrzyj bębenek zamka (wewnątrz) czy nie uległa połamaniu "płetwa". Jeśli jest ok to rwij cały zamek i poprawiaj zimne luty (zabawy na pół dnia jeśli to robisz pierwszy raz)
-
Wyciek oleju , gazowanie na zimnym , drgania silniku , dym
Podwieszają się zawory w głowicy - normalne w tym wieku auta i półmilionowym przebiegu (po polsku - 170 tys km) - do roboty prowadnice + popychacze + uszczelniacze - ale cenowo to robota więcej warta niż cały nowy silnik. No i kto rozsądny gazuje zimny silnik na postoju ?!