Treść opublikowana przez kaczorvw
-
BFB Stuka - panewka na wale?
Ostatnio akurat AWT, ale bliźniaczy - wytarł się wałek wydechowy i walił dziurawy popychacz.
-
Wyciek oleju spod listwy zasilającej PD
http://www.victorreinz.com/EN/JSI/Sealants/Polski.aspx Serio, działa.
-
1.8T chodzi jak diesel
Co do powyższych pytań : Zatkany smok daje o sobie znać na bardzo dobrze rozgrzanym oleju. Demontaż miski jak ktoś wie co robi i ma odpowiednie narzędzia - godzina max z piciem kawy i oganianiem się przed marudnymi klientami. Jestem pewien że w tym aucie po zdjęciu miski nie daj jej się nawet domyć - ostatni taki identyczny przypadek zakończył się piaskowaniem miski. A wszystko to przez parcie forumowe na płukanki itp. Niemieckie longlajfy są spłukiwane i wszystko idzie na dno w ciągu roku od sprowadzenia. I tak pół biedy z 1.8T bo to odporne pioruństwo, niestety aluminiowe 2.0 lub 1.6 słabo to znoszą, i to bardzo. Jestem praktykiem, 90 % napraw to vag-i, nie pieprzę forumowych mądrości - po prostu walczę z takimi przypadkami notorycznie.
-
Problem z tylnią wycieraczką ,Avant
Ostatnio w aso brałem do passata b6 - ok 80 zł, więc dramatu jakiegoś nie ma. Z drugiej strony na grzyba tylna wycieraczka jak są dwa lusterka zewnętrzne.
-
Problem z tylnią wycieraczką ,Avant
Nowe ramię trzeba kupić to raz.(pomijając że nie wiadomo ze zdjęć o co chodzi ale zakładamy że ośka chodzi więc oberwało metal w plastikowym ramieniu - demontaż wysoce trudny - trzeba ciąć) A dwa nie "tylnia" a tylna, język polski taki trudny ?
-
Zapytanie o dwa błędy
Pierwszy to najpewniej rozbieżność w czujniku temperatury silnika, albo wymienić albo olać. Drugi kompletnie nie ma znaczenia - wyskakuje przy niedoładowanym akumulatorze w trakcie odpalania.
-
1.8T chodzi jak diesel
Zatkany smok. Bardziej niż pewne.
-
Poszukuje nr uszczelki pod zaworami. Zna ktos moze ?
USZCZ.POKR.ZAW.PASSAT 2.5TDI 98- /KPL. 15-34088-01 VICTOR REINZ 54,02 USZCZ.POKR.ZAW.PASSAT 2.5TDI 98- /KPL. V32940-00 GLASER 60,76 Są symetryczne jak się okazuje, powyżej numery producentów i ceny detaliczne. A co do czepiania - wystarczy napisać "na rozreklamowanym sklepie internetowym" - bo wygląda jak specjalne trolowanie subtelną reklamą.
-
Ustawienie zbieżności
Oczywiście że tak - pod warunkiem że śruby pływające (regulacyjne) nie przyrdzewiały na ament.
-
Poszukuje nr uszczelki pod zaworami. Zna ktos moze ?
To uckando długo będziesz reklamował ?
-
Poszukuje nr uszczelki pod zaworami. Zna ktos moze ?
Uszczelki a nie uszczelniacze Faktem że gość pyta bez ładu i składu ale numery które podał gogle znają i to są uszczelki pokrywy.
-
Poszukuje nr uszczelki pod zaworami. Zna ktos moze ?
A przypadkiem nie jest to lewa i prawa ? U mnie w katalogu ze zdjęć tak wychodzi po tych numerach. Najlepiej krosować po numerze oryginału.
-
Moduł zapłonu 4D0905351
Tak z ciekawości - czy ma ktoś wiedzę jaki typ tranzystorów w tym siedzi ? Tak wiem - po co w tym grzebać - tak, zamówiłem sobie już nowy. Zepsuty polutowałem i owszem działa ale kariery mu nie wróżę (takie samo dziadostwo jak w sterowniku absu czy vp44, odlatują nóżki od pól lutowniczych.) A wystarczyłoby 4 tranzystory w normalnych obudowach przykręcić do większego radiatora i na wieczność.
-
Głuche pukanie po 20 minutach jazdy
Weź klucz 18, dobrą przedlużkę i dokręć "sanki" silnika.
-
Jak wyciągnąć piny z takiej wtyki :)
http://www.proficentrum.pl/1645,zestaw-do-rozlaczania-i-wyjmowania-konektorow.html Tylko stosunek cena/potrzeba mocno zachwiany. Próbuj igłą od strzykawki ale raczej marne szanse.
-
[Audi A4 B6 Avant 1.9TDI] Spełnione marzenie!
Nie - kładli również skrzynie 6 gang, ozn. HCF.
-
Pomocy! Alufelga zniszczona po użyciu k2 rotton
A już hitem jest zmywacz do hamulców o zapachu cytrynowym - kij z tym że nie czyści ale na palcach zostawia tłuste śmierdzące coś, alergik na pewno się ucieszy.
-
Brak czynnika klimy
Sprawna klima musi trzymać czynnik i 20 lat - to się nie "kończy" - po prostu masz nieszczelny układ. Według nowych zasad i przepisów (od tego roku) warsztat obsługi klimatyzacji jeśli "nabije" a nie sprawdzi gdzie jest mikronieszczelność i wypuści tak samochód to może się skończyć na karze do 10 tys zł. Więc dobijesz tylko "u przyjaciela", bo każdy świadomy serwis nie wypuści obcego człowieka bez znalezienia dziury albo po prostu odmówią "nabicia" - po co ryzykować.
-
Brak czynnika klimy
Jest czujnik - nie masz czym się martwić. Z tym że jeżeli jest nieszczelność to wilgoć z otoczenia dostająca się w układ nie jest zdrowa - póki ludzie nie dostali pierdolca z klimą "bo ciepło" (na razie jest jazda z oponami) to ja bym to już naprawiał
-
Demontaż siatki - pomóżcie.
Ok - czyli należy rozumieć że nie ma żadnej blokadki / zawleczki. Dzięki. Wystarczyło gumowym młotkiem poprosić
-
kodowanie wskazników
Odpięcie nic nie da, trzeba zewrzeć piny. A przekodować też można.
-
[BFB] Spalone sprzęgło
17 tys km rocznie ... do kościoła Hans jeździł.
-
1.8T chodzi jak diesel
No a jakie było ?
-
1.8T chodzi jak diesel
Ciśnienie sprawdzał na postoju, czy pojeżdżone było z wkręconym zegarem ? Stoi u mnie BFB z takim samym problemem - przy 90 stopniach wody - ciśnienie całkiem w tolerancji, 2 km palnika, olej mocniej podgrzany - i tylko 1 bar bez wzgledu na obroty. W misce gnój, w smoku coś jakby piach. Auto od roku w kraju - wedle książki niemiaszek zmieniał longlajfa co 2 lata. U nas zalany Motulem 5w40 - po dwóch zmianach pięknie przepłukał cały gnój. Miska poszła do piaskowania - tego nie da rady niczym umyć, nawet nierozcieńczonym TENZI.
-
1.8T chodzi jak diesel
Zależy kto co wcześniej z tym autem wyprawiał. To świeży import czy jakiś czas już u nas ? Odgłosy klekotania to brak ciśnienia na popychaczach i napinaczu łańcucha - ja bym tak nie jeździł. Chociaż ostatnio miałem AWT do leczenia - wskazywało na ciśnienie oleju a okazało się że zabrakło krzywek na wałku wydechowym i dwa dziurawe popychacze -z tym że łomotał ale i przy okazji mocy nie miał.