Treść opublikowana przez adrian242424
-
światło nie wyłącza się
Miałem podobnie, zamykam auto, a tu świeci cały czas lewy przedni kierunkowskaz, odłączyłem aku, przestało, po 2 dniach to samo tylko, że odłączenie już nic nie dawało (po podpięciu aku zapalał się odrazu). Okazało się, że zalany miałem moduł centralnej elektroniki, znajduje się on pod kierownicą w okolicy bezpieczników, wylałem z niego szklankę wody, spowodowane było to tym, że jak ktoś wcześniej montował gaz, ułamał spinkę z pokrywy kompa na podszybiu i wlewała się woda Na szczęście w moim przypadku wystarczyło wysuszenie i wymycie w benzynie ekstrakcyjnej i działa do dzisiaj.
-
Spotkania na drodze
Srebrna A4 B6 prawdopodobnie 1,8T, na zakładach przemysłowych w Tychach, nie odpuszczaleś ani na trochę, jechałem za tobą w czarnej A4 myślę, że się jeszcze spotkamy
-
Jakie opony zimowe z pośród 3 marek? Nokian WR A3?
Z tego co wyczytałem A4 jest następca A3 wiec może ma ktoś jakieś opinie? Z opinii na portalach z oponami nie mam się nawet co sugerować bo tam człowiek wejdzie w chińską oponę za 100zł, a ludzie piszą ze bardzodobra, lepsza od markowych
-
Jakie opony zimowe z pośród 3 marek? Nokian WR A3?
Panowie zastanawiam sie jeszcze czy wybrać Nokian WR D4 czy WR A4, podobno te A4 są przeznaczone dla kierowców lubiących szybsza jazdę , jeździł ktoś na tym i wypowie się czy duża będzie różnica w prowadzeniu w porównaniu z D4?
-
Jakie opony zimowe z pośród 3 marek? Nokian WR A3?
Zastanawiam się tylko dlaczego zajmuje w rankingach dalekie miejsca? Jakość wykonania? Dobra panowie, poczytałem o tej oponię i chyba się zdecyduję, najwyżej zmienię w przyszłym roku, gdy mi nie podejdzie.
-
Jakie opony zimowe z pośród 3 marek? Nokian WR A3?
Witam! Jestem na etapie kupna opon zimowych, rozmiar 205/55/16, chciałbym kupić komplet z 3 wymienionych niżej. Zależny mi na tym, aby opona miała dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym, na dzień dzisiejszy zastanawiam się pomiędzy Michelin a Pirelli, proszę o opinie. Co wybrać? - Michelin Alpin 5 - Dunlop Winter Sport 5 - Pirelli SnowControl Serie III
-
Brzeczenie i późno wystające turbo.
Żeby to ustawić trzeba demontowac turbo czy da radę zrobić na aucie bez ściągania kata itp?
-
Brzeczenie i późno wystające turbo.
Co w przypadku gdyby się okazało, że jest luźna ta klapka od WG? Idzie to zrobić w domu czy turbo do regeneracji wtedy?
-
Brzeczenie i późno wystające turbo.
Dołączam się do pytania mam coś podobnego, u mnie turbina czasami trekocze w okolicy 2500/3000obr i turbo wstaję w okolicach 2600obr.
-
Piloty centralnego zamka
Czyli wychodzi na to, że słabych masz specow w okolicy jak operacja trwająca 10min zajęła im 2 tyg
-
Piloty centralnego zamka
Musisz dodać poloty vagiem, sam robiłem taką operację po dokupieniu 2 pilota. Jeśli nie zadziała trzeba sprawdzić czy moduł komfortu i piloty działają na tej samej częstotliwości.
-
Brak zakrętki do odpowietrzenia układu
U mnie jest tam sruba na imbus, taka zlotawa, może z mosiądzu.
-
Przeróbka modułu tempomatu
Witam! Panowie ostatnio zastanawiałem się na tym czy da się przerobić moduł kierownicy bez funkcji tempomatu na moduł obsługujący tempomat? Z tego co widziałem, obudowy są takie same więc pewnie płytka PCB będzie taka sama tylko będzie brakowało elementów elektronicznych odpowiadajacych za tempomat. Koszt modułu pod tempomat to ok 200zł, gdy może się okazać, że koszt elementów to powiedzmy 20zł. Tu rodzi się pytanie, czy ktoś was rozbierał i porównywał dwa moduły? Może ktoś posiada schematy tych modułów albo spotkał się z przeróbką na zagranicznych forach? Aktualnie nie posiadam modułu pod tempomat więc nie mam jak za bardzo podziałać w tym temacie, ale jest to jeden z modów, które planuję zrealizować w najbliższym czasie, więc opisze na forum czy jest to możliwe. Na razie kieruję prośbę do was o jakieś schematy lub zdjęcia płytek z modułów z literkami np F i N.
-
Check Engine bfb uboga
Może, ale wszystko zależy jaka duża jest nieszczelność. Na forum i YT jest jak sprawdzić szczelność, poszukaj.
-
[AVJ] prosba o analize logów a4 b6 1.8t avj
Wrzuć jeszcze statyczne z 002+033+032 po wykasowaniu błędów (reset korekty długich) i dynamiczne 002+033 w czasie jazdy utrzymując przez krótki czas różne obroty na 3,4,5 biegu.
-
[AVJ] prosba o analize logów a4 b6 1.8t avj
Szukaj nieszczelnosci, sprawdź zaworek na odmie, teraz zauważyłem, że w ok 3s masz korekty krótkie na +20. Nie jestem pewny ale przyczyna może leży gdzieś w pompie lub filtrze paliwa, za słabe ciśnienie? Niech się ktoś doświadczony wypowie.
-
[AVJ] prosba o analize logów a4 b6 1.8t avj
Dziwne, wg sondy masz zabogato bo komp skraca czasy wtrysku, a korekty długie ci rosną na ubogo.
-
[AVJ] prosba o analize logów a4 b6 1.8t avj
Jest tam uszczelka typu o-ring, dobrać odpowiednią i po problemie koszt max 1zł
-
Zabezpieczenie tarcz hamulcowych przed rdza
A w czym przeszkadza ci rdzawy nalot po myciu? Przejedziesz 2m i nie ma tego. Możesz zrobić jak mój mało inteligentny kolega i zapsikac wd40 bo hamulce mu piszczały xd
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Panowie jaką wysokość powinno mieć zawieszenie 1BA i 1BV? W mojej audi na 1BV auto stoi ok 66cm mierząc do rantu, ale jak patrze na inne zdjęcia A4 z 1BV to wydaje mi się, że stoi strasznie wysoko, sprężyny ktoś wymieniał i nie są oryginalne więc podejrzewam, że na amory 1BV ktoś założył sprężyny z 1BA.
-
Zabezpieczenie tarcz hamulcowych przed rdza
Nie jestem pewny, ale chyba tarczę Ate są całe malowane proszkowo, wtedy po wytarciu farby przez klocek, zabezpieczone zostają miescia styku z piastą i górna krawędź.
-
Usunięcie katalizatora
Panowie mam pytanko, dostanę się do 2 sondy bez zdejmowania kata? Z tego co widziałem od góry nie ma szans, nie wiem natomiast jak sprawa wygląda od dołu chce zastosować na próbę emulator i potrzebuje ją wykręcić.
-
Check Engine bfb uboga
Podaj korekty z 032 bloku. Wrzuć logi dynamiczne z 115 + 033
-
Problemy z szarpaniem podczas przyśp. cd. AEB
Zaloguj dynamicznie 115 +033, 002+020, 002+120
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
W B5 musisz rozkleić lampę, jest temat na forum http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307470-wymiana-soczewek