Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Arek8888

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Arek8888

  1. Też jestem podobnego zdania, po co dawać policji powód do zatrzymania? Mimo że folię można zdjąć w kilka sekund Dlatego będę przyciemniał jedynie tył. Skoro kolega Bartello twierdzi, że będzie to dobrze wyglądało, to super. Sam nie widywałem przyciemnionych czerwonych A-czwórek i nie wiem jak by to wyglądało. Zastanawiam się tylko, czy przyciemnić tylko szybę tylną, czy też boczne tylne, bo będą kontrastować z przednimi.
  2. Dołączam się do tematu. W mojej B5 schowek identycznie odstaje, a na dodatek ostatnio zaczął brzęczeć podczas jazdy.
  3. Arek8888 odpowiedział(a) na magier133 temat w Audi A4 B5
    Prawdopodobnie jest taka możliwość, trzeba zerwać materiał i podkleić, ale trzeba być świadomym, że po krótkim czasie odklei się ponownie, bo pod materiałem jest 20-letnia gąbka, która z pewnością nie jest dobrym gruntem do klejenia materiału. Ja swoją podsufitkę na razie potraktowałem pinezkami i trzyma się dobrze, mimo że wygląda żałośnie, ale już szukam tapicera do wymiany materiału.
  4. Fakt, ale wisko jest w sumie na samym wierzchu, więc ciężko go pominąć postaram się jutro podjechać do mechanika, bo zgrzyt trwa bardzo krótko, a na dodatek nie występuje przy każdym odpalaniu, więc ciężko mi go zdiagnozować sposobem na wodę.
  5. Ok, dzięki za rady, po niedzieli będę to ogarniał.
  6. Dzięki za zainteresowanie tematem. Ściągnąłem pasek z alternatora i sprawdziłem, że sprzęgiełko jest sprawne. Natomiast po zakręceniu alternatora ręką, słyszalny był lekki gwizd łożysk, ale to chyba nie będzie to. Zrobię tak jak mówisz, czyli poleję wodą. A mógłbyś napisać czy na tym pasku pracuje coś jeszcze poza altkiem, pompą wody i pompą wspomagania? i czy można na chwilę zdjąć cały pasek aby wyeliminować cały osprzęt i sprawdzić, czy dźwięk nie dochodzi z silnika lub rozrusznika?
  7. Witam. Od kilku dni mam problem ze zgrzytem spod maski podczas odpalania silnika. Hałas ten pojawia się od razu po uruchomieniu silnika i trwa do kilku sekund. Po chwili hałas znika i podczas jazdy go nie ma, jedynie podczas odpalania. Nagrałem to na tym filmie: Proszę o pomoc w określeniu przyczyny tego zgrzytu.
  8. Arek8888 odpowiedział(a) na kuba939 temat w 1.9TDI
    Konkretnie napisane
  9. Arek8888 odpowiedział(a) na kuba939 temat w 1.9TDI
    Zapytam z ciekawości, na jakich obrotach jeździsz swoim dieslem? Na przykład po mieście, podczas normalnej jazdy.
  10. Dobra robota. Szkoda, że mam do nich 200 km Też zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb. Czy mógłbyś powiedzieć, czy do takiego zabiegu w sedanie trzeba wycinać tylną szybę lub rozbierać tylne drzwi?
  11. Wyobrażam sobie, że w czarnym aucie efekt jest mega nie wiem na ile % zrobić w czerwonym sedanie, aby tego nie zwieśniaczyć. Przodu natomiast nie chcę tykać zanim cieszę się brakiem zainteresowania ze strony mundurowych
  12. Arek8888 odpowiedział(a) na kuba939 temat w 1.9TDI
    Witaj. Moje 1.9 TDI AFN pali 8 litrów, ale to w zimę podczas mrozu, kiedy silnik jest niedogrzany. Latem nie spala więcej jak 6 - 6,5 litra. Natomiast nie zauważyłem zależności między obrotami a spalaniem, więc trochę dziwne jest to u Ciebie. Chyba, że jeździsz non stop na takich wysokich obrotach, to myślę, że nie jest to ani ekonomiczne ani zdrowe dla tego silnika. Ponad to, czasem zmieniam biegi na wyższe nawet przy 1800 - 1900 obrotach i nie zauważyłem aby silnik się dusił. Wtedy oczywiście puszczam sprzęgło wolniej i delikatniej operuję gazem, więc nie widzę powodu aby miał się dusić. Proponuję Tobie zmienić sposób obliczania spalania, bo dystans 20 km jest stanowczo za mały aby określić ile silnik spalił. Ja robię to w taki sposób: zawsze tankuję na tej samej stacji do pierwszego odbicia (i tu pamiętam aby wlewać paliwo delikatnym strumieniem bo spiętrzenie paliwa w zbiorniku wpływa na moment odbicia). Przejeżdżam około 500 km, po czym znowu tankuję do odbicia i dzielę ilość zatankowanego paliwa przez przejechany dystans, i mam średnie spalanie.
  13. Arek8888 odpowiedział(a) na mugolina temat w Audi A4 B5
    Miałem identyczną sytuację, tylko że na tylnym słupku. Oddałem auto do detailera na one stepa i dopiero po tym zabiegu zmatowienie zeszło.
  14. Dzięki za radę, jakby co, takiego będę szukał
  15. Powiem szczerze, że starałem się go delikatnie popukać ale najpierw sprawdzę tą wtyczkę pod zbiorniczkiem bo to jest dobry trop, i ewentualnie potraktuję go kluczem francuskim
  16. Dzięki Wam za odpowiedzi. Pukałem w niego, ale nic nie pomogło, może za słabo pukałem W poniedziałek będę miał dostęp do komputera to zrobię ten test. A mógłby ktoś mi napisać w którym miejscu znajdę przekaźnik i bezpiecznik do tego wiatraka?
  17. Dołączę się do tematu z pytaniem, czy taki środek nadaje się również do starych jednostek typu A4 B5 1.9 TDI AFN na pompie? i w jaki sposób rozpoznać (o ile się da), że wtryski potrzebują przeczyszczenia?
  18. Byłem w tym serwisie w sumie dwa razy. Co prawda miałem drobne naprawy, ale wszystko zrobili wzorowo i trwale. Minął już około rok od ostatniej naprawy i nadal wszystko działa jak należy. Polecam.
  19. Mój stary pasek też był naciągnięty. Przynajmniej tak twierdził mechanik. Nowy pasek najwyraźniej okazał się trochę krótszy i udało się go dużo mocniej naciągnąć, po czym przestało piszczeć. Dodam, że mechanik musiał się całkiem solidnie spiąć aby go dobrze naciągnąć, a silny z niego chłop Pasek firmy Gates. Tutaj masz całkiem fajną instrukcję wymiany, mam nadzieję, że autor wątku się nie pogniewa:
  20. Dopiero doczytałem, że Twój silnik to DI a nie TDI, ale sądzę, że może być bardzo podobnie jak u mnie. Z tego co się orientuję, to w silniku są tylko dwa paski klinowe: jeden do napędu alternatora, a drugi oddzielny do klimatyzacji, więc myślę, że nie będziesz miał problemu z jego zlokalizowaniem, zwłaszcza, że ten od klimatyzacji jest bardzo krótki. Szukaj go na samym dole silnika po stronie pasażera. Wszystko oczywiście na wyłączonym silniku, o ile jesteś przywiązany do swoich palców Napinacz klimatyzacji wygląda tak:
  21. Wejdź pod auto i sprawdź czy możesz jeszcze naciągnąć pasek. W moim przypadku też piszczało i było tak, że według napinacza pasek był naciągnięty na maksa i już nie dało się go mocniej naciągnąć (koniec regulacji). Możliwe, że ktoś kiedyś założył za długi pasek. Po wymianie paska na nowy przestało piszczeć i na dodatek została jeszcze spora rezerwa do naciągu.
  22. Arek8888 odpowiedział(a) na A4CCH temat w Audi A4 B5
    Mi w podobny sposób skrzypiał wahacz dolny prosty.
  23. Arek8888 odpowiedział(a) na A4CCH temat w Audi A4 B5
    Rozumiesz, że można tylko gdybać, ale na pierwszy rzut oka proponuję na wyłączonym silniku zakręcić w miejscu energicznie kierownicą, tak z pół obrotu aby pokonać luz jałowy kierownicy, może wówczas usłyszysz jakieś stuki. Dokładniejszego sposobu nie znam i przekazuję tylko co doradził mi mechanik, gdy ja szukałem przyczyny stukania. Wtedy jednak zauważyłem, że to pływak w zbiorniku.
  24. Arek8888 odpowiedział(a) na A4CCH temat w Audi A4 B5
    Często zaopatruję się w części u Sieńko i Syn i również polecam ich obsługę. Co do stuków, to warto sprawdzić też przekładnię kierowniczą.
  25. Witam. Zbliża się lato , więc zainteresowałem się stanem swoich wentylatorów przy chłodnicy. Mam parę pytań, jeśli ktoś uzna je za trywialne, to bardzo przepraszam, ale słabo się na tym znam. Do rzeczy: 1) są dwa wentylatory. Rozumiem, że jeden z nich służy do zwiększenia przepływu powietrza w chłodnicy, a drugi do klimatyzacji? 2) w jaki sposób sprawdzić poprawność ich działania? Dodam, że wentylator znajdujący się po stronie kierowcy kręci się od razu po uruchomieniu silnika i zatrzymuje się po jego zgaszeniu, a ten po stronie pasażera nie włącza się w ogóle (nawet jak wcisnę gwiazdkę na klimatroniku).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.