Treść opublikowana przez bartez90
-
1.8t k03s 239 km!
W b5 ok, ale 90% tuningowanych 1.8t na forum to b6 i b7.
-
1.8t k03s 239 km!
A teraz nie masz jesieni, tylko srodek wiosny, a ile masz stopni na dworze? Zebys te 30 na dworze przez miesiac lacznie mial, bo lato bywa przewrotne. Na fmicu 180 sporo osob ma moce 280-300 km i jest dobrze. Ostatnio tu na forum zauważyłem śmieszną tendencję do wrzucania fmic, często nawet 180, do seryjnych k03... Potem widzi się takie porezane auto z pociętym zderzakiem, kratkami i belką, wystającymi kolorowymi rurkami i myśli hmmm gruba moc, pewnie ze 300 KM. A tu zonk bo pod maską marne 200-210 KM. Dla mnie jest to brak szacunku do własnych pieniędzy, bo tuning można zrobić o wiele bardziej efektywnie.
-
1.8t k03s 239 km!
Jest dobrze, do 250 km dsmic sobie radzi ok, podobnie jak fmic 550x140x65. Wiadomo że na fmic 180 będzie jeszcze lepiej, ale tutaj nie czuć spadków mocy. Musiałoby być ze 30 stopni na dworze, to wtedy rzeczywiście będzie gorzej. Ale ile takie temperatury mamy w PL? Z 1-2 miesiące łącznie.
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Taki fmic ma mniejsza pojemnosc niz 550x140x65, a takze nic dsmic z bexa. Wg mnie to za malo na moce 230-240km, a o ogarnieciu ich w upalne dni to juz kompletnie nie ma co marzyc.
-
1.8t k03s 239 km!
Nie, dolot jest seryjny, bez tipa. Za regeneracje placilem 1200 zl, na nowym zeliwie.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
No nie, fmic, wydech, większe wtryski u tunera i będzie dobrze.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
Ale też już nie przesadzaj w drugą stronę. Górę silnika masz ogarnięta, poza tym wrzucasz tylko hybrydę. Ktoś musiałby porządnie spartolić Ci program żeby cokolwiek się działo. Pojedź do dobregu tunera, zrób te bezpieczne 280 km i nie ma się czym przejmować. A jak hybryda dobra to i trwałość będzie.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
Tak, jak wejdziesz na racingforum i tam w projektach jest sporo o tym. Natomiast trzeba szukać, ja kilka dni kiedyś nad tym spędziłem więc nie piszę tego ot tak z palca. Leciały już nawet poniżej 400nm na k04-064, ale też na td05 w różnych wersjach. Nie mówię że od razu oczywiscie, ale np po 20 tys km przebiegu, a czasami dużo szybciej. Wiele też zależy od tunera, przebiegu silnika, stopnia jego wyeksploatowania itp.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
Jak myslisz o wiekszych mocach to na pewno trzeba czesciej olej zmieniac. Co 10-12tys to w seryjnych 1.8t powinno sie zmieniac, a nie porobionych. Przy mocach 280-300 km to co 5-6 tys bym wymienial.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
No tak, tylko wezmy pod uwage ze k04-064 nie wlozy sie za te pieniadze co hybryde. Kupic nowe turbo, adapter, dp i tipa pod to turbo, do tego przewody woda i olej i spokojnie mamy ponad 6tys zl. Za hybryde wyjdzie znacznie mniej, choc wiadomo trwalosc na minus. Z drugiej strony takie k04-064 w 1.8t i tak 100% mozliwosci nie rozwinie bo korby poleca.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
300km nie wymaga zakucia silnika jesli motor zdrowy. A ten remont to na czym polegal, co bylo robione? Seryjny kolektor raczej bedzie musial wyleciec do takich mocy, bedzie sporym ograniczeniem i pewnie szybko popeka.
-
Podniesienie mocy Audi A4 B7 1.8T 2007r.
Jak chcesz zblizyc sie do 300 KM to na pewno fmic 230, wydech musisz zrobic i wieksze wtryski bo te z bam skoncza sie na 260 km. Jaka obecnie moc? Co to za hybryda na 300 km?
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów.
Teraz jezdzisz na pb98? Sprawdzales szczelnosc dolotu?
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów.
To swiece ok. A przeplywke jaka zalozyles? Z boscha?
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów.
Przeplywka troche malo mierzy, sprobuj podmienic na inna i sprawdzic. Do tego spore spalanie stukowe, swiece kiedy byly wymieniane i na jakie?
-
1.8t k03s 239 km!
To tym bardziej widzisz ze zylowania turbiny u mnie nie ma. Tam niecaly 1b bedzie przy 5400. Zreszta boost to nie wszystko, jakos na hybrydach od Geremiego robia po 260km i wiecej przy 1.2b w peaku.
-
BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec
To prawda, w nowszych bmw nie mam pojęcia jaki silnik można polecić, w zasadzie każdy ma poważniejsze usterki.
-
1.8t k03s 239 km!
Przy 5400 jakos 0,95 b, a przy odcince 0,8b.
-
1.8t k03s 239 km!
A to na pewno, ale taki wynik w chwili obecnej swiadczy wlasnie o dobrym stanie silnika i turbiny. Tym bardziej ze osiagniety bez jakiegos palowania, na doladowaniu 1,2b w peaku, czyli normalnym dla k03s.
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
A jaka moc i moment u Ciebie? Ponad 250 km pewnie?
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Ale to tak nie działa. Na takim samym setupie może równie dobrze być 225 km, jak i 235 km. U mnie też jest trochę nowych rzeczy, dzięki którym wynik wyszedł bardzo wysoki - n75, dv, przepływka, świece. Cewki wymieniane też nie tak dawno, turbo po regeneracji. Dzięki temu jest prawie 240 km i to na 1,2b w peaku. A i to nie zagwarantuje Ci, że u siebie też tyle uzyskasz, bo nawet wychodząc z fabryki poszczególne silniki o te kilka km różnią się mocą. To co dopiero po przejechaniu 200-300tys km w odmiennych warunkach eksploatacyjnych. W każdym razie wynik 230 km i 330 nm na k03s, wtryskach saab i dp jest realny i wiele takich wyników widziałem. Wszystko powyżej to już loteria.
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
A masz tam k03s wsadzone? Coś jeszcze do tego modzone było?
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
To hamownia drogowa, raczej mało optymistyczna i dobrze miarodajna. A na jakiej hamowni u Ciebie sprawdzane?
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
U mnie po samym programie było tak 221 km i 324 nm. Wywalenie kata i wstawienie dp spowodowało, że turbo szybciej wstaje. U mnie dół poprawił się bardzo mocno. Większe wtryski spowodują, że paliwa nie będzie brakować górą, dzięki czemu możesz górą osiągnąć większą moc. U mnie na plus doszła jeszcze wymiana świec na pfr7q z jakiś starych zasyfionych, więc zapłon się poprawił. Wymieniona także przepływka na nową. I po tym wszystkim 239 km i 343 nm. Porównaj sobie te dwa wykresy, temperatura podobna. Różnica w wadze wynika z różnej liczby pasażerów na pokładzie, ale wszystko skalibrowane dobrze.
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
Tak, na seryjnym kacie i wtryskach z bexa. Potem po wstawieniu dp i wtryskow 370cc wyplul 239 km ale silnik i osprzet w bardzo dobrym stanie.