Treść opublikowana przez bartez90
-
Wtryski BEX plus nowa mapa w 1.8T
Wsadzaj prawy ic z bexa lub 2.5tdi i to załatwi sprawę. Do tego j/w większe wtryski u tunera i te 200 KM powinno być.
-
A4 B7 2.0TFSI QUATTRO TIPTRONIC 2007
Wpisz na facebooku House of detailing Lublin. Sam tam robiłem polerkę z zabezpieczeniem lakieru, świetna robota więc polecam.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Najlepiej 300 na tyl i luz, wystarczy i tak z duzym zapasem.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Do b5, ktore takie ciezkie nie jest wrzucac 345/330 to juz lekka przesada. Jeszcze zeby tam bylo ze 350-400hp albo auto uzywane do jazdy po torze to bym zrozumial. U mnie w aucie sluzacym jako daily 320/288 wystarcza spokojnie.
-
x
Żaden TIP nie jest Ci potrzebny do takich mocy, ja mam 240 KM bez tipa, a dla 200 KM to strata pieniędzy. To że auto będzie jeździć na lpg nie ma żadnego znaczenia bo musisz mieć pb dobrze wystrojone, a tego nie zrobisz bez odpowiednich wtrysków. Jak zadowala Cię 190 KM to wystarczą seryjne wtryski, jak powyżej 190 KM muszą wlecieć z bexa. Do 190 KM sam program + prawy ic wystarczy. Jak chcesz więcej, gdzieś bliżej 200 KM lub powyżej to wtryski bex + dp.
-
x
Dokladnie, kazdy tuninguje jak chce. Tez mialem 220 KM samym programem z bexa, ale potem wstawilem dp, wieksze wtryski i jest prawie 240 KM. Roznica odczuwalna bo moment wczesniej dostepny. Ale tak mozna dokladac, potem hybryda, potem wydech, potem moze k04-064, w pewnym momencie i tak moc przyrasta nieproporcjonalnie do wydatkow. Kazdy sam musi okreslic ile potrzebuje i na jakim etapie sie zatrzyma:-)
-
x
Moje jest troche inne bo seryjny ic bardzo slabo sobie radzi przy 190 KM. Ba, w gorace dni to ledwo serie obrabia.
-
x
Nie masz k03s w bfb, tylko zwykłą k03. K03s były tylko w bexie. Wrzucaj dp, wtryski z bexa i prawy ic z bexa lub 2.5 tdi. Do tego program i 200-210 KM spokojnie będzie.
-
A4 B5 1.8T AWT ośka - 284km/367Nm - soft Łukasz13
Seryjna pompa paliwa obrabia te 280 km? Nie ma problemow?
-
chip tuning Toruń
Co do firmy nie podpowiem bo jestem z Lublina. Natomiast wynik to troche sprawa indywidualna, kwestia stanu silnika i osprzetu. Jak wszystko ok, silnik i osprzet w dobrym stanie, to po samym chipie powinno byc te 220 km i 320 nm. Takie wyniki sa najczesciej z seryjnego bexa. U mnie tez tyle bylo. Na wiecej nie licz, do tego juz potrzebne sa zmiany mechaniczne, czyli conajmniej dp i wieksze wtryski.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Ja u siebie mam kapcie 235/45/17, twarde fuldy sportcontrol xl i zawias 1be. Na rownych drogach jest super, auto swietnie sie prowadzi, mozna ze sporymi predkosciami latac po zakretach. Natomiast w miescie u mnie takie dziury, koleiny ze trzeba mocno kierownice trzymac zeby nie wyrwalo jej z rak. Jazda nie jest wtedy przyjemna, leb tez skacze niesamowicie, po kregoslupie czuc. A i tak staram sie omijac dziury i jezdze slalomem o ile sie da:-) U Ciebie temperatura moze byc wysoka przez te rury 51 mm. W b6 orurowanie to 63 mm montuja i jest git, ale w b5 moze byc problem.
-
Tuning 1.8T 150KM quattro
Do 240 KM w b5 to juz troche rzeczy potrzeba. Turbina do przerobki na hybryde i do tego najlepiej tip pod hybryde Fmic koniecznie, 180tka optymalnie Dp Wtryski 370cc minimum
-
K04-064tfsi w 1.8t
No i fajnie, bo do strokera średnio byłoby sens wrzucać seryjną. Jak wszystko będzie hulać to 370 KM powinno być, a to już bardzo zacna moc:-)
-
K04-064tfsi w 1.8t
Bardzo ladnie modzisz. Ta k04-064 seryjna wrzucona czy od razu hybryda?
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Jedne silniki sa bardziej wrazliwe na kwestie rzadkich wymian oleju, inne mniej. Interesowalem sie ostatnio f30 320i/328i na n20, tak do kupna jako daily. Bardzo duzo jest aut w ogloszeniach z info ze przy przebiegu 50-80tys km byla wymiana silnika. Po rozmowie ze sprzedajacymi dowiedzialem sie ze we wszystkich byly wymiany oleju co 20-30tys co doprowadzilo do zatarcia silnika. Jakos gdy wlasciciele wymieniali olej co 10tys takich wymian silnika nie bylo. Widac ze jest to wrazliwy silnik na LL. Tu 2.9tfsi to nowa konstrukcja, na razie jest zagadka, okaze sie za 3-5 lat jak to bedzie wygladac. Ale oby tez cos takiego sie nie powtorzylo jak z n20, ze silniki nie sa w stanie nawet 100tys km zrobic przez zaniedbania olejowe. Nikomu tego nie zycze. W kazdym razie rozsadku i bezawaryjnosci.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
To tym bardziej. Za duży mam szacunek do własnych pieniędzy żeby wydawać pół bańki na auto, a następnie sępić na wymiane oleju i zajechać silnik.
-
Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue
Ja też tak trochę czytam i nie wierzę. W starym 1.8t o mocy 200hp wymieniać olej co 15 tys i można silnik zajechać. Wszędzie zalecane 8-10 tys i też się do tego stosuję. Tu 450 hp, nowszy i bardziej delikatny silnik, wyższe temperatury, ostrzejsza jazda i wymiana co 15 tys... Jakoś nawet na zdrowy rozum się to kupy nie trzyma.
-
A4 B5 1.8T AWT ośka - 284km/367Nm - soft Łukasz13
Czyli widac nawet na seryjm kolektorze 280 KM jest realne. Chinczykow ogolnie nie polecasz, bo pekaja?
-
A4 B5 1.8T AWT ośka - 284km/367Nm - soft Łukasz13
Jakaś korekta softu była robiona, że po samej wymianie kolektora doszło 20 KM?
-
sportowe katalizatory magnaflow .
Oczywiscie ze tak, dla przykladu takie 1.8t z wywalonym katem jezdzace na lpg praktycznie zawsze przechodzi test emisji spalin (o ile program nie spartolony i silnik nie zajechany totalnie). A na wschodzie PL takie testy wykonuje moze 20% diagnostow i nie zanosi sie na wiecej w najblizszym czasie.
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Ok, no po Zakopanem to może trochę zmienia postać rzeczy. U mnie nie wyobrażam sobie jazdy 60 km/h po mieście, bo busy i sc jeżdżą szybciej, zwyczajnie ktoś taki blokowałby ruch. Na ekspresówce jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się spotkać gliniarzy, a trochę km zrobiłem. No ale każdy ma inne doświadczenia.
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
No nie wiem, jakoś w miarę często latam po ekspresówkach z prędkościami w okolicach 200 km/h i większych problemów z tym nie mam. Po mieście na dobrych drogach też regularnie 80-90, jadąc 55 to bym blokował ruch.
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Już nie popadajmy w paranoję... Jeździłeś może na zestawie 320/288 skoro twierdzisz, że tylko do golfa? To nie 312/255, różnica jest kolosalna. Fakt, 345/300 do większych mocy jak najbardziej się przydaje, ale do tych 250KM w b7 dobre 320/288 jest w zupełności wystarczające.
-
K03 Hybryda vs GT28
Zalezy tez jakiej mocy i momentu oczekujesz. Dla wszystkiego powyzej 300KM/400nm najlepszym wyjsciem i tak bedzie kuta korba.
-
1.8t k03s 239 km!
Musze miec kogos do pomocy bo samemu nie bede nagrywal przy takich predkosciach. Ale ogarne przy najblizszej okazji i wrzuce jakis filmik.