Treść opublikowana przez bartez90
-
Jaki ic do danej mocy
Mnie tez szkoda czasu na takie glupoty. Popsuc jakis silnik w tym 1.8t mozna predzej od wgrywania gotowcow na niesprawnym osprzecie czy dowalenia boosta z dolu. Zreszta skoro napisales ze na mnieszym ic sie osiagnie to nie wiem po co byly te dywagacje. Jak ktos buduje auto do ciaglej jazdy w lecie z butem w podlodze lub na tor to rzeczywiscie duzy ic sie przyda. Sam cos o tym wiem. Natomiast a4 i tak sie do tego nie nadaje. A jak ktos, jak ja, robi szybsze daily, ktorym chce czasem mocniej przycisnac na trasie to 180 do 250 km w zupelnosci wystarczy. Koniec, tyle mojego udzialu w tym temacie.
-
Jaki ic do danej mocy
To tez jest bzdura: Czemu wiec w podwieszonych pisza ze 450x140 jest optymalny do 220 hp? Jak jestes taki madry i wszechwiedzacy (madrzejszy od autora robciacego 600hp w 1.8t), to proponuje samemu zalozyc jakis poradnik i dodac do podwieszonych. Czytalem to forum, czytalem inne fora, jestes pierwsza osoba ktora twierdzi ze 180tka sie do 250 hp nie nadaje.
-
Jaki ic do danej mocy
Dobre, kon by sie usmial:-) Ja mam 240 km na dsmic i problemow nie mam. Kolega ma 265 km na 180 i nie ma spadkow nawet w 30 stopniach. Znam takich co maja pod 300 km na 180 ale nie uwazam to za madre. Geremi (mniejsza czy sie ktos z nim zgadza czy nie, ale wiedze odnosnie 1.8t ma 10x wieksza od kazdego z nas) robi projekty na 250-260 km na dsmic. Gregor na 180. Pewnie wiec nikt z nich sie nie zna, tylko Ty jeden.
-
Jaki ic do danej mocy
Nikogo w blad nie wprowadzam. Mowie tylko to co poleca i montuje na 250 hp 90% tunerow, ktorzy zrobili mnostwo programow w 1.8t. Nie wiem ile Ty programow zrobiles ale chetnie poslucham.
-
Tuner do aeb
Lubelskie - @Galetto - Soft Mod Performance na fb
-
Jaki ic do danej mocy
Proponuje od razu 600x300 moze bedzie dla Ciebie wystarczajaco.
-
A4 b6 1.8t
Bo tak szczerze jak nie planujesz więcej niż 270hp to szkoda nerwów i kasy na kolektor, a więcej na zwykłej hybrydzie i tak nie zrobisz.
-
A4 B6 1,8T BFB głowica z wałkami od ADRa
Przy takim mocach to wątpie że nawet 5 KM dadzą. Wałki się przydają na grube mody, ale jak już masz to możesz dać. Góra się poprawia trochę, co jest odczuwalne przy dużych turbinach.
-
A4 b6 1.8t
A tak w ogole to w jakie moce celujesz ze potrzebny Ci inny kolektor? Czy Twoj byl popekany?
-
K03 Hybryda vs GT28
Jakby ktoś nie wiedział to tutaj ciekawy obraz tego jak wstaje w 1.8t gt28 chińczyk: 1.8t nie buduje boostu - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum WWW.RACINGFORUM.PL Na dole jest wykres, ogólnie tragedia.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
To tylko potwierdza ze fmic 180 jest wydajniejszy niz dsmic, ale to jest oczywiste i kazdy o tym wie. Dla mnie jak ktos ma dsmic to do mocy rzedu 240-250 hp fmic nie jest konieczny i potwierdza to wiele aut w ktorych dsmic ogarnia taka moc. Podobnie bywa ze sprzeglem, zalecane jest awx, ale jak ktos ma seryjne w dobrym stanie to tez ogarnie. Abstrahuje w tym momencie od grubych projektow (mnie np nie interesuje wkladanie hybrydy, tipa, fmica, byc moze sprzegla i placenie za to wszystko od 5k w gore zeby zyskac 20 hp w stosunku do tego co mam obecnie). Natomiast poki co mam dylemat czy isc w k04-064 i robic to na zakutym silniku (co i tak wyniesie ze 20tys minimum), czy kupic sobie tt 2gen jako drugie auto i robic r30t. Wiadomo koszty tez wyzsze, ale z b6 i tak rajdowki nie zrobie, a zadne 1.8t chocby i 50tys w nie wrzucil nie ma podejscia do r30t. Natomiast to plany i tak na najwczesniej za rok:-)
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
To prawda, styl jazdy ma tu decydujace znaczenie. Jak ktos bedzie palowal bez umiaru przy wysokich temperaturach to i fmica 230tke zagotuje:-) W kazdym razie dobrze ze jestes zadowolony. Na dsmic kumpel zrobil 252 hp na hybrydzie i wiecej sie nie dalo bo juz potem temperatura w dolocie byla za wysoka. Ale na wiecej to i wtryski saaba nie pozwola. W sumie na takich hybrydach i fmic spotyka sie 260 hp ale czy to warte zachodu i rezania sam nie wiem, a i tez nie zawsze tyle wyjdzie.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
A jaka moc? Na fmic czy dsmic?
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
Zalezy jaka bedzie temperatura podczas tego strojenia. Wrzuc wykres jak cos bo znam pare aut co maja/mialy hybryde i dsmic, a ciekawy jestem jak wyjdzie u Ciebie.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
Dochodzi jeszcze kwestia fmica. Powyżej 250 km na dsmic będzie już kiepsko.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Odnosnie nowych tsi: Widzialem superba 2.0 280km bioracego 1,5L oleju na 1000 km... Cupra znajomego 2.0 290km przy przebiegu 45tys km zaczela brac 1L na 1000km. Odmy sprawdzane w obu przypadkach. Pierscienie zapchane olejem... Takze w nowszych tez historie sie zdarzaja, jednym bierze drugim nie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie ma szans zeby 312 zmiescil sie na felge 15 cali. 16 musi byc
-
Pęknięty kanalik głowicy ?
Dobrze Ci się wydaje - aeb to szeroki kanał. Różnica taka że głowica na szerokim kanale ograniczy moc z dołu, dlatego auto będzie wydawać się słabsze. Natomiast jest polecana na większe moce, tak żeby większy power dać górą. Dlatego objawy co do mocy są jak najbardziej normalne. Natomiast to że silnik pluje olejem to już normalne nie jest.
-
A4 B7 1.8 T QUATTRO by KIPAK
Po logach moze byc niecale 230 km, ale to trudno dokladnie powiedziec. Moze tak byc ze glowica do roboty, troche stukowe jest. U mnie na k03s wyszlo wiecej.
-
K03 Hybryda vs GT28
Czytam ze zrozumieniem. Napisales ze zrobiles wszystko za 6k nie piszac nic o hamulcach, wiec wynika z tego ze hamulcow nie robiles. Czyli dlatego napisalem ze masz wywalone na bezpieczenstwo. Poza tym zabrzmialo tak jakbys polecal wszystkim 250 km za 5k, czyli bez hamulcow. A wiemy ze hamulce w 1.8t sa slabe nawet jak na serie i ich wymiana na 320/288 to podstawa przy podnoszeniu mocy, tym bardziej na 250 km. Bez tego to nie jest tuning, a gownotuning. Tak wiec do swoich 6k dolicz hamulce i program i masz 9k. A jak niektorym poleci sprzeglo to przekroczy 10.
-
K03 Hybryda vs GT28
Jeśli masz wywalone na bezpieczeństwo swoje i innych to gratuluje. Nie chciałbym Cię spotkać na drodze. Na szczęście w Twoich rejonach PL nie bywam.
-
A4 B6 1.8T BFB logi, dusi się przy pełnym bucie i wysokich obr
1. Auto masz po programie. 2. Turbo przeladowuje, wiec n75 z wezykami do sprawdzenia. 3. Bardzo duze spalanie stukowe, juz niebezpieczne, swiece byly wymieniane? Jesli tak to na jakie? 4. Logi robi sie do odcinki, a przynajmniej do 6tys rpm.
-
Montaz DP i wtryskowz bam
Bardzo ladny wykres, plaski niut, dobrze jest:-) Raczej powinno byc ok, ja swoje bexowe tez sprzedawalem bo jest na nie wziecie.
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
Może 450 jak dobrze pójdzie. Kolega składał kiedyś 1.8t na k04-064 i wyszło 320 hp i 450 nm. A silnik był odprężony, głowica po regeneracji, kuta korba, nowe panewki, wałki adr.
-
K03 Hybryda vs GT28
Ori garrett to to nie jest. Może wstawać przy 4k rpm. Jak chcesz gt28 to kolega wyżej dał dobrą propozycje.